Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1

    Domyślnie Czy dołożyć 400 PLN i zmienić F801 na F90X ?

    mam taki dylemat - mogę dołożyć 400 pln i mieć w dobrym stanie F90X, a pozbyć się F801;
    czy warto wg Was? pomóżcie proszę

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście że warto pod warunkiem że F90X jest w naprawde dobrym stanie.

  3. #3
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    a czego Ci brakuje w 801, co dostaniesz w 90x?
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cahe
    a czego Ci brakuje w 801, co dostaniesz w 90x?
    Dużo sprawniejszy autofokus, obsluga obiektywów D, matrycowy pomiar blysku TTL, precyzyjniejszy pomiar swiatła ciągłego, mozliwość zastosowania uchwytu do zdjęć pionowych MB10.

  5. #5
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ken Rockwell
    Cytat Zamieszczone przez cahe
    a czego Ci brakuje w 801, co dostaniesz w 90x?
    Dużo sprawniejszy autofokus, obsluga obiektywów D, matrycowy pomiar blysku TTL, precyzyjniejszy pomiar swiatła ciągłego, mozliwość zastosowania uchwytu do zdjęć pionowych MB10.
    nie Tobie, autorowi wątku
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  6. #6

    Domyślnie Re: Czy dołożyć 400 PLN i zmienić F801 na F90X ?

    Cytat Zamieszczone przez rmgdansk
    mam taki dylemat - mogę dołożyć 400 pln i mieć w dobrym stanie F90X, a pozbyć się F801;
    czy warto wg Was? pomóżcie proszę
    To wszystko zależy, co fotografujesz.

    Cytat Zamieszczone przez Ken Rockwell
    Dużo sprawniejszy autofokus, obsluga obiektywów D, matrycowy pomiar blysku TTL, precyzyjniejszy pomiar swiatła ciągłego, mozliwość zastosowania uchwytu do zdjęć pionowych MB10.
    Ja używam 8008s (801s) od 1992 roku i:
    Nie robię zawodów Formuły 1, więc autofocus jest dla mnie w zupełności wystarczający.
    Pomiaru D nie potrzebuję.
    MB10 ponoć pasuje do 801 (widziałem takie informacje na zachodnim forum). Nie testowałem, więc jak ktoś chce podpinać to na swoją odpowiedzialność.
    Robiąc zdjęcia w studio nie używam żadnego pomiaru w aparacie, bo mierzę flasherer’em. Autofocus jest wyłączony. Przy lampach studyjnych nie da się robić kilku zdjęć na sekundę, więc motor nie jest potrzebny. Czasami, więc z wygody biorę FM2n bo mam to samo a aparat jest dużo lżejszy.
    Do zdjęć, które robię na zewnątrz 8008s ma dokładnie wszystko co potrzebuję.

  7. #7

    Domyślnie

    przede wszystkim szybkiego autofocusa - do zwierząt i bawiących się dzieci; + punktowy pomiar światła; ja mam 801, nie 801s; dodam tylko, że wspominana 90x jest z mb10

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rmgdansk
    przede wszystkim szybkiego autofocusa - do zwierząt i bawiących się dzieci; + punktowy pomiar światła; ja mam 801, nie 801s; dodam tylko, że wspominana 90x jest z mb10
    No to chyba sam odpowiedziałeś sobie na pytanie.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  9. #9

    Domyślnie

    Brać, brać tego F90x. Ale F801 tez sobie zostaw....Co dwa korpusy, to nie jeden

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    Wrocław/Warszawa
    Posty
    16

    Domyślnie

    Moim zdaniem dobre rozwiązanie to zamiana F801 na F90x i dokupienie korpusu jakiegoś klasycznego manuala który działa bez baterii (np.FM2, Fm3A). Wtedy masz ze sobą bardzo pewne backup body gdyby np. padły baterie albo elektronika...
    Pozdrawiam. Martin

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •