Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Ocena ostrości na wyświetlaczu LCD

    Jako użytkownik D70 zawsze miałem problemy z oceną na wyświetlaczu LCD w aparacie czy zdjęcie jest naprawdę ostre. Uważam że z racji dość małego powiększenia nie jest to możliwe. Jest to dość poważny problem bo kiepską ostrość można zobaczyć dopiero w domu na ekranie komputera a wtedy jest już po herbacie. Czy D200 ma po tym względem większe możliwości? Czy ktoś już to sprawdzał? A może są jakieś sposoby żeby w D70 od razu po wykonaniu zdjęcia zobaczyć czy jest ok. czy trzeba próbować jeszcze raz i jeszcze i jeszcze....

  2. #2

    Domyślnie

    Ja Ci nie pomoge bo mam coolpixa3200, ale na ekranie lcd widze na co złapało ostraść ;] wiedze ze d70 gorszy od mojego ))
    www.kali.ownlog.com | usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie Re: Ocena ostrości na wyświetlaczu LCD

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1
    Jako użytkownik D70 zawsze miałem problemy z oceną na wyświetlaczu LCD w aparacie czy zdjęcie jest naprawdę ostre. Uważam że z racji dość małego powiększenia nie jest to możliwe. Jest to dość poważny problem bo kiepską ostrość można zobaczyć dopiero w domu na ekranie komputera a wtedy jest już po herbacie. Czy D200 ma po tym względem większe możliwości? Czy ktoś już to sprawdzał? A może są jakieś sposoby żeby w D70 od razu po wykonaniu zdjęcia zobaczyć czy jest ok. czy trzeba próbować jeszcze raz i jeszcze i jeszcze....
    Proponuję poczytać jak robić poprawne i ostra zdjęcia a nie jak je lepiej podglądać, aby zobaczyć czy wyszły poprawnie. Dowiedz się, dlaczego robisz błędy, wyeliminuj je a następnie wyłącz ekran (zaoszczędzisz wiele energii) oraz zapomnij o przycisku do kasowania zdjęć.

    P.S.
    Ogromnie się ubawiłem, kiedy użytkownicy D200 narzekali, że przycisk do kasowania zdjęć został przeniesiony w nieporęczne miejsce.

  4. #4

    Domyślnie

    To bardzo słuszne rady, ale próbując złapać np. obiekt w ruchu mając mało światła i ciemne szkiełko, nie tylko początkującego użytkownika ciągnie do guzika "podgląd".
    Swoją drogą, jak kiedyś można było wogóle robić zdjęcia nie mając z tyłu LCD?
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żółto-czarny
    Swoją drogą, jak kiedyś można było wogóle robić zdjęcia nie mając z tyłu LCD?
    A do tego jeszcze te karty pamięci były jakieś takie małe... najczesciej na 36 zdjec
    D750 : D800 : D500 : D7200 : AF-S 16-35 4 VR : AF 24-120 4 VR : AF 20 2.8 : AF-S 80-200 2.8 : AF-S 400 2.8 : AF-S 500 4 VR : SB900 : SB800 : WT-4 : UT1
    www.mjagielski.pl www.photoaction.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wspominając już o przycisku do kasowania, którego nigdzie nie było A tak poważnie, to przy 2,5" + lupka w D200 to podglądanie jest na pewno przyjemniejsze i pewniejsze niż w 70. Ja po naciśnięciu lupki muszę jeszcze wciskać następny guzik, ruszać dżojstkiem i pokrętłem żeby podejrzeć wybrany fragment.
    2,5" w DSLR to powinien być obowiązujący standard i tyle!
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez phantomek
    Cytat Zamieszczone przez żółto-czarny
    Swoją drogą, jak kiedyś można było wogóle robić zdjęcia nie mając z tyłu LCD?
    A do tego jeszcze te karty pamięci były jakieś takie małe... najczesciej na 36 zdjec
    Kiedyś nie było autofocus'a, bracketingu, WB. Obiektywem kitowym nie był zoom tylko 50/1.8. Nie było pomiaru matrycowego, tylko centralny albo zewnętrzny światłomierz. Nie było histogramów ani przycisku kasowania zdjęć. Kontrast, czułośc były kontrolowane przez film. Trzeba było wiedzieć jak używać lampę błyskową. Image Stabilization - znaczyło użycie statywu. Nie było Internetu, więc nie można było tak łatwo znaleść odpowiedź przy najmniejszym problemie jak obecnie

  8. #8

    Domyślnie

    Ja w swoim D200 widze kazdy piksel jak chce, powiekszeniejest super.
    Mam Nikona, Nikonke i małe Nikoniątka! Ślubna galeria:
    http://www.your-image.pl,http://www.bugdi.digart.pl,http://plfoto.com/53640/autor.html ;

  9. #9

    Domyślnie

    Ja w moim pierwszym aparacie po ojcu Velti Ic (z mieszkiem )
    w miejscu obecnego ekrany LCD mam piekna tabele glebi ostrosci
    dla roznych przyslon. I jakos po pewnym czasie uzytkowania mial
    to czlowiek wszystko w glowie.
    A teraz tez bywa, ze kombinuje jak kon pod gore
    Pozdrawiam Beata

    D300, D70s, N17-55, N80-200, T100/2.8, N50/1.8, SB-800, Raynox 250,

  10. #10

    Domyślnie

    czeytajac takie posty wiem juz dlaczego uczyli mnie robic zdjecia od podstaw, kurde w zyciu bym nie pomyslal ze mozna miec takie problemy jak nieostre zjecie zbyt duzo wygody daja te dslr-y panowie ;]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •