Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hesja
    otoz... w powiekszaniu biustu jestem lepszy
    Ale nie sugerujesz, że Marika nie była w ciąży, tylko PSem się bawiłeś


  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    Wojtku, a moglbys przyblizyc dzialenia jakie podjales dzieki temu filtrowi? Bo jak widze to tam sa dziwne sztuczki na zasadzie rozciaganie, wybrzuszanie itp.
    Przepraszam, że dopiero teraz, ale troszkę byłem zajęty...

    Chodziło mi o zastosowanie liquify do wyprostowania tego grymasu (nos/wargi) - najlepiej to zobaczysz zapisując zdjęcia na dysk i otwierając naprzemiennie w jakiejś przeglądarce graficznej albo - po prostu otwierając kolejno oba w IE i potem klikając "wstecz" i "na przód".

    Oczywiście - tam jest cała masa innych zabaw, ale to chyba oczywiste i nie ma o czym pisać.

  3. #13

    Domyślnie

    Dosyć często korzystam z tej funkcji,starając się jej nie nadużywać.Ciekawostką jest,że w PS 7 w polskim interfejsie funkcjonowała jako "SKRAPLANIE"(ni wiadomo dlaczego).W PS CS (wersja w polskim interfejsie funkcjonuje jako "DEFORMACJA" ,jest znacznie rozbudowana i niestety otwiera się znacznie wolniej.Lekarstwem jest wykonywanie tej operacji jako pierwszej przed innymi zabiegami,wtedy otwiera się znacznie szybciej.Istotnie, kto raz wypróbuje działanie tej funkcji,to bardzo sceptycznie podejdzie do wszelkiego rodzaju produkcji tybu rozkładówka z Playboya.Miłej zabawy!

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekKa2
    niestety otwiera się znacznie wolniej.Lekarstwem jest wykonywanie tej operacji jako pierwszej przed innymi zabiegami
    Ten filtr jest 8-bitowy, więc jeśli standardowo pracujesz na 16-bitach, to w sam raz polecam używać go na końcu...

  5. #15

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się ,że jest sens "walczyć" z 16-to bitowym obrazkiem ,żeby w końcu zamienić go na 8-mio bitowy.Ale może się mylę?

  6. #16

    Domyślnie

    Nie wiem jak to jest z obrazkami, wiem jak jest z dźwiękiem. Otóż jak chcesz mieć na wyjściu 8 bitów, to działasz na 10-12 bitach, a na końcu zaokrąglasz (a nie obcinasz). Stąd najnowsze miksery są 24 bitowe, mimo że kompakt ma tylko 16 bitów. Dodatkowo dodając niewielki szum można podnieść efektywną rozdzielczość kompaktu do 18 bitów.
    Sam zastanawiam się nad sensem fotografowania w NEFach - i 12 bitów jest dla mnie jedynym argumentem (mimo, że fotolab ma tylko 8). Ale póki co, to mało wiem - może ktoś z guru wreszcie mnie oświeci.
    Pozdrawiam,
    Krakus
    D70|kit|N AF50/1,8|N AF 70-210/4-5,6|N AF 85/1,8|SB-800

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekKa2
    Nie wydaje mi się ,że jest sens "walczyć" z 16-to bitowym obrazkiem ,żeby w końcu zamienić go na 8-mio bitowy.Ale może się mylę?
    Krótko: się mylisz

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •