Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 100
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    11

    Domyślnie Filtr polaryzacyjny

    Witam po przeczytaniu ciekawego watka nt.
    filtrow
    powoli przymierzam sie do zakupu filtra polaryzacyjnego. Wiedza moja w tym temacie jest niewielka, wiec niechcialbym wywalic kasy w bloto i nie miec z tego kozysci
    Posiadany sprzet N D50 z obiektywami AF-S DX 18-55mm F/3,5-5,6G + AF-S 55-200 F/4-5,6
    Jesli sie nie myle to oba obiektywy posiadaja ten sam rozmiar gwintu do mocowania filtrow, czyli 52mm. Sposrod kilku filtrow wybralem kilka , w przedziale cenowym ktory jest dla mnie do zaakceptowania.

    SELCO za 42zl
    HOYA standart za 105zl

    widzialem oczywiscie drozsze ale chyba nie tedy droga.
    Czy ktos moglby zasugerowac ewentualnie cos innego w rozsadnym przedziale cenowym (jakosc/cena)

    I pytanie laika, dobrze kombinuje ze po zamontowaniu filtra nie da sie zalozyc zaslepki ?
    Czyli nie ma sie na stale zamocowanych filtrow ale sie je zaklada wtedy gdy jest taka potrzeba.

    Z gory dziekuje za odpowiedz, mam nadzieje ze mnie nie ukamienujecie za moja niewiedze i byc moze smieszne pytania
    Thomas

  2. #2

    Domyślnie

    ani jedno ani drugie. Selco to jakies tanie dziadostwo, a Hoya standardowa zdecydowanie za droga jak na swoja jakosc. moze nie jest zla, ale 105zl to bardzo duzo jak za jednokrotnie powlekany filtr tej wielkosci. zwlaszcza, ze za 10zl wiecej mozna kupiec wielokrotnie powlekana Hakube. akurat mam cos takiego i sobie chwale.

    ew. mozesz jeszcze pare zlotych dociulac i kupic Hoye HMC. jakosc jest swietna. mankament Hoyi (S)HMC jest taki, ze dosc ciezko sie ja czysci. ale mozna to przezyc, bo jakosciowo jest bardzo porzadna

  3. #3

    Domyślnie

    za ok 160zł kupisz marumi MC...poniżej marumi MC i hoyi HMC bym raczej nie schodził...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    za ok 160zł kupisz marumi MC...poniżej marumi MC i hoyi HMC bym raczej nie schodził...
    miales moze Marumi MC? jak to wyglada jakosciowo i pod wzgledem czyszczenia?

  5. #5

    Domyślnie

    miałem i mam na 58mm...od kiedy go kupiłem kupuję filtry marumi...kolega też :P
    pewnie kupię też na 77, ale ja nie lubię polarów, więc to zakup na przyszłość...najpierw metz, później szeroki...no chyba, że trafi się jaka okazja
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    miałem i mam na 58mm...od kiedy go kupiłem kupuję filtry marumi...kolega też :P
    pewnie kupię też na 77, ale ja nie lubię polarów, więc to zakup na przyszłość...najpierw metz, później szeroki...no chyba, że trafi się jaka okazja
    no to chyba mnie namowieles relatywnie drogie to Marumi do swojej marki, ale jak mysle o Hoyi i czyszczeniu tego cholerstwa...

    musze kupic polary na 58 (mniej pilne) i 77 (bardziej pilne) i jak patrze na te ceny...

  7. #7

    Domyślnie

    ceny zbliżone do hoyi, jakość imho trochę lepsza...jeśli mam wybór między marumi, tiffenem i hoyą, wybieram właśnie w takiej kolejności...o B&W oraz heliopanach nie wspominam bo to półka zdecydowanie za wysoka (cenowo ) choć czasem trafiam używkę w dobrej cenie...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    11

    Domyślnie

    a co z tymi watpliwosciami odnosnie obiektywow jakie mam i wielkosci filtra ?
    i tego kawalka:

    UWAGA! Filtry polaryzacyjne są nieco grubsze od pozostały, więc zaleca się stosowanie filtrów w wersji slim (Uwaga! Część z tych filtrów nie ma przedniego gwintu!) lub filtrów o numer/dwa większe.


    ??
    Thomas

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lord_illusion
    UWAGA! Filtry polaryzacyjne są nieco grubsze od pozostały, więc zaleca się stosowanie filtrów w wersji slim (Uwaga! Część z tych filtrów nie ma przedniego gwintu!) lub filtrów o numer/dwa większe.
    to prawda. poszukaj kogos na forum z Warszawy, kto ma polara 52mm i sprawdz jak to wyglada na 18-55. 55-200 nie powinien miec problemow, bo to, koniec koncow, teleobiektyw i tutaj trudniej zawinietowac. ale w szerokim kacie to moze byc problem.

    w razie czego mozesz zakladac polara wiekszego rozmiaru (fi58 powinno zalatwic sprawe) przez redukcje. rozwiazanie raczej zapobiega winiecie, ale ma ten mankament, ze z reguly nie da sie zalozyc oslony przeciwslonecznej na obiektyw. a oslona jak najbardziej jest konieczna.

    [ Dodano: Wto 27 Gru, 2005 ]
    Cytat Zamieszczone przez ALF
    ceny zbliżone do hoyi, jakość imho trochę lepsza...jeśli mam wybór między marumi, tiffenem i hoyą, wybieram właśnie w takiej kolejności...o B&W oraz heliopanach nie wspominam bo to półka zdecydowanie za wysoka (cenowo ) choć czasem trafiam używkę w dobrej cenie...
    o b+w i heliopanach tez nawet nie mysle. dlatego 90% moich podstawowych filtrow oprawkowych mam hoyi, bo moge ja dosc tanio kupic na miejscu (www.foto-raj.pl). do tiffena jakos nie mam przekonania (rzadko ktore sa powlekane) a marumi troche za drogie w porownaniu z hoya. ale jak tak reklamujesz, to bede musial sprobowac

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    105zl to bardzo duzo jak za jednokrotnie powlekany filtr
    Czy jednak nie 6-krotnie powlekany (2 x 3 warstwy)? Jak nie mam racji to niech mnie kaczor kopnie. A nawet dwa
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •