Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Zabawnie sie to czyta
    Musisz sie zastanowic co chcesz robic tym aparatem, jakie maja powstac foty i pod tym katem dobrac material. Sam format aparatu pewne sprawy komplikuje. Ciezko ci bedzie np zrobic tanie odbitki, bo rozumiem ze sam ich nie zrobisz, tylko udasz sie do labu... Moze sa minilaby ktore kopiuja z 6/9, ale zapewne nie jest ich wiele, czyli zostana odbitki pod powiekszalnikiem... Jezeli zdecydujesz sie glownie na skanowanie, to rozsadnym wyborem bedzie slajd, oczywiscie jesli bedziesz w stanie go prawidlowo naeksponowac... i nie zastanawiaj sie raczej nad jakoscia materialu, bo cala uroda takich aparatow jest wlasnie w ich braku jakosci... wiec material nie musi, a nawet nie powinien byc super... Przejrzyj galerie na sieci, jest ich sporo... powinno Ci to podpowiedziec jakich efektow mozesz sie spodziewac.
    Ja ostatnio lekko znudzony obrobka cyfrowa, ktora musze uskuteczniac w duzych ilosciach na codzien, nabylem Holge... plastikowy aparat 6/6, z plasikowym kiepskim obiektywem... jeden czas, blenda 8 i 11... Dosc ciekawie sie tym fotografuje, a obrazki wychodza bardzo specyficzne i rozpoznawalne dla tego modelu. Do zdjec tym aparatem wybralem HP5 Ilforda.
    Z kilku powodow:
    1. jest to czb negatyw, a ja zamierzalem finalnie miec czb odbitki zrobione stykowo i to wlasnorecznie...
    2. ma czulosc 400ASA i duza podatnosc na forsowna obrobke, co jest wazne jesli masz do dyspozycji obiektyw ze swiatlem 8 i jedyny dostepny czas naswietlania 1/100s...
    3. lubie ten film i znam od dawna
    4. jesli przyjdzie mi w przyszlosci ochota zeby skopiowac cos pod powiekszalnikiem z tych negatywow, to bede w stanie zrobic fajna odbitke nawet z klatek forsowanych do 1600ASA. Podoba mi sie jak ten material sie zachowuje po forsowaniu.

    Wykonaj podobny "rachunek sumienia" jak ja zrobilem i sam dojdziesz do tego jaki material bedzie dla Ciebie najlepszy... zwlaszcza ze ewentualna pomylka i tak nie bedzie zbyt kosztowna W tej zabawie najfajniejsze jest wlasnie to ze mozna sobie poeksperymentowac...
    Pozdrawiam Giuppo
    _______________________________________
    PS CS / FM2 / D70 ...w tej właśnie kolejności

  2. #12
    nin
    Gość

    Domyślnie

    nie chodzi mi o zdjecia cukierkowe - chodzi i o jakis alternative z ziarnem i duza nie ostroscia ale zeby bylo widac np postan na zdjeciu
    nie wiem za bardzo o co chodzi z tymi slajdami bo powiem szczerze ze z wywolaniem 120 moge miec problem w mojej miescince

  3. #13

    Domyślnie

    Czyli czeka Cie spacer po okolicy ze szczegolnym uwzglednieniem labow. Popytaj Laboludkow co moga zrobic z formatu 6/9... Slajdy mozesz zapewne wyslac do wolania.
    Pozdrawiam Giuppo
    _______________________________________
    PS CS / FM2 / D70 ...w tej właśnie kolejności

  4. #14
    nin
    Gość

    Domyślnie

    ok wiec jak narazie sie zorientuje w tym kierunku co i jak
    aha no i zalicytowalem na allegro lubitiela 166

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nin
    i zalicytowalem na allegro lubitiela 166
    masochista
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  6. #16
    nin
    Gość

    Domyślnie

    takimi sprzetami idzie naprawde oryginalne zdjecia robic
    ciagnie mnie w strone analogi

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nin
    takimi sprzetami idzie naprawde oryginalne zdjecia robic
    ciagnie mnie w strone analogi
    Ale Lubitiel to najszybsza droga aby się wyleczyć z analoga

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli
    Cytat Zamieszczone przez nin
    takimi sprzetami idzie naprawde oryginalne zdjecia robic
    ciagnie mnie w strone analogi
    Ale Lubitiel to najszybsza droga aby się wyleczyć z analoga
    eee tam... wszystko zalezy od efektu jaki masz zamiar uzyskac. Jesli sie spodziewasz zdjec jak z Hasselblada, to faktycznie nie tedy droga... Ale jesli chcesz poeksperymentowac, to czemu nie... Jest calkiem sporo ludzi fotografujacych swiadomie takimi sprzetami...

    Tu kilka linkow dla zainteresowanych tematem:
    http://www.toycamera.com/
    http://www.plasticfantasticonline.com/
    http://www.argonauta.com/
    http://f.webring.com/hub?ring=toycamring
    Pozdrawiam Giuppo
    _______________________________________
    PS CS / FM2 / D70 ...w tej właśnie kolejności

  9. #19
    nin
    Gość

    Domyślnie

    http://www.plasticfantasticonline.co...e1/Image25.jpg

    poprostu jestem w szoku!!!!
    ja zeby takie cos zrobic musze siedziec z ponad pol godz w ps
    a tu od reki !

    piekne sa te zdjecia

    [ Dodano: Sro 07 Gru, 2005 ]
    ok teraz cos z innej beczki

    LUBITIEL 166B

    cos ktos wie na temat?
    wczoraj nabylem
    chce nim robic zdjecia ale jak ?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nin
    ok teraz cos z innej beczki

    LUBITIEL 166B

    cos ktos wie na temat?
    wczoraj nabylem
    chce nim robic zdjecia ale jak ?

    Hehe..Niezle..Tez go ostatnio dostalem do reki. Tzn pozyczylem, kupilem czarno bialy negatyw Illford-a Delta 100, wzialem swiatlomierz i nawet cyknalem 5 klatek. Zabawa jest super, trzeba notowac ekspozycje, nie zapomniec o zmianie klatki.
    Mam sporo materialow na kompie o tym sprzecie. To Ci podesle. Na razie pogoda kiepska wiec nie moge dokonczyc tej kliszy. Ale zaczyna mnie to baaaardzo wciagac.

    Lubitiel 166B jest kilka wersji, wiem ze B nie ma specjalnej przejsciowki do robienia zdjec w mniejszym formacie i wtedy chyba mozna wiecej niz 12 klatek, Lubitiel 166U ma takie cos.

    Ale ale...Tak mnie to wciagnelo ze kupilem wczoraj Pentacona Six TL + 2 obiektywy Dzis bede go sprawdzal..Echhh..

    Fuji X-T1 | 14/2.8 | 35/1.4 | 55-200/3.5-4.8

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •