Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D40x + obiektywy sigmy

    Witam,

    Mam pytanie dotyczace wspolpracy obiektywow Sigma z d40x. wiadomo ze z af-s nikkora nie ma zadnych problemow, autofokus dziala bardzo dobrze i szybko ( ja nie nazekam). Jak to jest z obiektywami Sigma HSM? Ma ktos jakies doswiadczenia w tym polu?

    Pozdrawiam,
    Michal
    Nikon D40x + AF-S DX 18-135

  2. #2

    Domyślnie

    tak samo jak z AF-S - silnik i tyle, co tu dożo się rozwodzić. W Sigmach musisz uważać na FF/BF , więc warto przetestować wcześniej egzemplarz, który chcesz kupić, aby stwierdzić czy jest wolny od tego "ficzera"
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki bardzo ,ale czy np af w sigmach dziala lepiej/gorzej lub szybiej/wolniej. z tego co sie orientowalem to jesli chodzi o jakos obrazu sa bardzo podobne, rowniez stabilizacja jest podobna ( no moze troszke lepsza w nikonie) czy ktos zna jakies inne znaczne roznice miedzy tymi dwoma obiektywami?
    Nikon D40x + AF-S DX 18-135

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2007
    Miasto
    Beskid Żywiecki
    Posty
    10

    Domyślnie

    Od kilku dni mam sigme 18-200 dc os hsm, według mnie AF działa tak samo jak u nikkora, nie ma problemu z ustawianiem ostrości nawet przy ogniskowej 200 (porównuję z nikkorem af-s dx 50-200vr)

  5. #5

    Domyślnie

    a problem z FF/BF? co to w ogole jest? i czy jest to wada, cz moze mozna to jakos skorygowac?
    Nikon D40x + AF-S DX 18-135

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mike81 Zobacz posta
    a problem z FF/BF? co to w ogole jest? i czy jest to wada, cz moze mozna to jakos skorygowac?
    Problem polega na tym, że aparat ustawia ostrość przed (FF - front focus) lub za (BF - back fokus) płaszyzną w której powinien. Jest to wada, bo to co miało być ostre nie jest. Można to skorygować w serwisie. Z tego co wiem obiektywy Sigmy są dopasowywane do korpusu, jednak najlepiej sprawdzić konkretny egzemplarz przed kupieniem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •