Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Okna światłem malowane

    Dwa witraże z malborskiego zamku.

    1.

    2.

  2. #2

    Domyślnie

    dobry pomysl ,dobre kadrowanie (sala rycerska ? zamek sredni ?) ale ciemno niestety ,pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    A ja powiem, że jest za jasno!
    Na szybko zdjęcia ostre, ale rozpraszają widoczne szczegóły wokół okien - cegła, mur.
    Trzeba było tak naświetlać/ kadrować, żeby tego nie było widać. Na 1. faktycznie zbyt ciemna góra - lepiej byłoby naswietlić na górny element. Wtedy okno by wyszło prześwietlone, ale to by można jakoś potem poprawić w obróbce.

    P.
    Fiat Lux

  4. #4

    Domyślnie

    Pierwsze zdjęcie - zaułek dziedzińca na zamku wysokim. Drugie - kaplica św. Anny (też zamek wysoki).

    Co do światła to raczej kwestia gustu - jak widzę Panowie mają podzielone zdania.
    Może rzeczywiście te cegły powinny być mniej widoczne. Ale w sumie oddaje to realizm - światło pada z boku i widać, że ten witraż jest gdzieś umiejscowiony. Szczególnie na jedynce - lekko oświetlone schodki i kawałek muru tworzą pewną kompozycję. (takie było moje założenie )

  5. #5

    Domyślnie

    Ja patrzę przez swój pryzmat robienia witraży - lubię właśnie sam witraż otoczony przez czerń. Na moim obecnym monitorze (biurwowy elcede) może nie widzę szczegółów, ale jeśli faktycznie chciałaś uwzględnić schodki, to może są trochę za ciemne...
    P.
    Fiat Lux

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vanity Zobacz posta
    Pierwsze zdjęcie - zaułek dziedzińca na zamku wysokim. Drugie - kaplica św. Anny (też zamek wysoki).

    Co do światła to raczej kwestia gustu - jak widzę Panowie mają podzielone zdania.
    Może rzeczywiście te cegły powinny być mniej widoczne. Ale w sumie oddaje to realizm - światło pada z boku i widać, że ten witraż jest gdzieś umiejscowiony. Szczególnie na jedynce - lekko oświetlone schodki i kawałek muru tworzą pewną kompozycję. (takie było moje założenie )
    tak to jest w fotografii -rozne spojrzenia ,dlatego nie bede bronil swojego
    (co do lokalizacji pomylilem sie -dawno nie bylem w zamku ,chyba czas sobie co nieco przypomniec)

  7. #7

    Domyślnie

    uwielbiam witraze, sá takie gotycke
    kiedys robilem witraz Alfonsa Muchy w Pradze w katedrze na Hrandczanach, poszukam w kompie to moze znajde i wkleje
    wlasnie dobrze ze zdjécia ciemne, to witraz jest glownym motywem a nie sciana, jedyne o co sie mozna przyczepic, to ze troche krzywo i nie centralnie ale ogolnie bardzo mi sie podoba

  8. #8

    Domyślnie

    Jak dla mnie pierwsze byłoby pycha, gdyby właśnie jeszcze ten tajemniczy zaułek leciutko, ale to leciutko doświetlić. Ale zdaję sobie sprawę, że wtedy, to trzeba by z kilkanaście minut postać i pocykać i jeszcze lampkę mieć mobilną, coby może lekko od dołu zaświeciła na te schodki.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr w Zobacz posta
    Jak dla mnie pierwsze byłoby pycha, gdyby właśnie jeszcze ten tajemniczy zaułek leciutko, ale to leciutko doświetlić. Ale zdaję sobie sprawę, że wtedy, to trzeba by z kilkanaście minut postać i pocykać i jeszcze lampkę mieć mobilną, coby może lekko od dołu zaświeciła na te schodki.
    Albo zrobić RAWa i odpowiednio obrobić.
    Jacek

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Albo zrobić RAWa i odpowiednio obrobić.
    No i tu się różnimy, ale proponuję nie ciągnąć tego za mocno.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •