Close

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 107
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoGRAFIK Zobacz posta
    Wszystkie gumy od nikonow sie odklejają
    i D1 i D2 i niższe modele
    w moim D70s po dwóch latach trzyma się dobrze

    btw. lepiej niech się ta guma odkleja, niż pęka :P
    D70s | N 18-200 VR | S 30 1.4 HSM | SB800 | Orion Trekker II ...oraz trochę pamięci i prądu
    www.impreZjonizm.prv.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Co do sprzedaży D80 i informacji o wymianie LCD, ma to dwojaki wydźwięk. Po pierwsze - coś było naprawiane. Zatem nastąpiła usterka. A idąc dalej tym tropem, była jej przyczyna, a ta jest nieznana. Jak z samochodem, mogło to być jedynie otarcie, nie mającego wpływu na inne elementy poza wymienionym, a może się to odbijać potem jeszcze gdzieś (została jakaś ukryta usterka czy osłabiona konstrukcja - na przykład po upadku).
    Ale jest też dobra strona medalu - zamiast starego LCd jest nowy! Im więcej nowszych części tym wartość powinna rosnąć. Ale nie każdy tak to widzi. Zatem ciężko powiedzieć jaki wpływ na cenę ma naprawa serwisowa. Mój przykład - wymieniałem mechanizm lustra w D70 bo szwankował. Niby powinno być dobrze, jakbym sprzedał po wymianie, to niby by było fajnie. Ale po kilku miesiącach użytkowania okazało się, że wada powróciła. Zatem przyczyna problemu jest jakaś ukryta i nie można na podstawie tego, że coś wymieniono stwierdzić jednoznacznie, że jest to zmiana na lepsze. Oczywiście w przypadku LCD, na przykład pukniętego ciężką klamerką, Ty wiesz, że puszka jest nadal w idealnym stanie i tylko LCD wymieniłeś. Ale jeśli LCD wymieniałeś dlatego, że ci aparat spadł z wysokości 2 metrów? A jak kupiec ma sprawdzić wersje czy prawdomówność? Na dwoje babka wróżyła, zatem to ryzyko zazwyczaj obniża jednak cenę w porównaniu do sprzętu "bezwypadkowego".

  3. #13
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    LCD padł sam z siebie tuż po zakupie. Wymieniono go w ramach gwarancji, o uszkodzeniu mechanicznym nie ma mowy - o sprzęt dbam wyjątkowo starannie.
    Minęło pół roku i wszystko jest OK. Wydaje się więc, że był to francowaty przypadek, który trafił właśnie na mnie.
    Tak czy owak, jak będę sprzedawał D80 to poinformuję kupującego o tym fakcie. Najwyżej stówa czy dwie mniej, ale czyste sumienie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez YonasH Zobacz posta
    w moim D70s po dwóch latach trzyma się dobrze
    pewnie dlatego, bo d70s nie ma gumy

  5. #15

    Domyślnie

    Czekać z zakupem nie ma co, bo jesli Nikon zrobi jakąs poprawkę to wyjdzie ona najwcześniej za ok rok czasu. Pół roku na zebranie danych z rynku drugie pół na zmiane, wyprodukowanie i sprzedanie poprzednich egzemplaży. Wiec jak chesz czekac rok by się przekonać czy wszytko jest ok to powodzenia - ale i tak nie będziesz miał pewności jaki model kupujesz bo body przychodza do Polski z róznych stron i magazynów ; )

  6. #16

    Domyślnie

    Do wszystkich napalonych na D300...

    Wyjdzie ono w takiej cenie że jeżeli nie będzie rewolucji w obrazowaniu wartobędzie wyławiać z allegro et cetera D2xy w dobrych cenach
    D750X2 /FM/ dużo gratów

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoGRAFIK Zobacz posta
    Do wszystkich napalonych na D300...

    Wyjdzie ono w takiej cenie że jeżeli nie będzie rewolucji w obrazowaniu wartobędzie wyławiać z allegro et cetera D2xy w dobrych cenach
    nie wspominając o nabywaniu wtedy juz tanich jak barszcz D200
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18
    Oszczędny w słowach Awatar Rimon
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    84

    Domyślnie

    ja dziekuje za d300 moja 70 przezyła 6 miechów pustyni, 2 bombardowania i... i tak foty do CNN sprzedałem
    N D70S,N D 90 ,Nikkor 18-70+ Sigma 10-20+Nikkor AF-S 300 F4D IF-ED + SB 800+ Nikkor 70-300 VR + sigma 150-500 +TC x2+ Tamron SP AF90mm F/2.8 Macro, M 055XPROB z MIDI 488RC4

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rimon Zobacz posta
    ja dziekuje za d300 moja 70 przezyła 6 miechów pustyni, 2 bombardowania i... i tak foty do CNN sprzedałem
    Pokaż te fotki chętnie lookniemy!!
    foto, jazz & more .....

  10. #20

    Domyślnie

    Po 6 miesiącach pustyni, z jakże reporterskiego 18-70 z Twojej stopki -to piach chyba szuflą można wywalać...

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •