Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ddMON
    Ale pod jakim względem, szczegóły proszę?!
    moze to glupio zabrzmi, ale pod kazdym Obiektyw ten nie rysuje ostro (niezaleznie od tego jak bardzo 'skrecisz' przeslone) - zdjecia (zwlaszcza te z 300mm) wygladaja podobnie jak te robione jakims kompaktowym 'no name'em'. Co ciekawe, rysuje kiepsko nawet ze statywem + wyzwalacz z pilota.. IMHO ten obiektyw to nieporozumienie - naszczescie juz sprzedany i to bez strat (to byl import ze Stanow, za 80,- Euro) ..

    Cytat Zamieszczone przez ddMON
    info o ver. canonowskiej, to z D70 raczej nic nie wnosi - jak to wygląda z Nikosiem?
    tego nie wiem - moje doswiadczenia opieraja sie na tym obietywie w polaczeniu z 300D.. bylem zaskoczony jego jakoscia i w sumie tylko z tego powodu polakomilem sie na tego Nikkora G - wydawalo mi sie, ze skoro Sigma potrafi, to tym bardziej Nikkor - niestety tak nie jest..

    Teraz czekam na dobra pogode oraz odpowiednie motywy aby przetestowac w koncu nalezycie Sigme 100-300 / 4.0 - ale to juz zupelnie inna liga..
    pozdro
    Stonoga

    D70 plus takie tam duperele..

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stonoga
    Cytat Zamieszczone przez ddMON
    Ale pod jakim względem, szczegóły proszę?!
    moze to glupio zabrzmi, ale pod kazdym Obiektyw ten nie rysuje ostro (niezaleznie od tego jak bardzo 'skrecisz' przeslone) - zdjecia (zwlaszcza te z 300mm) wygladaja podobnie jak te robione jakims kompaktowym 'no name'em'.
    No to załamka, bo się na niego powoli przymierzam
    Może inni właściciele 70-300 G (i nie tylko) zabiorą głos w tej sprawie?!
    POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  3. #23

    Domyślnie

    dla mnie ten obiektyw jest pomyłką i dlatego wybierałem między sigmą i tamronem - po obejrzeniu zdjęć i rozmowach z użyszkodnikami wybrałem sigmę...i nie żałuję:))
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #24

    Domyślnie Re: Jaki tele obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez Bogdan
    4. 80-200 af [jednopierscieniowy suwany; ten do sportu odradzam; b. dobry optycznie jak wszystkie poprzednie ale ma zdecydowanie za wolny af do tego celu]
    to jest to szklo ktore ma admin? bo mi bardzo podpasowalo natomiast ten twoj ... hmmm... mam watpliwoscie co do vr-ki to raczej bez ogrodek powiem ze canon zrobil to lepiej.

  5. #25

    Domyślnie

    1. ale ja niestety nie mam afs 70-200 vr tylko zwykly 80-200

    2. i jak przypuszczam, canon wiele rzeczy zrobil lepiej, czytalem np. o drukarkach, chyba kopiarkach a nawet dobrych faksach ...

  6. #26
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Ja osobiście używam go i odnoszę wrażenie ( zgodne zresztą z wieloma osobami, którym pokazano fotki zrobione przy pomocy 70-300G i 80-200/2.8 ) , że różnią się minimalnie ( a dla przeciętniaka [z poza branży i przy odbitkach 10x15] wcale )

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bogdan
    1. ale ja niestety nie mam afs 70-200 vr tylko zwykly 80-200

    2. i jak przypuszczam, canon wiele rzeczy zrobil lepiej, czytalem np. o drukarkach, chyba kopiarkach a nawet dobrych faksach ...
    nie wiem czym jest spowodowany ten Twoj sarkazm, ale ja jestemn realista i sprawdzilem oba obiektywy i zreszta juz wczesniej pisalem na ten temat.

  8. #28

    Domyślnie

    no spokojnie kazdy ma swoje zdanie. ja mialem takie tokiny ..chyba atx. 2035 28 i 80028 28. teraz mam podobne nikory i to nie za nowe. pod swiatlo radzo sobie znacznie lepiej. szybciej tez chodza a sa tak samo ciezkie. tamte obiektywu byle plastyczne ale lekko mydlane, teraz tego nie dostrzegam. o ostre znaczy teraz naprawde ostre, a nie ostre dla tego , ze mam 200, blende 2,8 i rozmyte tlo. obiektywy nikona pewniej ustawiaja ostrosc. powtarzam - to moja opinia. kazdy z reszta moze zalozyc jedno szklo i drugie i sie przekonac. niektore roznice wychodza niestety po jakims czasie uzytkowania.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ddMON
    No to załamka, bo się na niego powoli przymierzam
    Może inni właściciele 70-300 G (i nie tylko) zabiorą głos w tej sprawie?!
    ddMONku nie denerwuj sie tak )

    Bylo duzo dobrego o Hesjowym AF 70-300 ED .. bo jest fajnym szkielkiem,
    na temat ktorego chyba nikt nic zlego nie powie .. 70-300G to niestety malo
    udane plastikowe szklo, ktorego jakosc optyczna zostaje daleko w tyle
    za ED, a konstrukacja pozostawia wieeeeele do zyczenia - To jest
    oczywiscie MOJE prowyatne zdanie po ptrykaniu oboma szklami.

    Krzysiek

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ddMON
    Cytat Zamieszczone przez ALF
    jeśli go porównam z moją sigmą to kiepski)
    Może jakieś uzasadnienie, bo w przyszłości chciałbym zakupić jakiś 70-300?
    Z tego co pamiętam, to na forum dobrze się o nim wypowiadają.
    POzdro!
    AF 70-300 ED jest koszmarnie wolny! Z ostrością jeszcze da się żyć, ale niestety, nie na pełnej ogniskowej.
    Jedynymi zaletami tego badziewia są: cena i niewielki rozmiar!
    Sigmy, do rąk nigdy nie wziąłem...
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •