Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie Coś mnie naszło na slajdy więc...

    Postanowiłem kupić analoga.
    W związku z tym mam pytanie na co zwracać szczególną uwagę przy
    obmacywaniu nienowego sprzętu przed kupnem.
    Mam na oku F60 z obiektywem 28-80.
    Trochę cyfry, trochę analoga...

  2. #2

    Domyślnie

    Migawka , obiektyw i pewnie stan techniczny
    a najlepiej założyć krótki film i przetestować.

    Tak se myślę
    D70 Sebastian Grodzicki
    Skype "groseb"
    gg 1519367

  3. #3

    Domyślnie

    A ja bym z używek proponował jednak nie schodzić niżej niż F90. Dlaczego, a bo poza oględzinami zewnętrznymi, możesz podpiąć pod kompa i dokładnie sprawdzić ile body ma wyklepane. Przekręcić krótka rolkę testową i sprawdzić efekty, jak również odstępy pomiędzy kadrami.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #4

    Domyślnie

    Powyżej F90 mamy do czynienia ze sprzętem bliskim profesjonalnemu, a profesjonaliści nie wydają kilku tysięcy złotych na aparat po to, by pstryknąć nim tysiaka i odsprzedać. Skłaniałbym się więc na początek ku F65-F80 w dobrym stanie technicznym po amatorach, którym nie starczyło zapału czy środków na kontynuację hobby.
    FED-2 + Industar 26M f2.8/50mm, FED-5 + Industar 61 L/D f2.8/52mm, Zenit TTL + Helios-44m f2/50mm. Nikon jakiś też się znajdzie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biadzi
    Powyżej F90 mamy do czynienia ze sprzętem bliskim profesjonalnemu, a profesjonaliści nie wydają kilku tysięcy złotych na aparat po to, by pstryknąć nim tysiaka i odsprzedać.
    I mówisz to z praktyki oczywiście, czy może jednak teoretyzujesz i powielasz sterotypy?
    Osobiście nabyłem F90 z licznikem cirka 5000. Dużo to czy mało? Nie twierdze że 90% tych korpusów ma przekręcone 10rolek a teraz leży i się kurzy. Ale tu możesz to sprawdzić i masz czarno na białym. W przypadku innych to wróżenie z fusów.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony
    Cytat Zamieszczone przez biadzi
    Powyżej F90 mamy do czynienia ze sprzętem bliskim profesjonalnemu, a profesjonaliści nie wydają kilku tysięcy złotych na aparat po to, by pstryknąć nim tysiaka i odsprzedać.
    I mówisz to z praktyki oczywiście, czy może jednak teoretyzujesz i powielasz sterotypy?
    Osobiście nabyłem F90 z licznikem cirka 5000. Dużo to czy mało?
    Oczywiście, że powielam stereotypy bo w tym konkretnym przypadku pomagają w dokonaniu właściwego wyboru. Oczywiście można próbować sikać pod wiatr, ale skutki bywają opłakane.
    W Twoim przypadku oczywiście pogratulować zakupu! Z ciekawości, ilę Cię kosztowało to cudo?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biadzi
    W Twoim przypadku oczywiście pogratulować zakupu! Z ciekawości, ilę Cię kosztowało to cudo?
    1100zł dwa lata temu. Teraz pewnie dwa by się dało wyrwać za tą kasę.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli mogę się wtrącić...
    Gwoli ścisłości. Zakup ten traktuję jako fanaberię niepoprawnego sentymentalisty.
    Starzeję się
    Mało tego. O tej fanaberii nie wie jeszcze moja ślubna. Czy muszę tłumaczyć dalej ?
    W związku z tym ważna jest dla mnie każda stówka, a ten sprzęt mogę mieć za jedyne trzy paczki (to mało czy dużo?)
    Na cyfrę wydałem już i tak sporo kasy, a w planach cały czs pokutują jakieś lepsze szkiełka.
    Hm... cały czas dylematy.
    Czy tym aparatem nie da się zrobić przyzwoitych zdjęć??!!
    Trochę cyfry, trochę analoga...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomek
    Czy tym aparatem nie da się zrobić przyzwoitych zdjęć??!!
    Przyzwoite zdjęcia da się wykonać nawet pudełkiem po paście od butów, ale nie oto chodzi.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  10. #10

    Domyślnie

    tomku, oczywiście, że się da :P szymony potrktował twój pomysł jako poważną decyzję zajęcia się analogiem ja swojego F70 kupiłem za 8 stówek (2 lata temu) we wręcz idealnym stanie - nie było nawet najmniejszej ryski na obudowie czy sankach lampy...jak twierdził poprzedni właściciel, używał go jako rezerwę (3 body) na ślubach :P dzisiaj można kupić F70 w bdb stanie za 400-500zł
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •