Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wyzwalanie Bowens Gemini za pomocą SB-800

    Witajcie,

    dzis dojechal zestaw Bowens Travel Kit. Troche pokombinowalem w terenie. Niestety prace koncze po czwartej, w obecnym mieszkaniu nie mam miejsca, wiec czasu na zabawy bylo malo (zmierzch).

    Mam D70s, Bowens dal kabelek synchro, ktory pasuje do sabinki. Uzywalem wszystko z blyskiem SB, ktora wyzwalala przez fotocele Bowensy.

    Czy jest jakas inna opcja, bez dodatkowego osprzetu, ktora umozliwi mi blyskanie Bowensami, bez blysku Sabiny? Jak wylacze blysk w lampie na aparacie, wtedy nie ma dalej sygnalu przez kabel, a chcialem korzystac tylko z lampki wspomagajacej autofocus.

    Ma ktos w tej materii doswiadczenie?

    I drugie pytanie: gdzie dostane w Poznaniu wyzwalacz radiowy albo chociaz dlugi przewod duzy jack - stopka?
    Mam czas do weekendu cos wykombinowac
    pozdrawiam
    Philipp Gmür Fotograf Poznań

  2. #2

    Domyślnie

    http://www.funsports.pl/index.php?cPath=24 - co prawda to Łódź, ale jutro wyślą, w piątek odbierzesz

  3. #3

    Domyślnie

    Problem z funsportem jest taki, że korzystają z Opeku. Gorszej spedycji nie ma w całej Polsce. Pracuję w logistyce i na codzień mam niestety z nimi do czynienia. No gorsi są może jeszcze ludzie z łapanki DSV.

    Pan Heniu, który jest odpowiedzialny za mój rejon, po kilku wizytach, nadal nie wie jak się do nas dojeżdzą. A namierzyć paczkę...zapomnij. Wystarczy chociażby spojrzeć, jak mają zrobioną stronę internetową.

    Firm wysyłkowych jest w Polsce wiele ale ja potrzebuję rozwiązania na Poznań, nie chcę ryzykować. U nas jest niestety tylko Fotodura, do których jutro przedzwonię. Pewnie za kabelek będą chcieli 100zł :/
    pozdrawiam
    Philipp Gmür Fotograf Poznań

  4. #4

    Domyślnie

    Chyba, że poprosisz życzliwego forumowicza, coby jutro nabył to w funsporcie i puścił do Ciebie wybranym kurierem

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez philig Zobacz posta
    Witajcie,

    dzis dojechal zestaw Bowens Travel Kit. Troche pokombinowalem w terenie. Niestety prace koncze po czwartej, w obecnym mieszkaniu nie mam miejsca, wiec czasu na zabawy bylo malo (zmierzch).

    Mam D70s, Bowens dal kabelek synchro, ktory pasuje do sabinki. Uzywalem wszystko z blyskiem SB, ktora wyzwalala przez fotocele Bowensy.

    Czy jest jakas inna opcja, bez dodatkowego osprzetu, ktora umozliwi mi blyskanie Bowensami, bez blysku Sabiny? Jak wylacze blysk w lampie na aparacie, wtedy nie ma dalej sygnalu przez kabel, a chcialem korzystac tylko z lampki wspomagajacej autofocus.

    Ma ktos w tej materii doswiadczenie?

    I drugie pytanie: gdzie dostane w Poznaniu wyzwalacz radiowy albo chociaz dlugi przewod duzy jack - stopka?
    Mam czas do weekendu cos wykombinowac
    daj 1/64 mocy i palnik w drugą stronę i masz święty spokój
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  6. #6
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez philig Zobacz posta
    Jak wylacze blysk w lampie na aparacie, wtedy nie ma dalej sygnalu przez kabel
    wylacz lampe. bedzie dzialac jako kostka synchro,lub kup za 25pln kostke
    I drugie pytanie: gdzie dostane w Poznaniu wyzwalacz radiowy albo chociaz dlugi przewod duzy jack - stopka?
    Mam czas do weekendu cos wykombinowac
    fotodura na ratajczka

  7. #7

    Domyślnie

    Na pomysł z wyłączeniem lampy nie wpadłem Próbowałem jedynie w menu wyłączyć błysk - wtedy jednak kostka też sygnału nie podawała dalej.
    A na Ratajczaka mieli tylko jakiś kabelek i zestaw IR za 190zł chyba :/

    Ale dziękuję za odpowiedzi.
    pozdrawiam
    Philipp Gmür Fotograf Poznań

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •