Close

Strona 12 z 18 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 173
  1. #111

    Domyślnie

    Ja mam z kolei pytanie z trochę innej beczki...
    Jeżeli chcę sprawdzić w sklepie, czy dany obiektyw bardzo mydli, a sklep ma na stanie jeden egzemplarz szkła, to w porównaniu z czym mam stwierdzić potencjalną mydlaność, że tak to ujmę?

  2. #112

    Domyślnie

    Witam kupiłem dzisiaj Nikkora 85 1.8D (body d70s)
    Ustawienie w menu odnoście ostrzenia są na +2 ale niestety wdł mnie obiektyw nie ostrzy dobrze przynajmniej od 1.8.
    Mam 7 dni na to żeby go zareklamować i oddać z powrotem a sprzedawca wymieni mi na nowy. Proszę oceńcie czy przesadzam czy jednak jest coś w tym.

    1,8f




    i 2,0f


    Proszę o odp z góry dzięki bo już sam nie wiem czy przesadzam czy nie.

  3. #113
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Przesadzasz. Jest ok. Na 1.8 nie ma żylety. Ustaw sobie wyostrzanie na 5 lub wyżej, jeśli lubisz mieć ostro.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Przesadzasz. Jest ok. Na 1.8 nie ma żylety. Ustaw sobie wyostrzanie na 5 lub wyżej, jeśli lubisz mieć ostro.
    Z tego co pamiętam w D70s max wyostrzanie to +2.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #115

    Domyślnie

    tak zgadza się jest tylko +2
    Czyli pozostaje mi podostrzenie podczas obróbki jeżeli chciałbym mieć małe GO ?
    Bo do zwrotu się nie nadaje tak?
    Ostatnio edytowane przez dawid503 ; 12-10-2010 o 10:13

  6. #116

    Domyślnie

    Szkło jest ok. Ciesz się, że masz tak a nie inaczej.
    "Podostrzanie " podczas obróbki nie ma wpływu na GO.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #117

    Domyślnie

    Każda taka jasna stałka zyskuje na ostrości po lekkim domknięciu. 85/1.8 nie jest wyjątkiem i twój egzemplarz jest jak najbardziej normalny.

  8. #118

    Domyślnie

    To że przymyka się obiektyw i jest ostrzej wiem, tylko dlaczego wydając 1500 zł jedni mają ostre już od 1,8f a u mnie dopiero od 2,4 jest zadowalająco.

  9. #119
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dawid503 Zobacz posta
    ..jedni mają ostre już od 1,8f ..
    ??? skąd takie przypuszczenie? Zapytaj czy jak przymkną do 2,4 to mają ostrzej czy nie? Co znaczy "mają ostre?" Sami tak piszą? Dla jednego cos jest ostre, a drugi powie, że ma ostrzej. To subiektywne. Jakie maja doświadczenie i z czym porónują ostrość swojego? Z jakąś super stałką, czy z kiepskim kitem? Jakie było światło gdy robili zdjęcie? Ostre, kontrastowe, czy słabe, bezcieniowe? Jakie mieli ustawienie wyostrzenia w body czy w PS ?
    Mam nadzieję, ze ta pytania ci uzmysłowiły, że takie zdalne porównanie ostrości z cudzymi szkłami/opiniami jest niecelowe. Porównać można tylko wtedy, gdy sie ma na stanowisku testowym 2 obiektywy i w identycznych warunkach zrobi się sensownie zdjęcia.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #120

    Domyślnie

    Bez komentarza. i wszystko jasne

Strona 12 z 18 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •