Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 18-70 DX vs Sigma 28-70 vs Sigma 24-70 = Tamron 28-75

    Witajcie !

    Właśnie przymierzam się poważnie do zakupu mojej pierwszej cyfrowej lustrzanki. O tym, że będzie to D70 zdecydowałem już dawno, dopiero teraz uzbierałem kase i mam zamiar iść do sklepu

    Pozostaje tylko problem obiektywu. Przeglądałem forum, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, pewnie do końca jej nie znajdę, ale pomyślałem, że może jeszcze, będziecie w stane coś dodać konkretnie jeśli chodzi to te modele obiektywów, poza tym co już na ich temat znalazłem na forum.

    Zastanawiam się nad trzema obiektywami:
    - kit do D70 - 18-70
    - Sigma 28-70 stałe światło 2,8
    - Sigma 24-70 stałe światło 2,8

    Z tego co zauważyłem, ostatnia sigma ma dobre recenzje, o tej 28-70 za dużo nie znalazłem. To co jest dokładane do D70 też chyba jest warte tych pieniędzy, które trzeba za ten obiektyw zapłacić.

    Zakres ogniskowych sigmy jest dla mnie ok. Kusi mnie to stałe światło. Nie wiem, czy warto dołożyć trochę pieniędzy do tej sigmy, a może zupełnie coś innego w podobnym zakresie ogniskowych? Mam do wydania na obiektyw 1500 pln. Oczywiście najchętniej wydałbym jak najmniej, z drugiej strony już i tak wydaję jak na mnie sporo pieniędzy i chciałbym kupić obiektyw który na trochę mi wystarczy i z którego będę zadowolony.

    Będę bardzo wdzięczny za jakąś pomoc. Czy warto, który warto?

    Pozdrawiam,
    Piotrek

  2. #2

    Domyślnie

    wielu ludzi na forum (w tym admin :P) wybrało tamrona 28-75/2,8...trzeba tylko uważać bo ostatnio pojawiło się na forum...wadą tych szkieł w porównaniu z kitem jest brak szerokiego, ale jeśli nie będzie ci to przeszkadzać lub możesz poczekać aż dokupisz inny szeroki (np. tamrona 17-35), to rozwiązanie z jasnymi szkłami jest najlepsze...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki ! nie zastanawiałem sie nad nim bo jest zbyt blisko maksymalnej granicy cenowej , he he he, ale skoro mówicie że warto, poświęcę mu troszkę więcej uwagi.
    Zakres ogniskowych jest dla mnie okej

    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    na allegro możesz go kupić w granicach 1250-1350... wystarczy jeszcze na jakiś filterek :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5

    Domyślnie

    Ja polecam Sigmę 24-70 f/2.8 Kupiłem i jestem bardzo zadowolony Miałem do czynnienia z tamronem i niestety nie trafiłem na "dobrą" sztukę, wszystkie trzy egzemplarze, które testowałem dawały potworne mydło. Sigma jest niewiele gorsza od Nikkora. Na 2,8 delikatnie rozmywa (w ogóle nie przeszkadza to w odbiorze zdjęć) a powyżej, to już sama przyjemność Wg mnie w tej grupie cenowej Sigma wymiata, a można szarpnąć już za 1400zł
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

  6. #6

    Domyślnie

    A co myślicie o Tokinach 28-70 f=2,8 modele AT-X, AT-X pro-II i AT-X PRO SV? Są optycznie wyżej oceniane od Tamrona 28-75 (wg Photozone.de)? Czym się różnią?
    Pozdrawiam - Grzegorz
    A co w torbie? D300 i trochę szpargałów

  7. #7

    Domyślnie

    po długim zastanowieniu wybór padł na Tamrona SP AF28-75mm f/2,8. Z opini które czytałem wychodzi na to, że Sigma nad którą też się zastanawiałem jest nieco ostrzejsza. Dla mnie nie jest to jednak istotny argument, bo potrzebuję uniwersalny obiektyw z lekkim wskazaniem na portrety, więc to że jest bardziej miękki od Sigmy nie powinno być problemem.

    Juz zadzwoniłem do gościa, zę kupuję, a gość jak się dowiedział, że chcę tego Tamrona zamiast Sigmy to mnie normalnie zjechał, że badziewie wybieram i żebym brał Sigmę.
    Juz mam lekko dosyć nalepiej byłoby mieć możliwość przetestowania i sprawdzenia co bardziej leży, ale takiej możiwości niestyty nie mam.

    Mam dodatkowe pytanie, czy ostatnie szkło w tych obiektywach się obraca?

  8. #8

    Domyślnie

    w tamronie i Sigmie 24-70 nie obraca sie. Co do tej drugiej sigmy, to nie wiem
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem sigmę 24-70/2.8 Napisałem nawet o niej post. Za duża, ża ciężka, za wolna (to moje zdanie) średnica filtrów 82 (spójrzcie w cenik dobrych filtrów) i na dodatek miała z moją puszką BF. Kupiłem tamrona, sigmę sprzedałem. A kit to naprawdę ostry obiektyw. W moim zestawie pobiła go pod względem ostrości dopiero sigma 70-200 (oczywiście na ogniskowej 70). Sigma 24-70 ze względu na gabaryty nie pozwala na zdjecia z wbudowaną lampą błyskową. Tamron bardzo szybki, lekki, ostrzejszy i filtry 67. W tym czasie również dużo tańszy. Mechanicznie gorszy - ale i tak trudno go będzie mi zajeździć moim amatorskim fotografowaniem. Z tych 3 kit najostrzejszy.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irekka
    Z tych 3 kit najostrzejszy.
    To co mówisz potwierdza opinie jakie słyszałem. Kit do D70 jest chyba też wart tych pieniędzy, które trzeba za niego zapłacić. Słyszałem chyba same dobre opinie, w przeciwieństwie do opini na temat tego co jest dokładane do D50.
    Dzisiaj mam nadzieję, że już coś kupię

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •