Close

Strona 26 z 36 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 360
  1. #251

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritwood Zobacz posta
    Zaskoczę Cię, ale znam. Prezentuje ją na niezłym poziomie choćby Czornyj. Jak dla mnie jest to jakaś straszna dziecinada.
    Nie mam na myśli ironii wysokich lotów, tylko pojęcie jako takie. Głupotą byłoby teraz bawić się w jej stopniowanie, czy ocenę. Chodzi o sam fakt, którego w ogóle nie zauważyłeś – szczególnie wtedy, kiedy nastu użytkowników zarzuca jednemu z najlepszych aparatów, całkowicie irracjonalne braki. To widać po pierwszym komentarzu, a kolejne jedynie w tym utwierdzają.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #252

    Domyślnie

    Ja zawsze traktowałem komentarze użytkowników jako przedłużenie recenzji. Z tychże komentarzy niejednokrotnie można było dowiedzieć się więcej niż z samego tekstu redakcyjnego. Portal Optyczne.pl zawsze był*moim zdaniem trochę stronniczy - może dlatego nie bywałem częstym ich gościem. Po przeczytaniu komentarzy znajdujących się pod recenzją Hassela mimowolnie porównałem je do wpisów, które zwykle znajduje się pod recenzjami w Luminous landscapes, Steve Huff czy choćby nawet DP Reviews. Ironia - jak ta szczypta pieprzu - dodaje smaku potrawie. Niestety danie, które składa się z samego pieprzu jest mało zjadliwe.
    Optyczne.pl chce aspirować do miana sprzętowego portalu nr 1 w Polsce. Czytelnicy mogliby im to choć trochę ułatwić.
    Pinot Noir

    aortamag.pl

  3. #253

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritwood Zobacz posta
    Optyczne.pl chce aspirować do miana sprzętowego portalu nr 1 w Polsce. Czytelnicy mogliby im to choć trochę ułatwić.
    Portal sobie, czytelnicy sobie… To nie jest site dla zawodowców z najwyższej półki – widać to zresztą po materiałach… Ludzie, którzy to czytają, jarają się bezlusterkowcami i budżetowymi lustrzankami – głównie z tego właśnie wynika ten prześmiewczy ton komentarzy.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #254

    Domyślnie

    Ja sie z kolega Spirytem zgodze. Lubie ironie, nawet zlosliwosci, ale w tych komentarzach - raz, ze za duzo i powtorki, a poza tym poziom owej ironii strasznie niski. Tak jakby ktos po raz setny opowiadal ten sam dowcip. No i przede wszystkim ironizowac to mozna na temat czegos o czym sie ma jakiekolwiek pojecie.

  5. #255

    Domyślnie

    dobra ironia wymaga inteligencji, inaczej jest tylko plytkim zartem dla mas
    a juz ironia najwyzszych lotow jest przez wielu niezauwazalna

    tu niestety traci malizna od poczatku (zreszta jak i sam hassel)
    Road to Manila

  6. #256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Ja sie z kolega Spirytem zgodze. Lubie ironie, nawet zlosliwosci, ale w tych komentarzach - raz, ze za duzo i powtorki, a poza tym poziom owej ironii strasznie niski.
    Niemniej wiadomo, że ironia, prawda?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    W tej chwili D800e spokojnie skopie tyłek 22-30MPx MF, a od 40MPx odróżnia go w 99% cena, w 1% niuanse obrazowania (sprzedażowo nieistotne). Przewagę mają jeszcze 60-80MPix lub multishoty, szczególnie te zapięte na superwysokorozdzielcze, techniczne Rodenstocki i Schneidery-Kreuznachy.
    Z perspektywy kogoś, do kogo na monitor trafiają od czasu do czasu foty z dupek – pełna zgoda. Dodałbym jeszcze do tego fakt, że od paru lat króluje na naszym rynku reklamowym (a to w dużej mierze odbiorcy dupek) trend byle-jakości – klientom płacącym za sesje najczęściej zwisa smętnym kalafiorem detaliczność zdjęć, liczy się przede wszystkim szybko i im taniej, tym lepiej (co w przypadku sesji, gdzie parę ładnych kafli płaci się za same prawa, może się wydawać dziwactwem). Nie wiem, może zahramanicą jest pod tym względem jakoś lepiej, choć pojedyncze prace, które do mnie stamtąd trafiają, jakoś o tym nie świadczą).
    No i niewątpliwie producenci dupek nieco przespali ostatnie parę lat, postęp w tej branży jest mikry, wyceny tzw. low-endu – dalej ocierają się o absurd. Zupełnie jakby pojawienie D800 przeszło niezauważone. Spodziewam się, że zaboli to ich (producentów) w najbliższej przyszłości.

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    W modówce D800e wystarczy aż nadto
    Modówka najczęściej nie ma dramatycznie wyśrubowanych wymagań, A3@300 ppi (czyli circa 18 Mpx)wystarcza do 90% zastosowań. No niechtam coś będzie na zapas do kadrowania, już 24 będzie git-majonez. Zresztą na druku magazyny też oszczędzają i nie zapowiada się, żeby miało być z tym lepiej (większość ze sprzedażą leci na ryj).
    I'm one of those bad things that happen to good people

  8. #258

    Domyślnie

    ok porownujecie DOF ze niby 2,8 na srednim i 1,4 na FF taka sama. Owszem, ale znajdzcie idealnie ostre zdjecia z 800tki przy 1,4.... a 2,8 na h4d znajde wam sporo poza tym dla blyskaczy - 1/800 sekundy to niebagatelna zaleta. Owszem nie wszystkie lampy wydalaja ale dobre jak najbardziej. Separacja - zgadzam sie w 100% ale jeszcze dodam technologie Hasselblad Natural Color Solution. Porownajcie kolor skory z 800tki nawet z H4D to zrozumiecie o czym mowie.

  9. #259

    Domyślnie

    poza tym dla blyskaczy - 1/800 sekundy to niebagatelna zaleta
    jako blyskacz za roznice wolalbym jakis generetor profoto. z czasem sychro na poziomie aktualnym dam se rade.

    Cytat Zamieszczone przez tatlpz Zobacz posta
    Porownajcie kolor skory z 800tki nawet z H4D to zrozumiecie o czym mowie.
    co jest nie tak z kolorem skory w 800tce? serio pyam bo wychodzi na to ze znow mam uszkodzony model... i tak cholera z kazdym body...
    Ostatnio edytowane przez sailor ; 28-04-2013 o 22:54
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  10. #260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    co jest nie tak z kolorem skory w 800tce? serio pyam bo wychodzi na to ze znow mam uszkodzony model... i tak cholera z kazdym body...
    Polecam Acrosa lub Trixa.
    Völkchlor

Strona 26 z 36 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Arax vs. Hasselblad
    By tomwidlak in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 18:34
  2. Hasselblad xpan
    By maklipsowaty in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 11:13
  3. Hasselblad backfocus :-)
    By Michał Jędrak in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 20:19
  4. [ Hasselblad ] Hasselblad 503CWD
    By Greg_k in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2006, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •