Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Jaki obiektyw - zdjęcia kotów

    Cześć

    Mam pytanie co polecicie do d50 i zdjęć kociaków na wystawach i w domu czyli standardowo nie za dużo światła. No i koty oczywiście w ruchu.

    Radek

  2. #2

    Domyślnie

    Wini: ROTFL
    Nikony

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wini
    Strasznie śmieszne. Rozumiem, że masz taki na sprzdaż?

  4. #4

    Domyślnie

    Najmniej 100 mm
    POZDRAWIAM

  5. #5

    Domyślnie

    Jasność dobra, ale 200 mm po cropie to chyba trochę za wąski kąt na takie fotki. Optimum to według mnie coś koło 100 mm, ale tu Nikon robi tylko drogą portretówkę. Chyba bym się skłaniał do 85/1.8.
    P.S. No chyba ze kot płochliwy, to 135 mm - niestety jasny oryginał też jest drogi.
    Pozdrawiam
    Lolek

  6. #6

    Domyślnie

    tu jest kot w domu zrobiony 50/1,8 plus lampa w sufit
    http://onephoto.net/info.php3?id=209572
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

  7. #7

    Domyślnie

    Wszystko fajnie, tylko że taki kot to się jednak trochę rusza, czasm nawet bardzo szybko. To 200/2 MF nadaje sie więc rewelacyjnie, ale jak się kota lekko obezwładni Na kociej wystawie też nie zawsze można odejść te 5-10 kroków w tył, bo ściana przeszkadza i ludzie włażą między modela a obiektyw. Pewnie najlepszy byłby jakiś jasny zoom z AFSem np. 70-200 (HSM) Sigmy, a jak masz więcej środków to może 70-200 VR Nikona.
    Jacek

  8. #8

    Domyślnie

    Nie napisales jaka kwot chcesz przeznaczyc.
    Do portretow i w miare przystepna cena to 85/1.8
    Ale jesli one biegaja po wybiegu to jakis zoom 70,80-200 no i jak Cie stac ze swiatlem 2.8 ale to juz 3 tys zl
    A pewnie i bez lampy sie nie obejdzie (kolejne 1300zl)

  9. #9

    Domyślnie

    radoslavv,
    Słuchaj szczerze polecam ci 50-ątke nikkora ze światłem 1,8. Nowa kosztuje około 500zł.
    85x1,5 jest bardzo wąska…
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wini
    Cytat Zamieszczone przez radoslavv
    Strasznie śmieszne. Rozumiem, że masz taki na sprzdaż?
    Radosllavv, Ty się nie irytuj, tylko swoje pytanie jeszcze raz przeczytaj. Ja po prostu widziałem zdjęcie kota zrobione tym obiektywem, podobało mi się (zdjęcie, bo kotów nie lubię), to swoje wrażenia jak gdyby przekazuję . A że żartobliwie wyszło ...
    Nie napisałeś, za jaką kasę, jaka orientacyjnie ogniskowa, czy robiłeś już takie zdjęcia i czym itd. No bo przecież takiego kocura to można obiektywem o f 8 mm obcykać przykładając mu szkło do nosa, jak i można z 30 m jakimś 400/2.8 AFS VR obfotografować. A więc robisz takie zdjęcia z 20cm czy z 20 m?
    He He nie irytuję się. Też żartowałem. Juz piszę szypko co i jak.
    - kasa 1500zł
    - nie robiłem wczesniej zdjęć tego typu
    - zdjęcia z odległości kilku metrów jak to na wystawie
    - czy 18-70dx styknie czy trzeba zainwestowac w coś z lepszym światłem i innym zakresem?

    pozdrawiam,
    Radek

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •