Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 18-35 3,5-4,5 i zoomowanie

    Witam!
    Mam zamiar nabyć tego Nikkora 18-35 mm 3,5-4,5 miałby mi on zastąpić 28-105 IF ED gdzie brakuje mi szerokiego kąta. Do czego zmierzam, otóż 28-105 jest IF ale tylko w częsci bo gdy kręci się pierścieniem zoomowania to przednia soczewka się obraca, czy to samo dzieje się w 18-35?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie, przednia soczewka sie nie kreci. Bardzo fajne szkielko. Polecam.
    FE | F80 | F100 | F6 | Z6 | D500 | N16-35/4 | N 24-70/4 Z | N70-200VRII | N80-400G | N35/2D | N50/1.8G | N85/1.8G | N 105 2.8VR | N 100/2.8 E MF | N 70-210/4 MF | SB800 | SB900
    Ex: D70 | D300 | D600 | D7500

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lesheck Zobacz posta
    Nie, przednia soczewka sie nie kreci.
    Jest to tylko po części prawdą, ponieważ soczewka nie kręci się tylko podczas ustawiania ostrości, natomiast gdy używamy opcji ZOOM soczewką się obraca. Jasno zaznaczyłem to w moim pytaniu a więc rada na przyszłość PROSZĘ DOKŁADNIE CZYTAĆ PYTANIA. Mimo to dzięki za informację i pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Morda w 18-35 nie moze sie obracac ani podczas ostrzenia ani podczas ustawiania ostrosci poniewaz do tego szkla jest oslona tulipanowa.

  5. #5

    Domyślnie

    Zapędziłem się z moją opinią, bo miałem wątpliwości po przeczytaniu fragmentu z poradnika dla "szkłonanistów" to po angielsku i niedokładnie przetłumaczyłem - chodizło o to że podczas zoomowania obiejtyw zmienia swiją długośc a podczas ostrzenia nie zmienia.
    jeszcze raz przepraszam za zamęt

  6. #6

    Domyślnie

    No i tak dziala wewnetrzne ogniskowanie. A co innego to wewnetrzne zoomowanie, ktore ma np. Nikkor AF 70-210/4.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak jeszcze na marginesie, dobrze by było mieć takie zestawienie jakie obiektywy są w grupie że wszystko się obraca, jakie są w grupie - obraca się tylko front, a jakie w grupie - nie kręci się nic. Nikon podaje np. IF dla obiektywów o wewnętrznym ogniskowaniu ale nie dodaje info o tym że mają one wewnętrzne zoomowanie. Tak więc 28-105 jest IF ale podczas zoomowania soczewka obraca się. Natomiast 18-35 też jest IF ale soczewka podczas obu operacji (ostrzenie z zoomowanie) nie obraca się.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •