Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Jaki obiektyw sigmy czy nikora 80-200 f/2.8

    Czesc
    Mam D70 chce sobie kupic obiektyw z dluzsza ogniskowa. Roazwazma sigma albo nikora 80-200 ze swiatlem 2,8. Ale! Robilem testy i przy krotkiej ogniskowej zarowno jednego jak i drugiego wykrylem aberacje chromatyczne. I juz nie wiem co wybrac. Nie chce kupowac obiektywu z korego nie bede zadowolony. A moze wy doradzicie mi jaki obiktyw wybrac oza tymi.

  2. #2

    Domyślnie

    ja ci mowie bierz ELke canona one sa de best nie maja aberacji i wogole....ONLY ELKI...a tak btw.poszukaj na forum...
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  3. #3

    Domyślnie

    :P
    \_

  4. #4

    Domyślnie

    Mój Ojczyn jakoś nie narzeka na Nikkora 80-200,jest bardzo zadowolyny z jej zakupu.Od czasu do czasu używam jej,bardzo dobry obiektyw,jeden z tych lepszych tele zoomów.Gorąco polecam

  5. #5

    Domyślnie

    Juz jestem szczesliwy z tego polecenia.

    [ Dodano: Nie 27 Lis, 2005 ]
    dzieki za odzew, Leon13th,

    [ Dodano: Nie 27 Lis, 2005 ]
    Leon13th, mowisz o sigmie?
    \_

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    abberacje mają wszystki obiektywy w określonych warunkach...a sigma nie ma 80-200 tylko 70-200 :P
    jeśli zależy ci na jakości i szybkości szkła to bierz sigmę, jesli tylko na jakości to nikkora
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8

    Domyślnie

    Nikkor to taki "love lens" no ale Sigma ma HSM, chociaż Nikkor też wolny nie jest - zawsze można przestawić zakresy. No ale na pewno będzie trochę głośniejszy Co do abberacji to z Nikkorem jest ok chociaż udawało mi się wyprodukować piękne fiolety (to można zrobić każdym obiektywem jak się dobrze ustawić)
    Pozdrawiam Piotr

  9. #9

    Domyślnie

    od niedawna mam sigmę i bardzo ją sobie chwalę. szybka praca AF, dobre odwzorowanie kolorów, ostro. jakoś za specjalnie nie zaobserwowałem tych aberacji o których mówisz. poza tym szkiełko w miarę "przystępne" cenowo - na nikkora nie było mnie stać. jak będziesz kupował sigmę to w najnowszej wersji DG
    EOS

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiktoch
    od niedawna mam sigmę i bardzo ją sobie chwalę. szybka praca AF, dobre odwzorowanie kolorów, ostro. jakoś za specjalnie nie zaobserwowałem tych aberacji o których mówisz. poza tym szkiełko w miarę "przystępne" cenowo - na nikkora nie było mnie stać. jak będziesz kupował sigmę to w najnowszej wersji DG
    ale do N50 jej już nie podepniesz
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •