Close

Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 167
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotograf Zobacz posta
    UMOWA O DZIELO - jesli robilbym zdjecia dla pana x i dalbym mu do podpisania taka umowe to nie ma zadnego problemu ze nie jestem NIE pelnoletni?
    Z tą umową o dzieło to bym się na Waszym miejscu dobrze dowiedział, bo w moim Urzędzie Skarbowym poinformowano mnie, że osoba fizyczna nie może zlecić umowy o dzieło drugiej osobie fizycznej, krótko mówiąc Pan K. nie może podpisać z Panem Z. umowy o dzieło. Powiedziano mi, że umowę o dzieło może podpisać tylko firma z Panem K. Trochę mnie to zaskoczylo, ale wolę nie ryzykować z US (życzliwych nie brakuje) i założyłem działalność na czas slubów.
    Elliot Erwitt - mój MISTRZ !!!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #22
    hollygan
    Gość

    Domyślnie

    hej słuchajcie robilam zdjecia reportażowe, podpisuje umowę o dzieło w tej kwestii.
    W kazdym razie umowa jest juz gotowa do podpisu ale zleceniodawca twierdzi ze potrzebuje załącznika do umowy w ktorym bedzie dokładnie wyszczegolnienie co jak i za co , ponoc urząd skarbowy nie przyjmie 'gołej' kwoty...
    tego nie wiem , ale bylabym wdzieczna jakbyscie wspomogli, jak cos takiego powinno wyglądac z gory dzieki!

  3. #23

    Domyślnie

    Witam. Czy mogl by mi ktos przeslac wzor umowy na wykonanie sesji slubnej?

    Bylbym wdzieczny bardzo!

    karpik_zpk@wp.pl

    NIKON D200 || Tamron 28-75 f/2.8 || Sb600

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirwil Zobacz posta
    Dziwna trochę konstrukcja.
    Wykonawca zobowiązuje się bowiem do przeniesienia autorskich praw majątkowych, zamawiający za te prawa płaci ale w samej umowie nie ma już nic o przeniesieniu.
    "Zobowiązać się do przeniesienia" to nie to samo co "przenieść".
    Dziwna, ale tak mi mój kolega prawnik doradził...


    pojawił sie ostatnio watek więc dodaję:

    Ostatnio wypłacałem kasę wykonawcom za koncert w ramach fundacji, w której działam i było tak
    OŚWIADCZENIE: oświadczam, że nie prowadzę działalności gospodarczej w zakresie umowy!!! czy podobnie, więc ten kto prowadzi działalność wystawia rachunek (fakturę). Pisze to dla młodzieży co się zaczyna bawić, stare wygi wiedzą o co chodzi.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  5. #25

    Domyślnie

    zamieściłbym info jakiej jakości mają być pliki graficzne - wrzuci mi na płytkę fotograf pliczki 300x200 i co ja z tym dalej zrobię ? - przez lupę będe oglądał
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koziak Zobacz posta
    Z tą umową o dzieło to bym się na Waszym miejscu dobrze dowiedział, bo w moim Urzędzie Skarbowym poinformowano mnie, że osoba fizyczna nie może zlecić umowy o dzieło drugiej osobie fizycznej, krótko mówiąc Pan K. nie może podpisać z Panem Z. umowy o dzieło. Powiedziano mi, że umowę o dzieło może podpisać tylko firma z Panem K. Trochę mnie to zaskoczylo, ale wolę nie ryzykować z US (życzliwych nie brakuje) i założyłem działalność na czas slubów.
    Bzdura totalna. Skoro wątek wypłyna to dodam coś na ten temat.
    Jeżeli pan X ma chęć zatrudnić pana Y bo jego zdaniem pan Y jest niezły fachman ale jednocześnie jego głównym zajęciem jest picie piwa na ławeczce czyli nie ma założonej działalnosci to pan X ma prawo skorzystać z usług pana Y na zasadzie umowy o dzieło a co więcej było by to wskazane gdyż sasiedzi pana X nie lubią go i przy każdej sposobności nasyłaja mu jakieś kontrole. Pan X Pisze więc z panem Y umowę o dzieło i zaznacza zakres wykonywanego dzieła (np pomalowanie pięknie płotu) oraz zobowiązuje sie pokryć jakiś tam podatek.
    Praktyka dowodzi że jeżeli do zakończenia danego dzieła sasiedzi nie zdążyli naslać kontroli to po rozliczeniu się panowie X I Y umowę w sposób komisyjny kieruja do np pieca i jest po sprawie. Nie zmienia to faktu że każdy z każdym może zawrzeć umowę o jakiekolwiek dzieło

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    Pan X Pisze więc z panem Y umowę o dzieło i zaznacza zakres wykonywanego dzieła (np pomalowanie pięknie płotu) oraz zobowiązuje sie pokryć jakiś tam podatek.
    Praktyka dowodzi że jeżeli do zakończenia danego dzieła sasiedzi nie zdążyli naslać kontroli to po rozliczeniu się panowie X I Y umowę w sposób komisyjny kieruja do np pieca i jest po sprawie
    To właśnie najbardziej lubię w umowach o dzieło
    Na umowie o dzieło, na jednej stronie można od razu skonstruować rachunek (19% podatku od 50% wartości umowy). Można wypłacić netto i samemu podatek uiścić w US.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #28
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    To właśnie najbardziej lubię w umowach o dzieło
    Na umowie o dzieło, na jednej stronie można od razu skonstruować rachunek (19% podatku od 50% wartości umowy).
    O ile dzieło uprawnia do 50% kosztów.

  9. #29

    Domyślnie

    Ciekawe ile razy jeszcze bede prostowal kwestie umowy o dzielo, ze mozna miedzy osobami fizycznymi :
    http://forum.nikon.org.pl/showthread...106#post507106
    INFO Z MF :

    Interpretacje Ministerstwa Finansów


    Umowa zlecenia pomiędzy osobami fizycznymi - 2005.07.22

    PB5/KD-033-72-1101/05
    Umowy zlecenia mogą byc zawierane także pomiędzy osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalniości gospodarczej. W takim wypadku na zleceniodawcy nie ciąży obowiązek płatnika. Obowiązek wpłacenia zaliczek na podatek w trakcie roku podatkowego nie obciąża także zleceniobiorcy. Dopiero w zeznaniu podatkowym zleceniobiorca jest zobligowany wykazać dochód z tego tytułu wraz z innymi dochodami i od łącznej sumy obliczyć należny za dany rok podatek dochodowy.
    Ostatnio edytowane przez ars ; 21-12-2007 o 10:57 Powód: uzupelnienie
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ars Zobacz posta
    Ciekawe ile razy jeszcze bede prostowal kwestie umowy o dzielo, ze mozna miedzy osobami fizycznymi :
    http://forum.nikon.org.pl/showthread...106#post507106
    INFO Z MF :

    Interpretacje Ministerstwa Finansów


    Umowa zlecenia pomiędzy osobami fizycznymi - 2005.07.22

    PB5/KD-033-72-1101/05
    Umowy zlecenia mogą byc zawierane także pomiędzy osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalniości gospodarczej. W takim wypadku na zleceniodawcy nie ciąży obowiązek płatnika. Obowiązek wpłacenia zaliczek na podatek w trakcie roku podatkowego nie obciąża także zleceniobiorcy. Dopiero w zeznaniu podatkowym zleceniobiorca jest zobligowany wykazać dochód z tego tytułu wraz z innymi dochodami i od łącznej sumy obliczyć należny za dany rok podatek dochodowy.
    Dwa lata to przepaść w przepisach, tym bardziej jeśli chodzi o przepisy skarbowe i działalność gospodarczą. W chwili obecnej te przepisy już nie obowiązują i nie jest już możliwe podpisywanie umów o dzieło między osobami fizycznymi.

Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •