Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62
  1. #11

    Domyślnie

    Czy okrągłą 120 cm doświetlę dwie stojące osoby? Przy założeniu, że tak ale z dużym dystansem- czy działanie blendy nie będzie osłabione, a jeśli z bliska- czy obejmie 2 osoby?
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  2. #12

    Domyślnie

    Na stronie http://www.lastolite.com są filmy jak się posługiwać blendami w studiu jak i w plenerze. Dystrybutorem Lastolite w Polsce jest firma DICAM (http://www.dicam.pl) z Warszawy.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pankowski Zobacz posta
    Na stronie http://www.lastolite.com są filmy jak się posługiwać blendami w studiu jak i w plenerze. Dystrybutorem Lastolite w Polsce jest firma DICAM (http://www.dicam.pl) z Warszawy.
    Zajrzę i pooglądam- dzięki za cynk, o Dicam słyszałem, napisałem do nich i czekam co zaproponują.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    Czy okrągłą 120 cm doświetlę dwie stojące osoby? Przy założeniu, że tak ale z dużym dystansem- czy działanie blendy nie będzie osłabione, a jeśli z bliska- czy obejmie 2 osoby?
    niestety, 120 cm nadaje sie na portret dla 1 osoby.
    Na 2 całe osoby to i 180 cm będzie takie sobie. Niestety gdy się chce miec 2 osoby w kadrze to nie da się blisko przystawić blendy, bo się ona pojawia w kadrze. A jak się odstawia ją dalej, to działa słabiej. Musi być duża.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar mystgen
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała / Kraków
    Posty
    88

    Domyślnie

    Polecam Quantum, sam posiadam srebrno-złotą 180x120.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    niestety, 120 cm nadaje sie na portret dla 1 osoby.
    Na 2 całe osoby to i 180 cm będzie takie sobie. Niestety gdy się chce miec 2 osoby w kadrze to nie da się blisko przystawić blendy, bo się ona pojawia w kadrze. A jak się odstawia ją dalej, to działa słabiej. Musi być duża.
    To tak jak myślałem, dzięki za opinię. Trzeba będzie kupić dwie (a nawet 3): jedną owal 1,8x1,2m, drugą (z innymi płaszczyznami) taką samą, okrągłą 1,2m lub mniejszą. Najgorsze, że poza drogimi płaszczyznami Lastolite, dwie marki Quantuum i Funsports robią płaszczyzny złoto-srebrne i złoto-białe lub srebrno-białe, czyli dublujące się.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Ja kupiłem ostatnio biało srebrną 180x120 Quantuuma. Złote sobie odpuszczam, zmieniają za bardzo WB.
    mam wprawe w składaniu blend, bo mam od lat lastolite okrągłą 120cm. Ale składanie blendy 180 cm to masakra , nie idzie jej objąć
    jak chcesz wiele kolorów to kup te 5 w 1.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    składanie blendy 180 cm to masakra ,
    Za pierwszym razem to masakra fakt - ale jak dojdziesz do wprawy to będzie pestka. Ja jak 1wszy raz rozłożyłem to z godzinę oglądałem tutoriale na youtube ,żeby to ustrojstwo złożyć

  9. #19

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja kupiłem ostatnio biało srebrną 180x120 Quantuuma. Złote sobie odpuszczam, zmieniają za bardzo WB.
    mam wprawe w składaniu blend, bo mam od lat lastolite okrągłą 120cm. Ale składanie blendy 180 cm to masakra , nie idzie jej objąć
    jak chcesz wiele kolorów to kup te 5 w 1.
    No czytałem o tej złotej płaszczyźnie, ale czy zachody słońca załatwię srebrną? Niektórzy piszą ponadto, że złota w pochmurny dzień czyni cuda. Kuszą mnie w lastolite blendy sunlite i sunfire i łagodna srebrna, z uwagi na nietypowe kolory (paseczki). Napisałeś, że od lat używasz okrągłej, znaczy się że droga ale wysokiej jakości? Tylko te ceny...
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •