Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Metz 36 AF-3 Flash Unit - kupic czy nie kupic

    Witam,

    Wiem ze na forum kroluje niepodzielnie SB600 i SB800, ale srednio poki co pasuje mi ich cena...
    Po poszukiwaniu jakiejs sesnownej alternatywy trafilem na lampe Metz 36 AF-3. Cena b przystepna - jedyne £68, w porownaniu do £199 za SB600 jest to spora roznica.
    Poki co lampa bedzie mi potrzebna raz na slub znajomych (nie zarobkowo - zebyscie mi nie gadali, bede jako drugi fotograf, dla sportu) zalezy mi zeby zdjecia wyszly jakos sesownie - wiec jesli mi powiecie ze lampa sie nie nadaje to dam sobie spokoj.
    Pelny opis lampy dosteny jest tutaj: http://www.metz.de/en/photo_electron...F-3-4.178.html
    i u gory jest malutki link Data Sheet.
    Zastanawiam sie jeszcze nad jedna rzecza - otoz kiedy uzylem wyszukiwarki lamp na stronie Metz-a (wprowadza sie swoj aparat a system podpowiada lampe) nie bylo jej na liscie. Dostepne byly tylko drozsze modele. Wg opisu widze jednak ze lampa ma TTL wiec powinna w pelni automatycznie dzialac z moim D40.

    Z gory dzieki za odpowiedzi.
    N D70 | Sigma DC 18-125 3.5-5.6 D | Nikon 50mm f1.8 | SB600 | 6GB kart Sandisk Ultra 2

  2. #2

    Domyślnie

    Do D40 raczej... mecablitz 44 AF-4iN (ab Version V4/onwards version V4) ok.650PLN
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, ale czy mozesz napisac dlaczego? Czemu 36 nie bedzie dobry ?
    N D70 | Sigma DC 18-125 3.5-5.6 D | Nikon 50mm f1.8 | SB600 | 6GB kart Sandisk Ultra 2

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pxl Zobacz posta
    Ok, ale czy mozesz napisac dlaczego? Czemu 36 nie bedzie dobry ?
    Taka jest rekomendacja Metza (i-TTL)... i soft V4 lub wyższy...
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  5. #5

    Domyślnie

    OK, pytam sie jak laik. Z informacji co wyczytalem o 36 to ona ma TTL, nie ma zas info o iTTL - czy to jest jakas ogromna roznica? Wiem ze iTTL jest systemem typowo Nikona, ale czy to jest jakas duza roznica?
    Prosze bardzo zebyscie wytlumaczyli mi to jak prostemu chlopowi ze wsi... z gory dzieki.
    N D70 | Sigma DC 18-125 3.5-5.6 D | Nikon 50mm f1.8 | SB600 | 6GB kart Sandisk Ultra 2

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pxl Zobacz posta
    OK, pytam sie jak laik. Z informacji co wyczytalem o 36 to ona ma TTL, nie ma zas info o iTTL - czy to jest jakas ogromna roznica? Wiem ze iTTL jest systemem typowo Nikona, ale czy to jest jakas duza roznica?
    Prosze bardzo zebyscie wytlumaczyli mi to jak prostemu chlopowi ze wsi... z gory dzieki.
    i-TTL. System pomiaru światła błyskowego, który jest następca systemu D-TTL. Został wprowadzony ze względu na liczne niedociągnięcia swego poprzednika, i z dużym powodzeniem większość z nich naprawia. W odróżnieniu od systemu D-TTL, światło przedbłysków pomiarowych mierzone jest nie po odbiciu od lamelek migawki , a przez matrycę umieszczoną w torze celownika optycznego: układu matówki i pryzmatu pentagonalnego....... źródło
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •