Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Właśnie w tym problem, że trzeba by brać sygnał ze stopki, bo niższe korpusy (D70s, D80) nie mają gniazda PC. Planuję po prostu kupować kostki Hamy i jakoś montować je w obudowach. Nie wiem tylko jeszcze jak...
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zink Zobacz posta
    Właśnie w tym problem, że trzeba by brać sygnał ze stopki, bo niższe korpusy (D70s, D80) nie mają gniazda PC. Planuję po prostu kupować kostki Hamy i jakoś montować je w obudowach. Nie wiem tylko jeszcze jak...

    Zwykle górne sanki z kostki da się odkręcić, więc nie powinieneś mieć problemu. W bardziej zaawansowanych konstrukcjach podważasz i wysuwasz z sanek kostki sprężynującą blaszkę, a pod nią są 2 wkręty

  3. #43
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    no i co z konstrukcją radyjka?
    Tak sie składa, że mój promiennik IR zaczyna głupieć (nie zawsze odpala). Chyba kupie sobie radio i to nie chińszczyznę. A jak kupie to stracisz potencjalnego klienta. Dlatego pytam - jak twoje postępy w temacie?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #44

    Domyślnie

    Moje postępy nie są tak duże jak się spodziewałem wcześniej. Mam już opracowane i sprawdzone układy wyzwalania lampy, oraz wykrywania wyzwolenia przez stopkę aparatu. Na razie podłączałem to wszystko bezpośrednio do jednego procesora (bez komunikacji radiowej) i działa znakomicie na 2 paluszkach. Co do samego radia: mam już zrobione płytki nadajnika i odbiornika, jedna jest w trakcie lutowania, druga jeszcze nie ruszana. Jeśli to radio jest ci potrzebne szybko, to na mnie nie licz. Mi zejdzie jeszcze co najmniej miesiąc, a podejrzewam, że nawet dłużej.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  5. #45
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    u mnie IR zaczął znów działać, po wyczyszczeniu styków (staruszek to już i mu sprężynki pordzewiały tam gdzie się wkłada baterie). Ale niedługo będe musiał coś jednak kupić.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #46

    Domyślnie

    Zink - ustaw czestotliwosci tak zeby dzailalo z nadajnikami Boiling/Funsport - to znajdziesz nabywcow na odbiorniki (allegro 90zl)

  7. #47

    Domyślnie

    A skąd ja mam wiedzieć na jakiej częstotliwości one działają?
    Poza tym zmiany częstotliwości (pasma) nie będzie. Używam gotowego scalaka do transmisji radiowej, który nie ma takiej opcji (to znaczy, można mu zmieniać dokładną częstotliwość w niewielkich granicach, ale pasma, jako takiego, zmienić się nie da). Jeżeli te z Allegro działają na 433MHz (a z tego co się orientuję, chyba większość działa na tej częstotliwości), to nie da rady.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  8. #48

    Domyślnie

    Nie wiem czy ktos juz to pokazywał bo jeden z linkow na allegro nie dzialal
    http://allegro.pl/item465290024_wezy..._d3_mc_36.html

    Wiec moze właśnie coś takiego..
    hym
    Canon 1D MARKII, 24-70 f/2.8 L, NIKON D700, sigma 8 f/3.5, wkrótce N 14-24, N 24-70

  9. #49

    Domyślnie

    Nie bardzo, bo to może sterować tylko aparatem, a mój miałby mieć też możliwość zdalnego wyzwalania lampy.

    Tak mi właśnie przyszło do głowy... na razie projekt nie żyje, ale cały czas myślę o wznowieniu go. Gdyby to kiedyś nastąpiło, to może zamiast transmisji radiowej zrobić komunikację w podczerwieni? Teoretycznie wymagałoby to, żeby nadajnik "widział się" z odbiornikiem, ale w praktyce można by było zastosować silne diody i odbić światło od ścian w studio. Uprościłoby to nieco konstrukcję. Jacku, jak się na to zapatrujesz?
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  10. #50
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    radio ma zalety w terenie, zadziała tam, gdzie IR nie da rady.
    Ja juz nabyłem radyjka, więc odpadłem z listy potencjalnych nabywców.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •