Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie [pytania] Słowenia

    witam

    był ktoś macie może coś do polecenia - w nocy kupuję bilety wylatuję na 100% w czwartek do mariboru ale powrót mam elastyczny - niedziela lub poniedziałek Maribor albo Lubljana ...

    info o hotelach również mile widziane

  2. #2

    Domyślnie

    Wprawdzie Słowenii zbytnio nie zwiedzałem, ale zdecydowanie polecam Postojnską Jamę. To obowiązkowo. Autostrady są tam bombowe więc myślę, że się bez problemu dostaniesz, chociażby autobusem.
    Klejony D80.

  3. #3

    Domyślnie

    Postojna koniecznie, wejściówki dość drogie, ale warto - największa krasowa jaskinia w Europie, w środku jeździ kolejka, w okolicy jest też zamek wart zwiedzenia; jaskinia Szkocjańska ( dalej w stronę wybrzeża ) jest znacznie mniejsza
    zamek w Lublanie sobie daruj, niezbyt ciekawy, reszta - wg gustu, jak to w stolicy, kilka ciekawych perełek architektonicznych projektu Preserena. Można wyskoczyć na wycieczkę nad jeziora - Bled lub Bohijn, u podnóża Alp Julijskich i Triglavu, oba bardzo malownicze
    gdybyś miał okazję być na wybrzeżu, to warto zwiedzić Portoroz i Piran - malutkie, przepiękne miasteczka z typową śródziemnomorska zabudową ( uliczki metrowej szerokości, domki z czerwona dachówką ), i obejrzeć z daleka port w Koprze ( sam Koper to już spora aglomeracja )
    drogi są świetne, częściowo płatne, autostrada od gór do morza
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •