Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Kilka powodow dla ktorych nie warto kupowac lampy

    Otoz stoje przed problemem zakupu lampy.. problemem nie tyle co kupic,bo wiem ze sb-800 i na taka wlasnie sie nastawiam finansowo. wczoraj rozmawiajac z paroma "fotografami" popadlem w zagmatwanie,po ktorych zastanawiam sie czy nie lepiej kupic jakies jasne szkielko.
    Sprzet uzytkuje do: krajobrazow,ogolnie rozumianego sportu (rajdy,rowery), ale pociaga mnie tez martwa natura,amatorski portret oraz macro (przy czym typowego macro szkielka nie posiadam )
    posiadane szkla; takie jak w stopce.

    Slowa - zadna lampa nie zastapi ci swiatla zastanego troche mnie odpycha od zakupu.. wiec moze jakies jasne szkielko i od razy do macro przy okazji ? co radzicie ?
    FX

  2. #2

    Domyślnie

    stałem przed podobnym wyborem: lampa czy szkło macro. Rezeltat poznasz patrząc na moją stopkę.
    Powiem tylko, że nie żałuję.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  3. #3

    Domyślnie

    Do amatorskiego portretu, rowerów czy makra lampa jest jak najbardziej przydatna. Moze nie kupuj od razu sb800 tylko kup sb600 a do różnicy dozbieraj i kup jakies szkło do makro...

  4. #4

    Domyślnie

    Gdzieś, ktoś na forum podawał stronę o znanym fotografie który nie używa wogóle lamp, tylko ma jasne szkła, no i canony 5D i chyba EOS 1d(s?) Mark II. No ale wiadomo, te canony mniej szumią co z pewnością się przydaje. Ja mam lampe, ale jasne szkło jest nieodzowne.
    "Potęga wiary jest motywacją i siłą podtrzymująca każde ważne, znaczące i pełne sukcesu życie"
    || D70 | T17-50/2.8 ||

  5. #5

    Domyślnie

    Lampa nie zastąpi Ci jasnego szkła i odwrotnie. Przydaje się i jedno i drugie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Efexor Zobacz posta
    Gdzieś, ktoś na forum podawał stronę o znanym fotografie który nie używa wogóle lamp, tylko ma jasne szkła, no i canony 5D i chyba EOS 1d(s?) Mark II.
    Takich fotografów jest sporo, ale może chodziło o Jeff'a Ascough'a?
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  7. #7
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Stałem przed podobnym wyborem jeśli chodzi o makro. Tamronik 90Di fajne, jasne szkiełko, jednak z pierścieniami jest już tak mała głębia ostrości, że trzeba szkło czasami przymknąć. Światła nigdy nie za wiele, więc padło na Nikon R1. Można teraz szkiełko mocno przymknąć nie martwiąc się o wysokie ISO.

    W fotografii ogólnej lampa często się przydaje, choćby do doświetlenia czy reporterki. Jasne szkiełko nie zawsze wystarczy.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Niestety -- tak jak juz koledzy wczesniej napisali -- i jedno i drugie. Nie szukaj argumentow przeciwko lampie. Przydaje sie zawsze. Szczegolnie... w sloneczne dni.
    I nie zawsze uda sie dobrze zrobic portrecik przy samym zastanym. Jak nie masz blendy pod reka, to nijak nie doswietlisz, a czasami bezposrednie swiatlo jest tam mocne, ze z drugiej strony twarzy bedziesz mial ciemnice.
    Moze dla przykladu, wczoraj robione:


    Mialem zrobic serie portretow (taka tam chalturka). Powyzsze powstalo przy okazji pomiaru swiatla, zanim zjawili sie delikwenci do wlasciwego fotografowania. Mialem do wyboru -- albo swiatlo z okna, ktore oswietliloby mi polowe twarzy lub -- gdybym postawil modela na wprost -- splaszczyloby ja, albo lampe. Wybralem drugi wariant, zabijajac jej swiatlem to co saczylo sie przez okno (nooo, troche przymknalem zaluzje). I to nawet nie musiala byc zadna sabina. Wystarczyla zwykla, stara, manualna lampa, ktora tylko kuma kiedy ma blysnac i wszystko co mozna na niej regulowac, to 3 stopnie mocy blysku.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian Zobacz posta
    Takich fotografów jest sporo, ale może chodziło o Jeff'a Ascough'a?
    Nie, nie o tego mi chodzi. O tamtym fotografie pisali że był z Australii o ile dobrze pamiętam i było odnośnie używania lampy w kościele podczas ślubu.
    Ostatnio edytowane przez Efexor ; 09-10-2007 o 21:51
    "Potęga wiary jest motywacją i siłą podtrzymująca każde ważne, znaczące i pełne sukcesu życie"
    || D70 | T17-50/2.8 ||

  10. #10

    Domyślnie

    stig można wiedzieć jak świeciłeś? W sensie od czego odbiłeś światło?
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •