Close

Strona 1 z 36 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 360
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie Hasselblad H3D ... H6D

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6365
    i tak pewnie mi nikt go nie sprezentuje ale info zamieszczam.
    Chłodzenie matrycy - ciekawostka, nie spodziewałam sie tego w raczej studyjnym aparacie, a prędziej w jakiś takich z LiveView albo do astrofotografii. A tu taki wynalazek u Hasela.
    reszta - zmiany chyba kosmetyczne, wyświetlacz 3 cale, dołożyli guzik do zmiany WB i do zmiany ISO. W małym obrazku jest to od tak dawna, że to żadna rewelacja.
    Jestem ciekaw jak za to działa system korekty aberracji chromatycznej i winietowania Digital APO Correction.
    Zdaje się, że oprogramowanie wie jaki był przypięty obiektyw i jakie on daje zniekszatałcenia, po czym programowo je poprawia. Oni nie mają obiektywów z innych firm, wszystkie konstrukcje są ich i od nowa robione - więc mogli sobie cos takiego wymyślić. Ale jestem ciekaw szczegółów. Niestety tego nigdzie nie podają. Tylko typowo marketingowy bełkot.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    fajnie mieć takie cacko do studio tylko wyciągne drobne z banku i kupie go za pierdylion
    www.kali.ownlog.com | usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez najt Zobacz posta
    fajnie mieć takie cacko do studio tylko wyciągne drobne z banku i kupie go za pierdylion
    H3D wersja II kosztuje chyba szebernaście pierdylionów

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jestem ciekaw jak za to działa system korekty aberracji chromatycznej i winietowania Digital APO Correction.
    Zdaje się, że oprogramowanie wie jaki był przypięty obiektyw i jakie on daje zniekszatałcenia, po czym programowo je poprawia. Oni nie mają obiektywów z innych firm, wszystkie konstrukcje są ich i od nowa robione - więc mogli sobie cos takiego wymyślić.
    A czemu w NC NX nikon nie może zrobić automatycznej korekty dla swoich szkieł? Przy szkłach innych producentów trzeba by było się męczyć, a dla nikkorów by była auto-korekcja.
    Jakon
    D 300s | N 18-105 | N 35/1.8 |
    |

  4. #4

    Domyślnie

    kiepska powtarzalnosc szkiel - a tak na powaznie, za tak male pieniadze z tego - firmie sie to nie oplaca. moze zaczeliby nad czyms takim myslec, gdyby byli ostatnimi bez takiego ficzera.
    puszka, krotkie zoomy, stalki, sabina, sol, tequilla, cytryna, slingshot 300

  5. #5

    Domyślnie

    cena pewnie 2x tyle co za jedynkę bez szkła to taki H3Ds raczej a nie II bo te zmiany niezbyt duże no ale co tu zmieniać, poprawiać prawie ideał...
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  6. #6

    Domyślnie

    Ponoć te Haśki z serii H wcale nie są takimi ideałami. Ponoć często coś się w nich psuje.
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  7. #7

    Domyślnie

    ale jak sie popsuje to dostajesz z miejsca nowy na czas naprawy..

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie Odp: Hasselblad H3D II

    hasele w promocji http://www.optyczne.pl/994-nowo%B6%E...ro_taniej.html
    5D będą trzymac cenę , a firma C jak zobaczy, że ciągle jest zbyt na to body to nigdy nie wypusci nastepcy
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-05-2008 o 20:32
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Hasselblad H3D II

    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie Odp: Hasselblad H3D II

    nick tego allegrowicza: TanioDlaCiebie
    ciekawe czy da obniżkę o pare tys EU jak mu się odda 5D.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 36 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Arax vs. Hasselblad
    By tomwidlak in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 18:34
  2. Hasselblad xpan
    By maklipsowaty in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 11:13
  3. Hasselblad backfocus :-)
    By Michał Jędrak in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 20:19
  4. [ Hasselblad ] Hasselblad 503CWD
    By Greg_k in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2006, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •