Close

Strona 23 z 25 PierwszyPierwszy ... 132122232425 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 243
  1. #221

    Domyślnie

    kury brać żywcem niech machają będą lżejsze
    i nie popadajmy w paranoje
    sprzęt mieszany ciągłe zmiany

  2. #222

    Domyślnie

    pytanie do "Szwajcarów" czy w Axalp np. marketach, rynku, czy hotelach
    jest możliwość skorzystania z darmowej "niezabezpieczonej" internetowej sieci Wi-Fi WLAN ???
    sprzęt mieszany ciągłe zmiany

  3. #223

    Domyślnie

    ile franków orientacyjnie zabieracie? zastanawiam sie ile wymienic.... ?
    Aviation Photography by Qna
    Grillowane marchewki, alpejskie szerszenie w bitej śmietanie i wulkan w sosie bałkańskim

  4. #224

    Domyślnie

    To ja też do "Szwajcarów" z zapytaniem - bo franków to za dużo nie kupiłem bo niebardzo jak by mi zostały mam co z nimi zrobic natomiast jako że sporo euro się przez moje rece przewija to tą walute wezme na droge przez Niemcy i rezerwę w razie jak by co i teraz pytanie czy w Szwajcarii ze szczególnym uwzglednieniem Axalp w sklepach honorują euro czy trzeba jakiegoś banku szukać aby to powymieniać ?

  5. #225

    Domyślnie


    pytanie do kierowcow chorągwi Szczecinskiej i Plockiej
    macie juz trase mniej wiecej ustalona?
    podajcie glowne miejscowosci przez jakie zamierzacie jechac?
    moze rzeczywiscie sie gdzies spotkamy bo z tego co widze po wspolrzednych czasowych to...
    jedziemy wszyscy o porownywalej porze

    zabralem sie za mape i mnie troche glowa rozbolala hihi

    ja tam biore jakies 250CHF i 150EUR duzo malo?? cholera sam nei wiem...
    ale zawsze VISA w kieszeni czeka jakby co
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  6. #226

    Domyślnie

    mozemy np. we wtorek o godz 19.00 wszyscy pokazac sie naszym forumowiczom o TU:
    http://www.alpengasthof.ch/cms/cms.a...ASP\~Pg409.asp
    hihi co Wy na to?
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hesja Zobacz posta

    pytanie do kierowcow chorągwi Szczecinskiej i Plockiej
    macie juz trase mniej wiecej ustalona?
    podajcie glowne miejscowosci przez jakie zamierzacie jechac?
    moze rzeczywiscie sie gdzies spotkamy bo z tego co widze po wspolrzednych czasowych to...
    jedziemy wszyscy o porownywalej porze
    Międzyzdroje
    Szczecin
    Trasa przez Niemcy - wypisuje miasta koło których będziemy jechać bo autostrady często miasta omijają.
    Lipsk [Leipzig]
    Hermsdorf
    Münchberg
    Bayreuth
    Feucht
    Schwabach
    Öhringen
    Heilbronn
    Karlsruhe
    Offenburg - zblożamy się do granicy francuskiej
    Freiburg
    Granica i w Szwajcari tuż za granicą większe miasto to
    Basel
    Zofingen
    Lucerne
    Lungern
    Brünig
    Axalp

    Długość trasy 1279 km
    Do Szwajcarii wjeżdzamy od strony zachodniej czyli przez Niemcy ale blisko granicy Francuskiej
    jest jeszcze trasa gdzie wieżdza się od strony wschodniej i jest ona krótsza o około 100 km ale trzeba fiycznie wiechac do Austrii a to jeśli jedziemy autostradą więże się z dodatkową opłatą autostradową a jęśli jedziemy drogami lokalnymi i w dodatku trzeba przez duże miasto to zawsze wolniej no i jedna granica do przejechania więcej.

    Co do spotkania to bym nic nie planował zdzwonimy się po drodze i zobaczymy gdzie kto jest bo według mojej mapy to poczatek trasy macie zupełnie inny i pierwsze wspólne miasto obok którego będziemy jechac w niemczech to Munchberg bo wy wcześniej jedziecie raczej Drezno - Chennitz a ten w/w Munchberg w okolicach którego możemy się ewentualnie dopiero spotkać to tak mniej więcej jest w połowie trasy.

  8. #228

    Domyślnie

    To ja hurtem, nie mogłem wcześniej, bo byłem... "na samolotach" oczywiście

    Cytat Zamieszczone przez hesja
    doczytalem gdzies ze do Szwajcarii mozna miedzy innymi nie wiecej niz 1l alkoholu powyzej 15%
    Z alkoholem bym rzeczywiście uważał. Bez przesady, jest was kilkunastu, po literku na głowę... No to jeszcze zależy na co kto się nastawia
    Cytat Zamieszczone przez hesja
    i zarcia nie wiecej niz dla jednej osoby na 1dzien
    Nie tyle żarcia, co są konkretne limity na konkretne rzeczy (sorry, nie pamiętam szczegółów). W praktyce, jak jedziemy z żoną i dziećmi na zakupy do Francji, to mieszcząc się w limitach (bo są oczywiście takie same na dwumetrowego chłopa i roczne dziecko ) robimy zakupy mięsno/nabiałowe na ponad tydzień.
    Cytat Zamieszczone przez hesja
    podobno jak sie trafi na celnika ze zlym humorem... moze Co poprostu zakazac wjazdu do SWzwajcarii jak czegos bedzie za duzo
    Takie historie słyszałem, ale tylko z tzw. "trzeciej ręki". Nie brałbym tego przesadnie pod uwagę jeśli chodzi o przewóz jedzenia (wóda co innego - patrz wyżej).
    Cytat Zamieszczone przez hesja
    do tego... rozmowa tel wychodzaca 4,90zł
    przychodzaca 2zł sms1,5zł
    internet 40zł za 1MB
    bo to nie Unia...
    w Germanii 2,20zł wychodzaca 1,1zł przychodzaca sms 1,5
    No tu nic nie poradzisz, pretensje do operatora w PL Ale wyślij mi chociaż SMSa, co?
    Cytat Zamieszczone przez deoc
    Bierzecie moze statyw?
    Na górę sens jest brać... tylko jeśli jest to 55 z głowicą wimberley i dyndającą na niej 500-tką Zapomnij, nawet na zwykłym airshow ze statywem jest ciężko, a tu wszystko się dzieje 10x szybciej. Choć są różne zboczenia - w 2005 np. jeden Holender wciągnął na górę... drabinkę
    Cytat Zamieszczone przez vitter
    pytanie do "Szwajcarów" czy w Axalp np. marketach, rynku, czy hotelach
    jest możliwość skorzystania z darmowej "niezabezpieczonej" internetowej sieci Wi-Fi WLAN ???
    Jedyne co znam to McDonald - tam przez pół godziny jest WiFi za friko.
    Cytat Zamieszczone przez MarS
    To ja też do "Szwajcarów" z zapytaniem - bo franków to za dużo nie kupiłem bo niebardzo jak by mi zostały mam co z nimi zrobic natomiast jako że sporo euro się przez moje rece przewija to tą walute wezme na droge przez Niemcy i rezerwę w razie jak by co i teraz pytanie czy w Szwajcarii ze szczególnym uwzglednieniem Axalp w sklepach honorują euro czy trzeba jakiegoś banku szukać aby to powymieniać ?
    W ogólności spoko. A w małej wiosce jak Axalp... no powiedzmy bardziej "na gębę" , ale też powinno przejść.


    Czy pasuje Wam spotkanie w środę wcześnie rano, powiedzmy pod Alpengasthofem?

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Czy pasuje Wam spotkanie w środę wcześnie rano, powiedzmy pod Alpengasthofem?
    Byłoby super tylko trzeba ustalić/uściślic pojecie rano na konkretna godzine.

    Tak na marginesie to dla mnie to rano to normalnie katastrofa bo głownie z powodów zawodowych mój dzień pracy jak i dzień w ogólności jest przesuniety i chodzenie spać około 2 w nocy jest normą a w sezonie to 3-4 nie jest niczym nadzwyczajnym - za to jak mnie ktos obudzi przed 9 to smierć w oczach a tam bedziemy wstawać wtedy kiedy normalnich chodze spać.

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarS Zobacz posta
    Byłoby super tylko trzeba ustalić/uściślic pojecie rano na konkretna godzine.
    No to tak jak mówię: ja postaram się przyjechać na parking (gdziekolwiek on będzie, ale to jest max. 30min różnicy piechotą) o 4 i dojdę pod Alpengasthof. Rzecz jest o tyle ważna do ustalenia, że Wy... to już w zasadzie wyjeżdżacie jakoś teraz, nie?

    Cytat Zamieszczone przez MarS
    Tak na marginesie to dla mnie to rano to normalnie katastrofa bo głownie z powodów zawodowych mój dzień pracy jak i dzień w ogólności jest przesuniety i chodzenie spać około 2 w nocy jest normą a w sezonie to 3-4 nie jest niczym nadzwyczajnym
    No to spoko. Do 4 posiedzisz w domku, a dalej... będzie ciągnęła adrenalina Przynajmniej mnie ciągnie - jak mam w głowie ustawione "samolooty... samolooty...", to jestem jak Robocop (ew: zombie ), nie potrzebuję jedzenia ani snu, nawet jeśli miałbym potem tydzień odchorowywać

Strona 23 z 25 PierwszyPierwszy ... 132122232425 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Świrów Lotniczych zapraszamy do... AA :)
    By hesja in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 04:29
  2. Chcecie wiecej Axalp?? No to prosze bardzo... Axalp 2009
    By deoc in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 09:04
  3. Propozycja dla kogoś kto ma własny biznes (business) w W-wie
    By haszz in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2008, 00:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •