Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie pytanie - Nikkon 70-210 f4

    czy warto to kupić ? jak to dziala zastanawiam się między tym staruszkiem a nikkorem 55-200 vr. portrety i sporadycznie sport. Nowszy ma vr i silnik a starszy lepszą optyke i stale swiatlo. Pomocy proszę doswiadczonych z tym szkielkiem. Jutro musze podjac decyzję . Z gory dzieki za podpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    miałem trzy sztuki i każdą bez większego żalu sprzedałem
    optycznie to żadna rewelacja, mocno aberuje powyżej 150mm na pełnej dziurze, bardzo wolny AF

    na twoim miejscu brałbym nowe szkło, jest szybsze, fajne optycznie, a VR docenisz, jestem pewien
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  3. #3

    Domyślnie

    wielkie dzieki, a moze ktoś jeszcze cos doda? chciałbym miec jakies zdanie.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam od roku i jestem bardzo zadowolony. Kolega ktory na co dzień używa 80-200 mówi , że mojeszklo jest naprawdę wporzo. Ostry na f4 Waży mniej jest mniejszy mobilniejszy. Trochę ciemniejszy za to duuuużo tańszy. AF do sportu sie nie nadaje, choć w dobrym świetle calkiem sobie radzi . |Poniżej ostatnia moja fota zrobiona tym szkłem na f4,5 na 210mm czas 1/100 bez VR bez statywu he he he.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 08-10-2007 o 18:33
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #5

    Domyślnie

    jedni bardzo zadowoleni drudzy nie. :/ Fotka swietna jak na taka ekspozycje. Kurcze pomocyyy

  6. #6
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym wziął 55-200 VR. Nowy, ma VR, a optycznie nie sądzę, by odstawał.

  7. #7

    Domyślnie

    chwilke pouzywalem tego szkla od robina i powiem szczerze, ze jest bardzo w porzadku. I ostry i ladnie rysuje a przede wszystkim lekki i poreczny, bo nie zmienia wielkosci przy zoomowaniu.

    polecam, mimo ze nie uzywalem 55-200...

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar pretorian111
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    39

    Domyślnie

    Tak jak Robin jestem zadowolony z tego szkiełka. Całkiem przyzowite optycznie niestety AF demonem prędkości nie jest. Mnie to raczej nie przeszkadza - sportu nie fotografuję

    55-200 nie używałem więc i głosu odnośnie niego zabierać nie będę.



    Pozdrawiam
    Dawid
    D50 /T28-75 2.8/ SB-800


  9. #9

    Domyślnie

    Ta fotka obrazuje że jest to dobre szkiełko, duży plus dla tej fotki.
    Body Nikona D50 + T 17-50 2.8
    moje wypociny http://www.krzysztofspyra.yoyo.pl/

  10. #10

    Domyślnie

    Miałem i także nie byłem zadowolony. Może nie trafiłem w egzemplarz, ale nie było to szkło warte takich pieniędzy. Dla porównania miałem 70-210 ze zmiennym światłem i tu wszystko po za światłem jest bardzo fajne. I właśnie to szkło bym wybierał.
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •