Close

Strona 83 z 83 PierwszyPierwszy ... 3373818283
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 830

Wątek: Sample D3 ;)

  1. #821
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Nie, to do guu bylo Czy jak mu tam..

    natomiast ja - jako canonier - przełknąc mogę, więcej, chyła po prostu łyknę
    Sam bym łyknał, choć jeszcze nie teraz....masa wydatków, poza tym troche zainwestowalem w szklarnie i planuje jeszcze 14-24 2.8
    Przyszly rok może być natomiast ciekawy..w związku z zapowiedziami Nikona rozbudowy lini FXów. Pożyjemy zobaczymy
    Ostatnio edytowane przez Kaleid ; 09-12-2007 o 13:21

  2. #822

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guu Zobacz posta
    Chłopcze, to jest stare i juz nie aktualne a w dodatku nie do konca prawdziwe. Zajmij sie lepiej swoim nikosiowym badziewiem a nie smiej sie ze canonowi sie noga podwinela. A jesli juz porownujesz cos do czegos to 1Ds III ktoremu nikon D3 do piet nie dorasta.

    Kazdy przedszkolak wie ze 2 letni staruszek 5D ma lepsza matryce od nowki nikona D3 (uszczelnienia, dobry fokus na strone nikona) ale to wszystko co dobre mozna powiedziec. A roznica w technologi 2 lata. Heh.

    Zycze milego dnia. Pozdro.
    guu (a może raczej : agugugu), a co ty dzisiaj będziesz sam w domku robił? Przecież w niedzielę przedszkola nieczynne
    D300, D700, Z8.

  3. #823

    Domyślnie

    To ja jeszcze zacytuję równie odkrywczy i mądry komentarz pod tym artykułem:
    Potwierdza się moja skromna opinia - Canon nie nie jest firmą godną zaufania. Jej taktyka polega na zalaniu runku foto mocno przereklamowanymi produktami o pozornie wysokiej jakości. I to by było na tyle
    - chciałoby się dodać kropka!

    Co do stwierdzeń "leje", "kosi" one mi się kojarzą raczej z innymi dziedzinami życia i zupełnie nie przystają do tej sytuacji .
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #824

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotofun Zobacz posta
    Jest już porównanie D3, D300 i 1DsMIII na Luminous Landscape
    http://www.luminous-landscape.com/es...mparison.shtml

    EDIT:Liczyłem na coś ciekawszego, marka LL w końcu zobowiązuje
    porównanie takie zwyczajne, na szybko, ale jak dla mnie dwie ciekawe informacje:
    - po pierwsze, DsMkIII jest naprawdę niezły
    - po drugie, to: D3 is not the end of the road for Nikon's flagship camera line. A higher megapixel full frame chip is absolutely inevitable, and the D300's noise characteristics may give us a hint at what to expect from a higher resolution D3 sensor. The only question is – when might it be introduced, and what will be the pixel count? Some informed sources have said that it will be 24MP and that introduction will be Q1 2008, with first shipments in Q2. We'll see.
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  5. #825

    Domyślnie

    Jeszcze jedno, dosyć obszerne porównanie D3 z 1DsIII.
    http://photobusinessforum.blogspot.c...roduction.html

    Hmmm. Chyba porównują nie te puszki co powinni. Czy widział ktoś szczegółowe zestawienie D3 z 1DIII?

    UPDATE: Ciekawe efekty/wnioski uzyskano w rozdziale The MegaPixel Issue

    UPDATE 2: Nie mogłem się powstrzymać aby nie zacytować tego:

    "One of the key points that was made when I interviewed Steve Heiner at PhotoPlus, was that he was saying how great it was for the sports photographer and photojournalist. He, and I've heard this elsewhere, others, are positioning the camera as one that shoots fast and so forth. They are not referring to the commercial photographers. Why? Well, because of the D3x, that's why. Following in the footsteps of the D1, and the D2, so too will there be a D3x. I've heard that it's comparable to the Mark III as to file size. If the D3x has a comparable filesize to the Mark III, and the high ISO's of the D3, it'll trounce all over the Mark III, but I'll not hold my breath for that "perfect storm" of capabilities. It's coming in the Spring, certainly in time to get into the hands of photographers before the Olympics."
    Ostatnio edytowane przez fotofun ; 09-12-2007 o 21:16
    Z6, D900, F3, F100, F301, FA, FE2, FG, kilka szkiełek
    Kilka moich knotów: http://flickr.com/photos/_fotofun_/

  6. #826

    Domyślnie

    znaczy to takie porównanie nie wiem, wydaje mi się, że już Ken to robi porządniej ale może mi się tylko wydaje

    w każdym razie bardzo ciekawie jest tutaj
    http://photobusinessforum.blogspot.c...xel-issue.html
    Here's the same Nikon iso3200 file but it has been uprezzed and sharpened to my tastes. It appears equal to, or better than, the Canon image. In other words, by up-rezzing the file to the size of the Canon file, I can actually achieve a more pleasing final result than the native file results from the Canon.

    Najlepsze, że gościu zrobił coś podobnego do tego wątku o wyprodukowanie olbrzymiego rozmiary metodą skanowania z matrycy 6MP ) (gdzieś tam wisi na forum). ALE ISTOTNIE uwaga CANONOWCY różnice są na k@#$#@rna pomijalne/

    Czekam na testy dpreview bo sporo chyba powiedzą w końcu będąc dość rzetelnie wykonane ale generalnie wygląda na to, że gościu ma rację:
    These results, for me, essentially kill the megapixel issue for me. Size, with the proper chip and internal camera processing software, is no longer a comparison point for me. I'm sure we'd have problems if there was noise at the ISO's I need, because enlargement would yield more noise, but since that's not a concern, it's amazing what a 12.1MP camera can look like when compared to a 22MP camera.

    choć z trzeciej strony - ciekawe - wygląda na to, że bariera szklana chyba się robi czy jak w resolvingu. No bo takie 22MP powinno chyba tych szczegółów od groma więcej pokazać a nie ledwo tyci, tyci ))

    Ciekawe co zaprezentuje d3x

    ps. acha faktem jest, że ta zabawka canonowców widocznie więcej resolvuje dla niższych ISO, ciekawe ten test jest niekompletny po prostu mocno
    Ostatnio edytowane przez ziuteczny ; 09-12-2007 o 23:03

  7. #827

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ziuteczny Zobacz posta
    ....... wygląda na to, że bariera szklana chyba się robi czy jak w resolvingu. No bo takie 22MP powinno chyba tych szczegółów od groma więcej pokazać a nie ledwo tyci, tyci )) ......
    To się tylko tak "na oko" wydaje. Przyrost z 12 do 22 mpix daje tylko około 35% przyrostu pikseli na każdym boku kadru. Przy proporcjach 2x3, 12 mpix daje 2828x4242 pikseli, a 22 mpix 3829x5744 pikseli. Tu przyrost wcale nie jest taki wielki.
    Jacek

  8. #828

    Wink

    Coś tu cicho. Czy D3 wycofali, czy forum wymarło. Panowie gdzie ta burza. Czy nikt w Polsce jeszcze nie kupił sobie tego cacka ? Czekam i czekam na te sample kłótnie i uwagi użytkowników - "śmiertelników" a nie sprzedawców, sponsorów i.t.d.

    Dopisek:
    Nooo nie jest tak żle. Ale w innych wątkach.
    Ostatnio edytowane przez AdamCCS ; 11-12-2007 o 20:32

  9. #829

    Domyślnie

    AdamCCS juz niedlugo bede trolowal po preclach
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  10. #830

    Domyślnie

    O samplach nie napisze nic, ale o puszce mogę napisać ze fajna

    Szybka, szumy pomijalne, dobry AF (rewelacyjnie działa ten 3D color cośtam tracking), fajny LCD.
    Ergonomia praktycznie taka sama jak w D2x/D200 - mnie pasuje.
    Zabawne iż pomimo że ma dość charakterystyczny dźwięk, to różni sie on od Jedynki C.

    Bardzo krotki jest tez czas powrotu lustra - przy 9 czy tam więcej klatkach to bardzo miłe. W ogóle to miłe - zwiększa wrażenie, że puszka jest szybka.

    I wsio - i tak chyba najpierw czeka mnie D300, ale D3 - bardzo dobre.
    Ciekawe ile będzie kosztować wymiana migawki
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

Strona 83 z 83 PierwszyPierwszy ... 3373818283

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •