Close

Strona 11 z 36 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 360
  1. #101
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 786

    Domyślnie

    A co masz innego do wyboru? Inaczej wykonanego itd.
    Fuji robiło super szkła do LF.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #102

    Domyślnie

    @tomwidlak - Nieco przerysowałeś, ale niestety masz rację. Zwłaszcza co do H1/H2, praca na tym była, delikatnie mówiąc, uciążliwa.

    EDIT: zdecydowanie wolałem pracę na klasycznej 500 + PhaseOne, niż na tych nowych wynalazkach.
    Ostatnio edytowane przez !AGresT ; 03-02-2010 o 10:47

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A co masz innego do wyboru? Inaczej wykonanego itd.
    Leica S2?

  4. #104
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A co masz innego do wyboru? Inaczej wykonanego itd.
    Fuji robiło super szkła do LF.
    Contax 645 ktory zamiata podloge tym Hasselem (nie produkowny, ale jako niemalze niezniszczalny z powodzeniem moze byc nadal kupiony i uzywany), Mamiya AFD II (tez japonczyk, porownywalna jakosc i o wiele nizsza cena), Leica S2 z ktora nie mialem jeszcze do czynienia ale mysle nawet bez osobistych doswiadczen jest lepszym systemem niz "Hasselblad" serii H pod kazdym wzgledem procz wymianialnosci cyfrowej scianki.

  5. #105
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    @tomwidlak - Nieco przerysowałeś, ale niestety masz rację. Zwłaszcza co do H1/H2, praca na tym była, delikatnie mówiąc, uciążliwa.

    EDIT: zdecydowanie wolałem pracę na klasycznej 500 + PhaseOne, niż na tych nowych wynalazkach.
    Moze powiedzialem z pasja, to fakt, ale wszystko sie zgadza co opisalem. Mozna znalezc mase opinii o awaryjnosci tego systemu na necie oraz to ze szkal doslownie rozpadaly sie podczas uzytkowania, cos co sie nigdy nie zdazalo w prawdziwym Hasselbladzie. W Japoni ten aparat byl nawet sprzedawany na poczatku jako Fuji, potem zeby nie "szargac" opinii Hasselblada to tez zmieniono.

    http://www.amazon.co.jp/%E5%AF%8C%E5...5189205&sr=1-3

    "Hasselblad" jest czystym marketingiem teraz, pamietam jak bodajze H3D byl bardzo glosno w US reklamowany jako pierwsza "pelna klatka" gdzie zostali mocno wysmiani za to, a pelnej klatki nadal nie maja w ofercie lata pozniej.

    http://www.pictureline.com/newslette...76_hs_nl_1.jpg

    To samo z Imaconem - zakupili ta marke i reklamowali skanery jako "bebnowe" poniewaz powierzchnia skanowania byla wygieta (nie pamietam modeli) a nie prosta jak w normalnych skanerach, co oczywiscie dla kazdego znajacego temat jest bzdura.Ale marketing nie jest skierowany w znawcow tematu, i jak widac po popularnosci serii H przyjal sie znakomicie

    Jako pasjonatowi szkoda mi poprostu co zostalo z legendy.
    Ostatnio edytowane przez tomwidlak ; 03-02-2010 o 11:49

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomwidlak Zobacz posta
    Contax 645 ktory zamiata podloge tym Hasselem (nie produkowny, ale jako niemalze niezniszczalny z powodzeniem moze byc nadal kupiony i uzywany), Mamiya AFD II (tez japonczyk, porownywalna jakosc i o wiele nizsza cena), Leica S2 z ktora nie mialem jeszcze do czynienia ale mysle nawet bez osobistych doswiadczen jest lepszym systemem niz "Hasselblad" serii H pod kazdym wzgledem procz wymianialnosci cyfrowej scianki.
    przyznaję, że sam w rękach tej M AFD nie trzymałem, ale rozmawiałem z kimś kto używał na codzień i bardzo narzekał.
    Mamiya + Sony

  7. #107
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 786

    Domyślnie

    Ale nie mówimy o dawnych czasach, bo tego penatxa mozna wtedy porównywac do starych haseli. Cyfrowego pentaxa brak.
    Leica - hm, wszyscy nas robią w konia. Bo hasel ma tak 2xFF, a nie 45x60 mm czy 60x60, a Leica jeszcze gorzej - 30x45 mm. To połowa formatu 6x4,5 ! A nie brak osób, które twierdziły, że to taki przedsionek MF, że MF to 6x6 i więcej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #108

    Domyślnie

    Moim zdaniem kłopot jest, jak to zwykle ze średnim formatem, z dążeniem do pełnej uniwersalności. Jak już wspomniałem w innym wątku o MF, każdy aparat jest w czymś innym lepszy. Ja H2 jak i Mamiyi ZD używałem np. do sportu (serio) a ostatnio H3 do dzieciaków w domu (z dopiętą SB 28 ). Jednak w studio do PhaseOne zdecydowanie preferuję Linhofa M679 - cudo. Taki cyfrowy sinar, mały, poręczny i lekki. Tm bardziej, ze jest do niego seria szkieł stworzonych specjalnie do pracy z przystawkami cyfrowymi, sprawdzających się znacznie lepiej niż tradycyjne. Jednak nie jest to aparat uniwersalny, chociaż w zestawie z przesuwnym tyłem (nie pamiętam jak to się nazywa) da się także fotografować statyczne i mało dynamiczne sceny z ludźmi.
    Acha, no i oczywiście systemy bez wymiennej matrycy (czyli przypinanej kasety PhOne np.) są moim zdaniem, mało przyszłościowe.

  9. #109
    conik
    Gość

    Domyślnie

    imo leica wytyczyla tu nowy kierunek
    bo o ile do wiekszosci zastosowan poligraficznych czy ekspozycyjnych taki 1dsIII czy D3X wystarczy to technologiczna bariera w postaci wielkosci sensora moze byc wkrotce nier do przeskoczenia z racji upakowania "pixeli"
    imo i tego w sumie bym zyczyl i sobie i wszystkim fotografujacym - kwesia czasu jest (o ile ni epojawi sie jakas kosmiczna technologia) aby firmy zaczely wchodzic w mniejszy-sredni format tak jak leica

  10. #110
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 786

    Domyślnie

    Nie sądzę. Głównym problemem jest szklarnia. Gdyby nie to, to pewnie Nikon i Canon by robiły MF. Obie te firmy więcej zarabiaja na kitowych szkłach i tańszych body, więc chyba nie chcą sie pchać w niszowe produkty.
    Zobaczymy ile MPx będzie miał nowy 1Dsmk4 (i z jakim efektem, jeśli chodzi o przyrost detalu).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 11 z 36 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Arax vs. Hasselblad
    By tomwidlak in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 18:34
  2. Hasselblad xpan
    By maklipsowaty in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 11:13
  3. Hasselblad backfocus :-)
    By Michał Jędrak in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 20:19
  4. [ Hasselblad ] Hasselblad 503CWD
    By Greg_k in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2006, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •