Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie piłka nożna+sztuczne oświetlenie

    mam pytanko do focących OE. pewnie to zalezy od stadionu, ale pierwsza liga cyba musi spełniać jakieś wymagania dotyczące światła. mianowicie. jakie czasy można otrzymać przy f4 na iso 1600 oczywiście??

  2. #2

    Domyślnie

    to moze inaczej czy dam rade focić OE przy sztucznym oświetleniu obiektywem o stałym świetle f4??

  3. #3

    Domyślnie

    Spoko, monopod i jazda.

    A swoja droga to wszystkie stadiony powinny spelniac wymagania stawiane przez normy, chocby w PN-EN 12193:2007 "Oświetlenie stosowane w obiektach sportowych", a jest z tym roznie. Jedynie na stadionach gdzie idzie transmisja w TV jest jako tako.
    Ostatnio edytowane przez gALL ; 02-10-2007 o 15:58

  4. #4

    Domyślnie

    chodzi mi raczej o konkrety jakie czasy będę miał przy f4, wiemk że na hali do koszykówki polfy czy łksu z f4 nie mam co szukać bo czasy by mi spadły poniżej 1/200. (robię na f3.2 i mam 1/250, 1/320). dlatego jestem ciekaw czy na stadionach jest jasniej.

  5. #5

    Domyślnie

    Ze stałym światełkiem f4 powinieneś jako tako dać rade ale nie spodziewaj się rewelacji. Ja miałem ciężko ponieważ f4 miałem tylko na szerokim końcu i w zasadzie fotki robiłem w momecie jak zawodnicy przebiegali obok Na ISO 1600 przy f4 będziesz miał czas rzędu 1/320 co powinno wystarczyć. Nie można jednak generalizować na każdym stadionie sprawa wygląda inaczej. Jeżeli chcesz jednak na poważnie zająć się foceniem OE to nie zwojujesz zbyt dużo z takim światełkiem.
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  6. #6

    Domyślnie

    do rozpoczęcia rundy wiosennej muszę wyposażyć się w sprzęt mam sigmę 70-200 hsm 2.8, ale ona jest stanowczo za krótka, oczywiście a na nikkora 300 f2.8 nie będzie mnie stac dlatego myślę nad 300 f4. stąd pytania o światło. przy sztucznym oświetleniu zawsze będę mógł ratować się sigmą a nikkor będzie na słoneczko

  7. #7

    Domyślnie

    Wcale nie uważam by 200mm to było za krótko jeśli chodzi o piłke nożna (chyba, że chcesz robić fotki typowo profi). 200mm przy matrycy 10 megapixeli wydaje mi się w zupełności wystarczające. Ja mam D70 i właśnie zaopatrzyłem się w Sigmę, taką jaką posiadasz i wiąże z nią wielkie nadzieje Mam nadzieje, że im podoła
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  8. #8

    Domyślnie

    Ja robie 70-200 i nie uważam ze jest za krótka. Chyba ze chcesz robić fotki z bramki do bramki. Spokojnie jak stoisz przy bramce to fotke do połowy boiska strzelisz. Mecz jest długi i zawsze możesz zmienić strony. Co do f4 to nie można Ci na to odpowiedzieć bo na każdym stadionie są różne warunki. Choć z moich doświadczeń wynika że nie uzyskasz dobrego czasu.

  9. #9

    Domyślnie

    Szybszy26 podpisuję się pod twoim postem obiema ręcoma.
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  10. #10

    Domyślnie

    no właśnie nie wiem robilem piłkę tylko że IV ligę i trochę krótko jak dla mnie. ale dziękuję za rady może faktycznie zostanę przy 70 200 i dozbieram na 300 f2.8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •