Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 81
  1. #21

    Domyślnie

    fantastyczne bzdury. jak nie wie sie co napisac, to sie jeb... Canona i zsyla uzytkownika na drzewo.

    dobrze to marusek z sailorem ujeli - Nikon jest dosc krotko w naszym kraju i to co widac w naszej telewizji nie jest bynajmniej reprezentatywne. w Europie Zachodniej wyglada to inaczej (jest wiecej Nikonow), a juz diametralnie inaczej przedstawia sie Azja, gdzie Canon jest o dziwo raczej ekstrawagancja.

    a co do tego jak sie ktory sprzet nadaje do reporterki... zapytalbym ludzi, ktorzy sie tym zajmuja. nie dyletantow, ktorzy sami pojecia nie majac, gnoja kazdego, kto osmieli sie powiedziec cos niepochlebnego o jedynej slusznej firmie

  2. #22
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    lipo, napisałeś "Sam uzywam nikona i pracuje nim zawodowo od roku, i niestety mam doswiadczenie ze moi koledzy z canonami maja nademna przewage " .. a to oznacza, że po prostu cieniak jesteś i tyle :P

  3. #23

    Domyślnie

    pebees
    tak sobie to tłumacz,
    nie napisałem ze lepiej kadują czy widzą wiecej bo mają CANONA - tylko maja przewage w jakości fot -szum,kolor,kontrast - to co wczesniej wymieniałem,
    wiele fajnych klatek zrobiłem nikonem , ale niestety nastepne body jakie kupie bedzie Canona, bedzie mnie to bedzie bolało finasowo bardzo (ok 15.000zl - chodzi o szkło), ale coż...
    jak kupowałem cyfre nikona 2 lata temu to kierowala mna troche ideologia mialem kliszowego nikona, zreszta wtedy byłem zupełny rookie jesli chodzi o cyfre, teraz trzeba podjąc poważną zyciową decyzje i po tym co ostanio pokazuje nikon (d70 w fajnym body czyli d200) z bolem przyznaje ze Canon zawsze o krok dalej. Ja wole być o krok dalej

  4. #24

    Domyślnie

    lipo, jaka fotografia sie zajmujesz, nie pytam dla kogo pracujesz ale jakie zdjecia sprzedajesz?

  5. #25

    Domyślnie

    ".. a to oznacza, że po prostu cieniak jesteś i tyle"
    Nie po prostu inteligentny facet robiący po prostu zdjęcia...
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  6. #26
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    MzMarcin, lipo zrozumiał, że to był żart.. mam nadzieję, że Ty również?

  7. #27

    Domyślnie

    ostatnio głownie fotografią prasową , ale nie uchylam sie przed innymi komercyjnymi i niekomercyjnymi projektami,

  8. #28
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    lipo .. moglbys pokazac JAKIEKOLWIEK zdjecie reporterskie swojego autorstwa .. bo to ze koledzy z Canonami maja nad toba przewage to moze po prostu oni lepiej zdjecia robia, co?
    ja jakos nie czuje sie gorszy robiac foty nikonem, tak samo jak nie czule sie gorszy fotografujac minolta, kievem mamiya. czy czymkolwiek do czego dalo si efilm zalozyc .. na poziomie profi dyskusja o wyzszosci body jest pieprzeniem kotka za pomoca mlotka i dorabianiem ideologii do zdjec ktorych sie nie potrafi wykonac ze wzgledu na brak umiejetnosci. to Firma dla ktorej pracujesz wymuasza na tobie sprzet. a jak jestes freelancerem to bierzesz to na co cie stac i co ci lepiej pasuje. i nikt nie bedize pytal kupujac zdjecie czy ona aby na pewno bylo robione jedynym slusznym systemem. amen

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lipo
    Niestety prawda jest taka ze 90% zawodowców w Polsce używa Canona bo: chodzi o jakość zdjęć.podam główne "powody-dowody", ale pewniej jest ich wiecej,
    Niestety prawda jest taka że NASA w swych projektach cosmicznych używa 0% "C" bo.....
    No właśnie bo, czemu... ?
    Co chciałeś udowodnić swym stwierdzeniem ? Jeszcze nie tak dawno 90% zmotoryzowanych poruszało się "małym kfiotem", też był najzajefajny ?
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  10. #30

    Domyślnie

    z częscią sie oczywiscie zgadzam, mozna robic dobre foty nikonem jak napisałem wszystkie moje foty dotychczas sa robione nikonem jesli chodzi o ich pubikacje w prasie nie ma kłopotów choć czasami sie ktos spyta o to dlaczego tak szumi )
    ale to nie o to chodzi ze mozna czy nie mozna , chodzi o to ze dwie takie same klaty z nikona i canona daja inny efekt, i ta gorsza jest z Nikona.

    czepnełeś sie ostatniego zdania o kolegach z canonami, rozśmieszasz mnie bo nie o tym prawie, mowie o jakości fot nie o wartoscia estetycznych czy artystycznych.bede powtarzał to jak mantrę : szczegol,barwa,iso

    spróboj z tym poplemizowac co napisałem powyzej inormacji o kolegach z canonami czyli iso i jpg,

    Przyklad mecz koszykowki w hali Oliwia w Gdansku by dobrze naswietlic klate by moc ja szybko wysłać bez korekcji.
    wartosci z Nikona f2.8 1/400 1600 iso
    wartosc z Canoa f2.8 1/500 1250 iso
    szumy z nikona unieożliwiają fotoedytorowi bez straty jakości obrabiac fote-
    fakt. nawet jakby nikon zeszedł do 1250 iso nie zmieniło by to postaci rzeczy,

    mowcie co chcecie, ale to nie przez redakcje reporterzy wybieraja canona.
    i nawet na poziomie pro a tym badziej, rozmowa o jakosci fotek (jpg,color,szczegól(szczegonie w cieniach),iso)
    ma jak najbardziej sens i matryce z canona sa lepsze niz z nikona. Niestety dla mnie.niestety tez nie stanie sie cud i d200 nie bedzie dawć lepszego obrazu nawet niż 20d a co dopiero 5d.

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •