Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Post Październikowa melancholia...

    No... sami sobie postawiliśmy trudne zagadnienie i niektórzy, jak to napisał flyski- "wymiękli".

    Bardzo dziękuję tym, co jednak zdecydowali się nadesłać prace na nasze comiesięczne Zadania Tematyczne, czyli w kolejności alfabetycznej:



    anchel







    Cold
    "Smutny Koniec Lata"






    jakubs






    jm
    "Melancholia przemijania"






    Josoko
    "Czarna melancholia"






    Rob123






    Zbigniew


    Ostatnio edytowane przez autograf ; 12-10-2008 o 02:56

  2. #2

    Domyślnie

    No i jakoś to wyszło, choć temat był trudny Wszystkie zdjęcia dobre, no może oprócz ostatniego... Szczegółowo wypowiem się troszkę później, choć już teraz moge przyznać, że mam minimum 3-4 faworytów

  3. #3

    Domyślnie

    Josoko - ująć taki temat w tak pięknych barwach - to jest coś.
    Moim zdaniem ogromny plus
    Trochę człowieka i technika się gubi...

    Pozdrawiam, Ewa.

  4. #4

    Domyślnie

    Tym razem widocznie trudniej ;]
    Ja tam fuksem swoje ustrzelilem, bedac w kosciele przez przypadek (jako zaproszony fotograf na obchody 60-lecia lokalnej Ochotniczej Srazy Pozarnej, na podwroclawskiej wsi i poswiecenia nowego wozu strazackiego ale to zupelnie inna historia hehe ).

    2. Cold - tak Nemethowo melancholijnie (mam nadzieje, ze zadnego z was nie urazilem takim porownaniem ale lodki na tym forum to od razu takie skojarzenia).
    3. jakubs - podoba mi sie taki ciemny portret. Sam sie na cos takiego szykuje. Brakuje mi tylko smuzki dymu z ust i papierosa w tle (i jeszcze jakiejs szklaneczki z lyskaczem hehe) i byloby ultra mesko melancholijnie.
    4. jm - dobre ale szkoda ze bw (jak dla mnie). Te "suszki" sa tak fajnie brazowe i na tle innych uschnietych badyli jesiennych fajnie sie komponuje kolorystycznie.
    5. Josoko - no po prostu swietne. I jeszcze te platki pourywane pod stopami eh...
    6. Rob123 - dobry pomysl i podoba mi sie. Troche bym jeszcze na nim popracowal, bo jak dla mnie nie potrzebnie tyle dolu, ktory jest elementem tla. Wolalbym, zeby ten melancholijny krajobraz unosil sie nad "czytajacym" jako swego rodzaju marzenie.
    7. Zbigniew - no dobry krajobraz jesienny, fajne bw. Tylko cos sie tam rozmazalo na fotografii nad drzewami. Co tam sie stalo?

    Ale sobie poradzilismy chyba co? ;]

    pzdr.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak dla mnie to wszyscy, którzy zdecydowali się na wysłanie zdjęcia zwyciężyli... wiem ile rozterek mnie samą kosztowało rozważanie "wysłac - nie wysłac, jest na temat czy zupełnie nie, itp itd)

    Co do zdjęc - po kolei:

    1. anchel - dobrze złapane, fajna okazja się trafiła cho tak naprawdę to dziecko raczej było zapewne znudzone - no ale to wynika ze znajomości realiów a nie z tego co widac na zdjęciu - na zdjęciu jest różowa melancholia!
    2. cold - motyw dobrze pasujący do zadanego tematu, jednak ja mam jakoś nie po drodze z ramkami więc tutaj też nie bardzo mi ona pasuje - co więcej wydaje mi się, że melancholia samego kadru jest nieco zburzona właśnie tą kontrastową ramą - ale nic przełączam na białe tło i zostaje ...melancholia własciwa
    3. jakubs - naprawdę przerażająco melancholijny jest ten model - a może na odwrót: melancholijnie przerażający??
    4. ot takie sobie suszki
    5. Josoko - fajne o ile melancholia może byc fajna... w zestawieniu z tytułem - jest bdb
    6. Rob123 - chyba najbardziej czasochłonne wykonanie - ja bym tak nie umiała stąd respekt!
    7. Zbigniew - melancholijny pejzaż - chyba obrabiany w pośpiechu

    Niezmiennie urzeka mnie różnorodnośc pomysłów na kadry i wykonanie.

    PS anchel - moje suszki nie są b-w - one lecą w brązy Natomiast zostawienie full kolor pogrzebałoby melancholię (o ile takowa w tym obrazku w ogóle jest).
    Ostatnio edytowane przez jm ; 01-11-2007 o 15:23
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  6. #6

    Domyślnie

    Odnośnie zastrzeżeń jakoby coś było nie tak z obróbką mojego zdjęcia muszę kategorycznie i z pełną stanowczością poinformować, że możecie mieć rację Rzeczywiście coś trochę popsułem - tak to jest jak człowiek czegoś bardzo chce, a nie do końca może

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    Odnośnie zastrzeżeń jakoby coś było nie tak z obróbką mojego zdjęcia muszę kategorycznie i z pełną stanowczością poinformować, że możecie mieć rację Rzeczywiście coś trochę popsułem - tak to jest jak człowiek czegoś bardzo chce, a nie do końca może
    to nie zastrzeżenia
    po prostu drzewa melancholijnie się nieco rozmnożyły... tak to już bywa z melancholią
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  8. #8

    Domyślnie

    Jako "wymięknięty" nie wiem czy mogę się wypowiadać hihi,
    ale co mi tam jeszcze Wam pokażę! (zdjęcie jakieś oczywiście )
    do rzeczy:
    1. anchel, w spojrzeniu jest kwintesencja melancholii, fotka jest świetna, powaga miejsca i chwili oraz melancholijna mina dziecka kontrastuje z ubrankiem i... pozycją dziecka hihi świetne
    2. Cold, udana fotka, smutny, spokojny nastrój, łódka wskazująca nieznany budynek w oddali, emanuje melancholią
    3. jakubs, czerń, przeciągłe spojrzenie, myśli błądzące gdzieś daleko, melancholia wycieka...
    4. jm, lubię takie spojrzenie, melancholia oddana poprzez jesienny "stan" wdzięcznych roślinek, BW jest ładne choć czasem właśnie te suche jesienne kolory też podkreślić mogły nastrój (jeżeli takie suche i jesienne były )
    5. Josoko, fotka rewelacyjna, nie tylko oryginalna, ale świetnie oddająca temat, a już ten czerwony kwiat (?) w czarnej ręce to po prostu strzał w dziesiątkę, brawo
    6. Rob123, Fajna koncepcja i oczekiwany efekt, podoba mi się pomysł z przeniknięciem tła do ekranu komputera
    7. Zbigniew, po prostu piękna fota, BW takie jak lubię, jednak przyczepić się do czegoś muszę, bo tam nad lasem od centrum na lewo widać jakieś coś i nie wiem czy to np dym czy jakieś pozostałości obróbki? ale fotka miodna

    Pozdrawiam Wszystkich uczestników Tematów!
    Jakubsowi jak zwykle wielkie piwko z pianką za napędzanie pomysłu!
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    Odnośnie zastrzeżeń jakoby coś było nie tak z obróbką mojego zdjęcia muszę kategorycznie i z pełną stanowczością poinformować, że możecie mieć rację Rzeczywiście coś trochę popsułem - tak to jest jak człowiek czegoś bardzo chce, a nie do końca może
    Zbigniew w sumie to nie wiem. W pierwszej chwili zwrocilem uwage na te jakies "krzaczory" na drzewami sadzac, ze to jakies pozostalosci po masce etc. Ale widze, ze odbicie tego czegos jest w wodzie wiec to nie to. Czyli jestem w kropce bo nie wiem co to jest ;] Natomiast tak naprawde to przeszkadzaja troche jakies zamglenia i rozmycie tu i owdzie. Nie zmienia to faktu, ze zdjecie jest bardzo przyjemnie i interesujace w odbiorze.

    pzdr.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak dla mnie - Rob123 !
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •