Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie probelm wyczerpanej baterii w D200

    Witam

    Co jakiś czas pokazuje mi informacje o "wyczerpanej baterii" przy naładowanych akmulatorach.
    Zdarza się to zupełnie losowo nie zależnie czy korzystam z gripa z dwoma akmulatorami czy też z jednym.
    Dzieje się tak na moim zestawie akmluatorów jak również na innych.
    Podczas ostatniego "wyczerpania" zmieniałem aklmulatory miejscami oraz odpinałem grip. Przez cały czas problem się pojawiał.
    "Zlikwidowanie wyczerpanej baterii" polega na wyłączeniu i ponownym włączeniu aparatu.
    Problem pojawia się zupełnie losowo, tzn. potrafi pojawić się 10 razy podczas 10 minut pracy raz za razem, ale potrafi też przez 2-3 miesiące się nie pojawiać.
    Serwis nikona stwierdził, że u nich podczas testu aparat był ok, więc nie ma problemu
    Czy ktoś wie co to może być, albo może ktoś ma podobny problem?

    pozdr
    MArek

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mhd Zobacz posta
    Witam

    "Zlikwidowanie wyczerpanej baterii" polega na wyłączeniu i ponownym włączeniu aparatu.
    Problem pojawia się zupełnie losowo,
    miałe raz taki przypadek - na poczatku Mistrzostw Polski - mało nie umarłem Wkładam AA i to samo ! Odkreciłem grip i poszło. Potem w wolnej chwili załozyłem grip z bateriami jak juz byłem pewien ze są naładowane wg odczytu menu... no i zadziałało. Zwaliłem to na poluzowane łacze grip-body, ale trafiam juz na którys post z kolei o takim przypadku co może czasami cos oznaczać.. co ? ano nie wiadomo - czas pokaze .

  3. #3

    Domyślnie

    Wbrew pozorom to bardzo istotne - jakiego szkła używasz?? Nie przypadkiem Sigmy z HSM??
    => całe życie zastanawiam się co tutaj umieścić <=

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akrzykalski Zobacz posta
    Wbrew pozorom to bardzo istotne - jakiego szkła używasz?? Nie przypadkiem Sigmy z HSM??
    nie lubię sigmy
    używam tylko nikon
    17-55 2,8
    50 1,4
    70-200 2,8

    dzieje się tak niezależnie od obiektywu

    na pewno nie jest to spowodowane poluzowanie gripa [podczas testu odkręciłem go i akmulator włożyłem prosto do aparatu], ach nigdy nie używałem "paluszków" <-- zawsze dedykowane akmluatory EL

    pozdr
    Marek

  5. #5
    Rozmowny Awatar d80
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    413
    Czy jeśli nie mam papierocha między dwoma palcami lub w gębie to wyglądam niepoważnie ?

  6. #6

    Domyślnie

    Słyszałem o tym wcześniej, ale ten problem dotyczył różnych akmulatorów. Dodatkowo to pojawia się zupełnie losowo, czasami z większą częstotliwością a czasami z mniejszą

    pozdr
    f90x, d200, 17-55mm 2,8 , 35mm pc, 50mm 1,4 , 70-200mm VR , SB 800, manfrotto 55 prob + 410, lowepro reporter 500

  7. #7

    Domyślnie

    a może to coś z tym zwiazane (styki grip-body)
    http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...9&postcount=10
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darsedz Zobacz posta
    a może to coś z tym zwiazane (styki grip-body)
    http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...9&postcount=10
    no właśnie to nie grip, jak pisałem wcześniej robiłem test z odpięciem go od aparatu podczas ostatniej "akcji z wirtualnie wyczerpanym akmulatorem" tzn. wystąpił problem najpierw zamieniłem baterie w gniazdach, później odkręciłem grip i na zmianę testowałem akmulatory - podczas wszystkich tych wymian problem pojawił się [dlatego uważam, że to nie wina gripa] podobnie uważam z akmulatorami [ponieważ są z różnych partii].
    Acha przed trafieniem do Nikon Polska serwisowałem grip [ponieważ myślałem, że to jego wina] w Fototroniku [tam "przelutowali" mi wszystkie styki] i nadal pojawia się problem

    pozdr
    f90x, d200, 17-55mm 2,8 , 35mm pc, 50mm 1,4 , 70-200mm VR , SB 800, manfrotto 55 prob + 410, lowepro reporter 500

  9. #9
    inter
    Gość

    Domyślnie

    Witam miełem ten sam problem D200+mb200+nikor 17-55 2,8 dokładnie takie same objawy. Pomogło czyszczenie spirytusem bagnetu i styków w obiektywie i w body . Po takim zabiegu problem znika na 3-5 tygodni ,pojawia sie tam delikatny osad .Wcześniej próbowałem czyścic styki w gripie ,bateriach i nic nie pomagało można było dostac nerwicy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inter Zobacz posta
    Witam miełem ten sam problem D200+mb200+nikor 17-55 2,8 dokładnie takie same objawy. Pomogło czyszczenie spirytusem bagnetu i styków w obiektywie i w body . Po takim zabiegu problem znika na 3-5 tygodni ,pojawia sie tam delikatny osad .Wcześniej próbowałem czyścic styki w gripie ,bateriach i nic nie pomagało można było dostac nerwicy.

    oki już to robię i zobaczymy
    dzieki za radę

    pozdr
    f90x, d200, 17-55mm 2,8 , 35mm pc, 50mm 1,4 , 70-200mm VR , SB 800, manfrotto 55 prob + 410, lowepro reporter 500

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •