Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Różne średnice filtrów - Jak sobie radzicie?

    Mam KITA - śr. 67, chcę kupić 50 - śr. 52?, 70-300 G - śr. 62 lub może jaśniejszy 80-200 - śr. 77?.
    Kasy mało, chęci dużo - UV, a w szczególności polary drogie.
    Jak sobie z tym radzicie, bo większość ma już zestaw trzech wymienionych przeze mnie obiektywów, żeby nie popaść w depresję finansową i niepotrzebnie nie nosić worka filtrów?
    Podajcie swoje spostrzeżenia odnośnie redukcji, dekli, osłon przeciwsłonecznych, winietowania bo najcieńszy jaki widziałem polar Marumi WPC C-PL za 287,00 PLN miał około 7 mm grubości.
    Wielkie Dzięki przy okazji Wojtkowi J.K. za poświęcony czas i cenne informacje przekazane mi telefonicznie.
    POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  2. #2

    Domyślnie

    ja również dołączam się do pytania potrzebuję filtry do:

    50mm/1.8 D - śr.52mm
    70-300/4-5.6 ED i 20mm/2.8 D - śr.62 mm

    jakie filtry w szczególności przydadzą się do powyższych obiektywów:
    ND, CPL, UV ?
    Jakie polecacie filtry szare - jaśniejsze, ciemniejsze, zestaw?
    i jeszcze jedno jakich firm - nie chcę wydać całego majątku ale też żeby do czegoś ten sprzęt się nadawał? Marumi, HOYA ???
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  3. #3

    Domyślnie

    UV - tylko ochrona fizyczna, nie ma przecież błony
    Szarych i połówkowych nie ma albo są w cenie kosmicznej. Na giełdzie warszawaskiej brak. Mam zamiar przetestować redukcje, widziałem je na giełdzie i w Raysfoto. Jak przetestuję - napiszę
    Pozdrawiam,

    Gumers
    D70 | AF-S DX Zoom-Nikkor 18-70 mm f/3,5-4,5G IF-ED | Tamron 90/2,8 | 70-300 | Kenko*1,5 | SB800 |50/1,8|
    F65 | 28-80

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez @nia
    ja również dołączam się do pytania potrzebuję filtry do:
    @niu temat tego wątku jest całkowicie inny - chodzi o dopasowanie rozmiarów filtrów do różnych rozmiarów szkieł, a nie o wybór filtru jako takiego.
    Proszę wpisz w szukaj w pozycję: Szukaj Słów Kluczowych - "filtry",
    zaznacz Pokaż Wyniki Jako: "posty"
    Na obecną chwilę znajdziesz 92 pozycje.
    Jeżeli czegoś będzie dalej brakowało, to zadasz pytanie dopisując się do jednego z już istniejących wątków na temat wyboru rodzju filtra.
    Dzięki i pozdrawiam
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  5. #5

    Domyślnie

    http://www.foto-akcesoria.com.pl/ind...i=produkt&nr=6

    Ja sie zastanawiam nad kupnem przejsciowki filtr 49 na 52 w nikkorze, raczej nie powinno winietowac.
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  6. #6

    Domyślnie

    Dlatego kupiłem Cokina P
    tylko polara mam 52mm, ale to nie jest wielkim problemem, na cos dłuższego niż standart raczej nie zakładam filtrów, ze względu na spadek ostrości.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  7. #7

    Domyślnie

    Tez mam Cokin'a. To jest najlepsze wyjscie. Zmienisz obiektywy, filtry zostaja i pasuja wszystkie - kupujesz tylko przejsciowke. Z uwagi na to ze przeszedlem na cyfre zastanawiam sie nad ich sprzedaza. Wiem w cyfrze tez sa przydatne ale ...... Ktos chetny? Ok. 10 szt. w tym polar.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •