Close

Strona 1 z 40 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 397
  1. #1

    Domyślnie Jaki komputer do obróbki zdjęć?

    Witam. Potrzebuję komputer ale nie bardzo znam sie na parametrach które powinien spełniać.
    Chcę głównie obrabiać zdjęcia w PS 2, dość duże pliki po 120mb. Ma też być podpiety skaner do filmów i drukarka. Będę tez chciał kożystac z internetu oraz jeszcze zainstalowac trochę innych programów.
    Do gier nie planuję używać komputera.
    Czy ktoś mógłby mi doradzić jakie parametry powinien posiadać taki komputer, na co najbardziej zwrócić uwagę ?
    Dziękuję i pozdrawiam




    www.baskurzynski.com

  2. #2

    Domyślnie

    Dużo dobrego ramu - przynajmniej 2GB
    Dobry procesor - najlepiej Core2 Duo Intela
    Dobra płyta główna , która stabilnie to wszystko pociągnie
    Dobry zasilacz, który da na to wszystko stabilne napięcia
    Reszta to duperele...
    I korzystaj z wyszkiwarki - było takich tematów ostatnio sporo...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  3. #3

    Domyślnie

    dodalbym do tego jeszcze:
    - dobra karte grafiki GEFORCE 7200 albo 7800 (z pamiéciá wlasná np.256 m), ATI RADEON - choc ja wole GEFORCE
    - dobry monitor, oczywiscie podniosá sie glosy, ze najlepsze sá EIZO za 7-10 tys ale taki EIZO za 2,5-3,5 tez da rade
    a jak juz to bedziesz mial to rob defragmentacje dysku i czyszczenie rejestrow, mozna miec swietny sprzet, ale bez odpowiedzniej konserwacji i czyszczenia mulic sie bedzie ze ja pierdacze

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacoslavgth Zobacz posta
    dodalbym do tego jeszcze:
    - dobra karte grafiki GEFORCE 7200 albo 7800 (z pamiéciá wlasná np.256 m), ATI RADEON - choc ja wole GEFORCE
    -
    Do fotek??? Jak nie wystarcza zintegrowana ( a pewnie tez by wystarczyla) to jakakolwiek najtansza byle z pasywnym chlodzeniem i 128 na pokladzie.
    D50+Tamron 17-50/55-200/90 macro + SB-800 + SB-26 + (PQI i SANDISK III 2 GB - uszkodzone)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Dobry procesor - najlepiej Core2 Duo Intela
    popatrz tez na athlonyx2. tez maja 2 rdzenie isa sporo tansze od intelowskich odpowiednikow (biorac pod uwage wydajnosc) przy okazji ogrzewaja mieszkanie bo jednak zzeraja ciut wiecej pradu
    podpis nieczytelny

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARJAN Zobacz posta
    Witam. Potrzebuję komputer ale nie bardzo znam sie na parametrach które powinien spełniać.
    Chcę głównie obrabiać zdjęcia w PS 2, dość duże pliki po 120mb. Ma też być podpiety skaner do filmów i drukarka. Będę tez chciał kożystac z internetu oraz jeszcze zainstalowac trochę innych programów.
    Do gier nie planuję używać komputera.
    Czy ktoś mógłby mi doradzić jakie parametry powinien posiadać taki komputer, na co najbardziej zwrócić uwagę ?
    Dziękuję i pozdrawiam

    www.baskurzynski.com
    Nie napisałeś ważnej rzeczy - hał macz $$$ i czy to hobby czy ten komp ma sznase na siebie zarobić...
    Bo to dość istotne...

    Z luźnych uwag:
    Dyski - jak masz kase, kup 2 i zepnij w raid (stripe lub mirror, lub - o ile płyta na to pozwoli, trochę jednego i drugiego). Stripe daje przyspieszenie 2x (lub więcej, jak masz wiecej dysków mirror daje bezpieczeństo - jeden dysk może paść i nic się nie stanie.

    Grafika koniecznie z dvi.

    Jeśli chcesz jakieś duże rzeczy w PS robić, pomyśl o 4G ramu - co prawda teraz winda wykorzysta tylko 3.25, ale to nadal więcej niż 2, a po przejściu na 64 bity będzie jak znalazł. Niby teraz 2G to standard, ale to teraz... a ramu nigdy za dużo (a przy obecnych cenach to w ogóle nie bardzo jest o czym myśleć...)

    Napisz ile masz kasy, bo bez tego to jest gdybanie...

    Pozdrawiam
    MK

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valwit Zobacz posta
    popatrz tez na athlonyx2. tez maja 2 rdzenie isa sporo tansze od intelowskich odpowiednikow (biorac pod uwage wydajnosc) przy okazji ogrzewaja mieszkanie bo jednak zzeraja ciut wiecej pradu
    Tak, masz rację, jednak to nieopłacalny zakup. Wielu ludzi kupuje Athlona bo jest 100zł tańszy... no ok, ale co dalej?
    Z racji nowszego procesu technologicznego C2D (zwłaszcza te najtańsze z najwolniejszych serii) podkręcają się ZNAKOMICIE. W kilka minut z procesora za 380zł robisz procesor za grubo ponad 1500zł. I to bez najmniejszych problemów związanych ze stabilnością czy wzrostem temperatury. Na obecnej platformie AMD - mimo mojej ogromnej do niej sympatii - możesz o tym pomarzyć...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Tak, masz rację, jednak to nieopłacalny zakup. Wielu ludzi kupuje Athlona bo jest 100zł tańszy... no ok, ale co dalej?
    Z racji nowszego procesu technologicznego C2D (zwłaszcza te najtańsze z najwolniejszych serii) podkręcają się ZNAKOMICIE. W kilka minut z procesora za 380zł robisz procesor za grubo ponad 1500zł. I to bez najmniejszych problemów związanych ze stabilnością czy wzrostem temperatury. Na obecnej platformie AMD - mimo mojej ogromnej do niej sympatii - możesz o tym pomarzyć...
    dodatkowo te paręnaście WAT różnicy przy 8-10h dziennie daje trochę oszczędności, więc różnica 100 zł na korzyść AMD maleje do np. połowy, ale na to nikt praktycznie nie patrzy (no chyba że płaci rachunki za prąd po kilkaset złotych i wówczas zdaje sobie sprawę, że można zaoszczędzić)
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #9

    Domyślnie

    zainwestuj w dobra karte graficzna - tutaj Matrox G550 (za 50 zł!) bedzie doskonałym wyborem.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Klos Zobacz posta
    zainwestuj w dobra karte graficzna - tutaj Matrox G550 (za 50 zł!) bedzie doskonałym wyborem.
    a jest G550 na PCI Express? czy tylko na AGP?
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 1 z 40 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •