Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Wrocław/Kraków/Warszawa
    Posty
    76

    Domyślnie

    Jesli w celach zarobkowych to tez stawiam na D200, -szybko na siebie zapracuje.

    Jesli masz znajomych w U.S to niedawno w sieci sklepow Mephis byla promocja na D200 i mozna bylo go kupic w przeliczniu na polskie za ok.3600zl, pewnie wyprzedaja "nadwyzki" magazynowe w obliczu nadchodzacego D300...

    Szkoda, ze nie pisales o tym wczesniej, bo byla okazja sciagnac ze Stanow jeszcze jedna sztuke

  2. #22

    Domyślnie

    dzieki wszystkim za utwierdzenie mnie w przekonaniu ze d200 to dobry wybór. teraz moze jakies sugestie jakie szerokie szklo? chcialem tokine 12-24 ale naczytałem sie o potwornych aberacjach i nie wiem teraz
    D200.D700.SB800.SB900x2.N14-24.N24-70 ... czytał Lucjan Szołajski
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #23

    Domyślnie

    http://www.kenrockwell.com/tech/digi...comparison.htm
    + wyszukiwarka forumowa
    + www.pixel-peeper.com
    + sprawdzenie organoleptyczne

    i będzie wiadome

  4. #24

    Domyślnie

    jezeli chodzi o tokine 12-24mm ,to mnie do konca nie przekonala,dobra i ostra ale przy dobrym swietle ,mocno nasyca ,ale przy kontrowym sie gubi,a przy slabym doswietleniu kolory robia sie wyplowiale ,szarzeja,slabszy kontrast-jest szczegolnie widoczny w cieniach,mialem kiedys przy F100 Nikkora 18-35mm nie byl jasny ale naprawde dobry ,przychylam sie do tych ktorzy twierdza ze jednak trzeba dolozyc i wybrac Nikkora (sa tacy ktorzy mieli tokine i przesiedli sie na nikkora),moze uda Ci sie znalezc te opinie.podsumowujac (to tylko moja opinia ,nie musisz sie nia kierowac)obiektyw w skali od 1-10 ocenilbym na 7 nie jest zly,dobra cena, ale dla mnie brakuje nikonowskiego kontrastu i koloru,zapytaj o opinie Gawronka ostatnio nabyl tokine ma duze doswiadczenie ,i sadze ze dokladnie ten obiektyw scharakteryzuje,Czornyj tez sie wypowiadal na ten temat,pozdrawiam (swoja jutro zwracam do sklepu ,przy zakupie internetowym klijent ma 10dni)

  5. #25

    Domyślnie

    Napisal CZORNYJ :Obiektyw doskonale się sprawdza w fotografii architektury, pejzażu i wnętrz. Ma dobrze skorygowaną geometrię. Bardzo ładnie oddaje barwy, ma doskonałe powłoki i świetny kontrast którego niemal nie sposób się pozbyć - jest świetny przy świetle kontrowym, nawet bez osłony. Absolutnie ostry od f/5.6, odrobinę mniej na f/4. Jest niewielki, lekki i szybki. Aberracja chromatyczna - jak na ultrę - bardzo niewielka i niekłopotliwa, daje się usuwać programowo. Jest absurdalnie drogi, ale używane czasem można kupić dość tanio.(oczywiscie dotyczy to Nikkora 12-24)
    __________________

  6. #26

    Domyślnie

    Potworny dylemat zniknął. Zakupiłem d200 z tamronem 17-50... dzieki wszystkim za podpowiedzi i opinie
    D200.D700.SB800.SB900x2.N14-24.N24-70 ... czytał Lucjan Szołajski
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Dobra decyzja. Masz teraz (w stopce) dobry zestaw. Ja lubię uzywac 18-200 VR - zastanów sie nad tym szkłem.
    zamykam.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •