Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 88
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    12

    Domyślnie d200 nocne zdjęcia

    witam,
    jestem tu nowy i chciałbym na początek pozdrowić wszystkich użytkowników. dopiero zaczynam zabawę z dslr. mam d200. chciałbym aby ktoś napisał jakie powinny być ustawienia aparatu do robienia zdjęć nocnych ze statywu.

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    1. D200 ma swój dział.
    2. WYSZUKIWARKA to dobra rzecz. Wystarczy wpisać to czego szukasz i już.
    3. Witamy na Forum.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    D200 to prawdę mówiąc aparat profesjonalny i trochę dziwnie jest pytać o takie rzeczy. Nie obraź się, po prostu obawiam się, że wykorzystasz tylko część jego możliwości. W każdym razie D200 jakoś mi nie pasuje jako pierwsza lustzranka, imho lepiej by było kupić D80 + kilka naprawdę pożądnych szkieł.

    Ale OK, już kończe OffTopic. Fotografia nocna to chyba w miarę prosta dziedzina fotografii. Statyw jak wiadomo jest nieodzowny. Jakie ustawienia? Jak najmniejsza przysłona (w miarę zdrowego rozsądku, by przy zbyt małej następi tzw. dysfrakcja światła, co prosto mówiąc wiąże się z utratą ostrości), pozwoli to uzyskać jak nadłuższy czas naświetlania. Tak wiec najlepiej aparat ustawić na tryb A, czyli priorytet przysłony. To tylko podstawowe podstawy. Google nie gryzie. Na pewno znajdziesz coś na Fotopolis. Przykładowo oto dość przystępny artykulik, raczej pomijaeny przez Google:
    http://www.fotografia.kopernet.org/n...ia-w-nocy.html

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj kolego.

    Tak na początek to pomyliłeś działy. Ten dotczy DXX, a nie DXXX A co do ustawień robienia zdjęć ze statywu to zależy jaki rodzaj zdjęć chcesz robić To tak samo jak byś się pytał "mam samochód, na jakim biegu najlepiej jeździć ??".
    Wiem, że jak więcej wiem to tak naprawdę nic nie wiem.
    Grupa FotoKujawy

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez legologo Zobacz posta
    D200 to prawdę mówiąc aparat profesjonalny i trochę dziwnie jest pytać o takie rzeczy. Nie obraź się, po prostu obawiam się, że wykorzystasz tylko część jego możliwości. W każdym razie D200 jakoś mi nie pasuje jako pierwsza lustzranka, imho lepiej by było kupić D80 + kilka naprawdę pożądnych szkieł.
    Tak po prawdzie to nadal amatorski aparat lecz lepiej doszczelniony ..
    Kolego na przywitanie inwormować iż nie wykorzysta funkcji aparatu dslr
    Nauczy sie to ok nie nauczy to trudno dla wielu to tylko pasja nic wiecej no i te imho stać go to kupuje .
    Komppart : Witam cie serdecznie na forum
    Polecam duzo pracy i testów .
    http://home.hiwaay.net/~krcool/Astro...hoto/index.htm
    nikon forum
    Ostatnio edytowane przez gadas ; 02-10-2007 o 19:52
    . . . Coś na C coś na D trochę słoików Twist-Off z wieczkiem . . .

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    12

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi. przepraszam za pomyłkę z działem. artykuły przeczytam, a aparat tak wg. mnie jest dobry dla początkujących. mam też kilka szkieł i wiem, że nigdy nie wykorzystam 100% możliwości tego aparatu. ale pobawić się można.
    Ostatnio edytowane przez komppart ; 02-10-2007 o 20:25

  7. #7
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez komppart Zobacz posta
    dzięki za odpowiedzi. przepraszam za pomyłkę z działem. artykuły przeczytam, a aparat tak wg. mnie jest dobry dla początkujących. mam też kilka szkieł i wie, że nigdy nie wykorzystam 100% możliwości tego aparatu..
    Jak d200 jest dla początkujących, to ja przepraszam. Na przyszłość wpisz sobie w stopkę jaki masz aparat i szkła. To bardzo pomaga innym w pomocy.
    Życzę Ci przyjacielu, żebyś kiedyś mógł stwierdzić, że D200 to za mało ....
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    12

    Domyślnie

    właśnie wpisałem. proszę też moderatora o przeniesienie tego wątku do właściwego działu. za pomyłkę jeszcze raz przepraszam.
    Ostatnio edytowane przez komppart ; 02-10-2007 o 20:25

  9. #9

    Domyślnie

    Wow.. sądząc po stopce... niezły start :>
    JN

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    12

    Talking

    dzięki, ale jeszcze trzeba wiedzieć, jak wykorzystać te zabawki.

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •