Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie matówka vs paprochy

    Witam,

    Jak najlepiej, najefektywniej i najbezpieczniej czyścić matówki? Wyjęcie matówki to nie problem ale jak ją skutecznie i bezpiecznie ją wymyć ??

    Inna sprawa, mam paprocha który jest widoczny nawet po wyjęciu matówki (tylko w wizjerze bo na zdjęciach się nie pojawia na szczęście) i nei wiem gdzie się dziadyszka zbunkrował, jakieś sugestie?? Jak takiego intruza usunąć ?? Dodatkowo paproszek jest ładnie ostry więc może to kogoś nakieruje gdzie go szukać

    Pozdrawiam,
    @rek
    Ostatnio edytowane przez @rek ; 14-09-2007 o 23:45

  2. #2

    Domyślnie

    Może się nie ucieszysz z mojego komentarza, ale dla mnie temat jest dość hardcorowy, takie wyjmowanie matówki. Już parę osób to robiło i kończyło się przeważnie nie najlepiej.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    w takim razie chyba miałem szczęście ponieważ z wyjęciem i zalożeniem nie mialem problemów - jednak nie wiem jak to ustrojstwo wyczyścić.

  4. #4

    Domyślnie

    Podpinam się pod pytanie.
    Czym najlepiej to wyczyścić, mam jakąś smuge i nie potrafie tego usunąć. Nie interesuje mnie jak ją wyciągnąć bo to wyższa matematyka ale czym czyścić. Lusto mam czyste, matryce też ale matówka ma jakąś tłustą plame. Próbowałem patyczkiem kosmetycznym z zestawu do czyszczenia i płynem ale smuga dalej zostaje.
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  5. #5

    Arrow

    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=30643
    ale:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=24532
    Czyli niby jest jakiś sposób na plamę, ale mało wygodny i mało bezpieczny...
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  6. #6

    Domyślnie

    Ja w D70 wyjmowałem matówkę i sam czyściłem. Czyszczenie polegało na delikatnym przetarciu antystatyczną szmatką. Efekt był dobry. Jeśli nie masz rąk jak kowal i wiesz jak się delikatnie obchodzić ze sprzętem to nie powinno być problemów
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  7. #7

    Domyślnie

    Jedno jest pewne - żadnych płynów, bo robią się plamy praktycznie nie do usunięcia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •