Close

Strona 3 z 40 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 397
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacoslavgth Zobacz posta
    btw zastanawiam sie powaznie nad imac 20'', sporo ludzi u mnie pracuje na macach twierdząc ze są bez porownania do pc
    iMaca sobie daruj. To co prawda dobry komputer, ale nie optymalna maszyna do pracy ze zdjeciami. Pewnie, ze raz na jakis czas mozesz sobie kilka zdjec obrobic, nawet kilkanascie i kilkadziesiat... Mozesz nawet tak przez nastepne 2 lata pracowac. Nie na prozno jednak stworzono Power Maca. Jesli masz mozliwosc wybierania, bez konkretnego przywiazania do systemu, to Power Mac albo mocny pecet. Ladnie wygladajace polsrodki na dluzsza mete do takiej roboty sie nie nadaja.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Ja AMD używałem od kiedy pojawiły się AMD K6 3D 300 MHz, aż do Athlona 3GHz ale odradzam wszystkim Athlony grzeją się znacznie bardziej niż intele co przekłada się na większy hałas i mniejszą żywotność podzespołów. Tym co skłoniło mnie do przejścia na 4 rdzeniowego intela jest mnogość standardów jakie amd wprowadził (sockety 754, 939, am2) każda zmiana procesora to wymiana płyty głównej. W intelu jak zainwestujesz w socket LGA775 to potem zmieniasz samego proca.
    Polecam:
    1) Intel Core 2 QuadCore Q6600 2.4GHz LGA775 8MB/1066 BOX
    2) Dużo ramu tzn do 4GB, więcej system 32 bitowy nie obsłuży, a niestety wygląda na to że 64 bity nie wszyscy producenci oprogramowania i sprzętu będą wspierać np: nikon brak kodeków do wyświetlania miniatur nef-ów w 64bitach a pod 32 bitową wersję są.
    3) Kartę grafiki jakąkolwiek ale firmową, znaczenie może mieć jedynie ilość pamięci na niej (do pracy na wysokich rozdzielczościach) i trzymanie parametrów żeby nie trzeba było za często kalibrować (gamma, WB)
    4) Zasilacz ja mam tagana i jak są skoki napięcia to u żony komp się wyłącza a mój pracuje dalej, ma wiatrak 12cm więc jest dosyć cichy.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zikon Zobacz posta
    ...W intelu jak zainwestujesz w socket LGA775 to potem zmieniasz samego proca.
    No tak nie do końca... Miałem P4 i chciałem przejść na C2D to już płyta nie obsługiwała tego typu procesorów - a nie był to szrot za kilka zł bo zawsze kupuję dobrej klasy MB. Teraz mam dobrej klasy Gigabyta za 600zł i co? Też nie obsługuje niczego poza C2D i już np takiego czterrdzeniowca nie wsadzę mimo, że to też Socket LGA775...
    Tak więc też trzeba zmieniać płyty mimo tego samego standardu...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zikon Zobacz posta
    W intelu jak zainwestujesz w socket LGA775 to potem zmieniasz samego proca.
    Akurat tutaj to troszkę nie tak, bo żywot podstawki LGA775 dobiega końca-nowe proce intela (następna Penryna, Naha..cośtam palnowane chyba na Q2 200 będą miały wbudowany kontroler pamieci, podobnie jak teraz amd, a to wymaga zmiany architektury płyty(mostka północnego)...
    Poza tym nie każdego procka mozna włożyć w każde lga775 (szczególnie C2D w starsze płyty)

    Natomiast AM2 (lub AM2+) jak na razie się nie kończy. Z resztą umówimy się - 3 lata to duży postęp technologiczny... zmiana płyty to norma i nie ma się tu nad czym zastanawiać, a że na inną podstawkę... no to co...

    Pozdr
    MK

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARJAN Zobacz posta
    Jak jest w końcu z tą kartą graficzną, bo widzę że zdania są podzielone co do użycia jej przy fotoobróbce ?

    www.baskurzynski.com
    "podzielone zdania" wynikają z bycia niektórych osób niezbyt up-to-date... Matroxy miały rację bytu przy analogowym podłączaniu monitora przez analogowe złącze - teraz starczy Ci nawet zintegrowana, o ile ma dvi/hdmi (a obecnie większość nowych chipsetów ma).
    Ew. jak będziesz brał osobną grafikę, to możesz spróbować znaleźć taką, która ma 2 wyjścia DVI - na 2 monitory będzie jak znalazł.
    Wieczorem napiszę Ci więcej.
    pzdr
    MK

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Sorry ale w czym niby ta większa różnica na korzyść tego AMD?
    w cenie niekreconego proca. po prostu. jesli masz zamiar, lub zadajacy pytanie, krecic proca to spox, c2d jest zdecydowanie lepszym procem do tego. jesli nie masz zamiaru sie bawic w krecenie to c2d taktowany tak samo jak odpowiednik amd, kosztuje tyle co athlon, plyta glowna i 6pak piwa razem wziete.
    podpis nieczytelny

  7. #27

    Domyślnie

    Nawet sam szef projektów Intela wypowiedział się, że kupujący C2D zrobiłby duży błąd nie podkręcając go gdyż są one do tego po prostu stworzone.
    Poza tym wybacz, ale kompletnie bezsensowne jest porównywanie procesorów AMD i INTELA biorąc pod uwagę częstotliwość taktowania. C2D taktowany niżej będzie wydajniejszy od wyżej taktowanego AMD.
    Z wyliczeniami też przesadziłeś. Owszem różnica w cenie podobnych wydajnościowo procesorów będzie wtedy wynosiła ze 200-300zł (64 X2 5000+ za ok 420zł vide C2D E6400 2.13 za ok 670zł - ceny z najdroższego Komputronika). Nie wiem jaką płytę i 6 pak piwa kupisz za ok 250zł...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #28

    Domyślnie

    patrzylem na ciut nowsze procki:

    Intel Core2 Duo E6850 3,00GHz (S775) BOX 1039,-
    AMD Athlon 64 X2 6000+ BOX (Socket AM2)599,-

    oba z taktem 3GHz. od kiedy intele z dluzszym pipeline przy tym samym takcie sa wydajniejsze to nie wiem. wczesniej nie byly, i byl to jeden z powodow wprowadzenia przez AMD okreslen typu athlon xp 1800+ dla proca z taktem 1533 MHz.
    calkiem mila plyta glowna jest np ta: Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI za 384,- (wszytsko w komputroniku). roznica ceny w troche slabszych procach tez na plyte wystarczy.
    podpis nieczytelny

  9. #29

    Domyślnie To Intel tego nie wie...

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Nawet sam szef projektów Intela wypowiedział się, że kupujący C2D zrobiłby duży błąd nie podkręcając go gdyż są one do tego po prostu stworzone...
    Z oficjalnej strony Intela:"...Returning Overclocked Processors. If you believe your processor is overclocked, you must return it to the place where you purchased your system. If they are no longer in business, or will not help you, Intel recommends that you contact the PC system manufacturer."
    Pozdrawiam -
    - Janusz(W)
    "...Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co..." - Mark Twain

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valwit Zobacz posta
    patrzylem na ciut nowsze procki:

    Intel Core2 Duo E6850 3,00GHz (S775) BOX 1039,-
    AMD Athlon 64 X2 6000+ BOX (Socket AM2)599,-

    oba z taktem 3GHz. od kiedy intele z dluzszym pipeline przy tym samym takcie sa wydajniejsze to nie wiem. wczesniej nie byly, i byl to jeden z powodow wprowadzenia przez AMD okreslen typu athlon xp 1800+ dla proca z taktem 1533 MHz.
    calkiem mila plyta glowna jest np ta: Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI za 384,- (wszytsko w komputroniku). roznica ceny w troche slabszych procach tez na plyte wystarczy.
    No to skoro patrzysz na ciut nowsze procki to akurat ten AMD jest wytwarzany w technologii 0.09nm, Intel w 0.06nm - jakie to ma zalety każdy chyba wie.
    Poza tym polecam wiele testów w których właśnie ten najnowszy AMD 6000+ prezentuje wydajność na poziomie C2D E6550 2,33GHz za 620zł - no i nie ma różnicy w cenie... Dlatego powtórzę - nie porównuj procków z identycznym taktowaniem bo to zupełnie inna technologia.
    Poza tym nie trzeba dodawać, że tego AMD nie podkręcisz niemalże wcale - z Intelem możesz pociągnąć jeszcze sporo...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

Strona 3 z 40 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •