Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1

    Domyślnie Boicie sie o swoje sprzęty? ;-)

    Od kiedy zmienilem d50 na d200 mam dziwne obawy, lęki i odruchy bezwarunkowe. 50ką się tak nie przejmowalem bo byla mala i nie przyciągała za nadto wzroku, ale d200 z gripem to juz inna baja. Strach troche chodzic z tym cacuniem na ramieniu w pobliżu tłumów. Macie tak samo, czy jestem przewrażliwionym "onanistą" sprzętowym? Obejrzyjcie sobie http://pl.youtube.com/watch?v=qjOF9TGY5kc. Mam nadzieję ze nikomu z nas sie takie cos nie przytrafi, bo stracic tyle kasy wladopwanej w narzedzie to dramat.

    Interesował sie moze ktos z was ubezpieczeniem sprzetu na wypadek kradziezy? Stosujecie takie rozwiązanie?
    Jakie są koszty?
    D200.D700.SB800.SB900x2.N14-24.N24-70 ... czytał Lucjan Szołajski
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    W takim PZU, jeśli masz ubezpieczenie np. mieszkania, to w ramach tego, gdy ukradną Ci sprzęt dając w mordę uprzednio, a zgłosisz to policji, masz ubezpieczenie tego sprzętu.

  3. #3

    Domyślnie

    a jak nie dadzą w morde?
    D200.D700.SB800.SB900x2.N14-24.N24-70 ... czytał Lucjan Szołajski
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    pewny jestes? slyszalem ze ubezpieczenie obejmuje tylko kradziez z mieszkania. nawet bez dania w morde
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    To i tak zgłaszasz, że dali w mordę. Inaczej nici z ubezpieczenia.

  6. #6
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    rabijki tak, jestem pewny. Dziś o to pytałem, gdy ubezpieczałem chałupę i auto. No, chyba, że agent mnie okłamał

  7. #7

    Domyślnie

    agenci to najgorsi złodzieje. i perfidni. biorą kase wpychaną im w ręce a jak cos to sie zaslaniają kruczkami... koniec dygresji. Trzeba jednak jakos zyc. i cos robic zeby sie nie bać. wymyslilem ze najlepiej jest zakopać aparat w ogrodku i zapomniec gdzie.... zeby na wypadek tortur nie zdradzic. P.S. wiecie mie\oze czemu OnePhoto.net nie działa?
    D200.D700.SB800.SB900x2.N14-24.N24-70 ... czytał Lucjan Szołajski
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8

    Domyślnie

    Na razie mam d70 4letni i stwierdzam zdecydowanie że fajnie mieć komfort psychiczny i spokój.

    I nie chodzi tylko o kradzież, ale także o: upadek, zamoknięcie, zepsucie, zakurzenie, zawilgocenie, spalenie.

    Fajnie jest mieć świadomość że w przypadku utraty sprzętu najwyżej kupię sobie kolejnego d70 używanego za około 1400zł.

    Może alternatywa to mieć aparat słabszy w sytuacjach o podwyższonym ryzyku?
    Może lepiej nie kusić losu i nie brać sprzętu typu D200 tam?

    Planuję zakup D3 no może jeszcze D300 i trochę sytuacja z polityką bezpieczeństwa się komplikuje... i z całą pewnością nie zamierzam go używać nocą w miejscach o podwyższonym ryzyku, zresztą po co.. ryzykować dla ryzyka? ryzykować dla takiego zdjęcia? no dobra gdyby mi zapłacili za ryzyko to to bym ryzykował.
    Na taką darmową akcję wezmę d70 i starą lampę manualną za 200 zł i sobie poradzę.
    Ewentualnie wysokie ISO i odszumić Noise Ninja lub DxO i też będę happy.

    Aparat można też oszpecić, tak zrobiłem już kiedyś z d70 właśnie. Przede wszystkim nie widać kuszącego wyświetlacza, w sumie po co ten wyświetlacz jest wogóle.. Przecież jedno zdjęcie na początek dla oceny histogramu a pozostałe parametry z głowy i focenie D70 z RAW.
    Ostatnio edytowane przez tigre251 ; 25-09-2007 o 22:08
    Nie do zajechania D70, jakiś KIT, RAW i DxO11
    Lumix GH5, 12mm Leica Summilux 1.4, 200-800mm Leica, Zhiyun Crane 3-Axis

    Miałem i sprzedałem D700, 24-70N/2.8, 50mm 1.8, SB-800, tę małą lampę Nikona, SB-400

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    rabijki tak, jestem pewny. Dziś o to pytałem, gdy ubezpieczałem chałupę i auto. No, chyba, że agent mnie okłamał
    Ja ze swoim omawiałem sprawę jakis czas temu i niestety tylko kradzież z domu. Nic tu nie da mordobicie
    Trzebaby raczej .... ee lepiej nie.
    pozdrawiam
    ff

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar arecki1
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Zachodniopomorskie/Świnoujście
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    rabijki tak, jestem pewny. Dziś o to pytałem, gdy ubezpieczałem chałupę i auto. No, chyba, że agent mnie okłamał
    Zastanawia mnie to co napisałeś ponieważ sam odnawiałem polisę na mieszkanie jakieś 3 tygodnie temu (warunek kredytu) i również w PZU i Pani z którą rozmawiałem niestety powiedziała coś zupełnie przeciwnego. Rozmawiałem odnośnie mojego D80 i nie ma takiej możliwości aby ubezpieczyć aparat na wypadek zepsucia, zalania, kradzieży poza mieszkaniem podpisując polisę na ubezpieczenie własnego M. Owszem, w polisie możesz dodać ubezpieczenie mienia znajdującego się w mieszkaniu i to obejmie również aparat (podaje się szacunkową wartość mienia). Niestety poza mieszkaniem to nie obowiązuje. Tak więc kradzież sprzętu to tylko z mieszkania czego nikomu nie życzę.
    "Nie ma czegoś takiego jak brak snu, jest tylko brak kawy" - David Simmons

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •