Close

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 147
  1. #41

    Domyślnie

    Ja tez chetnie bym sie przesiadl na d200 ale jednym z glownych powodow dlaczego tego nie zrobie jest to, ze mnie nie stac na na taki wydatek. Druga rzecz, to d70tke mam od paru miesiecy, nie nacieszylem sie nim i nie poznalem wszystkich mozliwosci...

    w planach mam zamiar kupic stalki (S 30mm lub N 35mm, N 85mm...) lampe (sb800) i wiele, wiele innych:P

    za pare lat wiekszosc z nas bedzie miala cos nowego, lepszego od D200 kwestia ceny, czasu...


    pozdrawiam

    [ Dodano: Nie 27 Lis, 2005 ]
    Cytat Zamieszczone przez cwieku
    a nikt sie nie ekscytuje fotografią tradycyjną. kurde za 7500 mozna kupić ********y średni format ciemnie i dwie lampy studyjne i jeszcze zostanie na papier negatywy i chemie. jak sie ktoś nauczy panować nad światłem bielą i czernią to mu gratuluje. a nie tam cyfrówka. przecież to aż boli po oczach jak te faotki są podkręcnoe pieskiem nie żaddko.
    po co placic za sredni format tyle pieniedzy?
    ja dalem 2000kc - cos kolo 300zl:P

  2. #42

    Domyślnie

    gmoszek gratuluje, z tego wynika ze sprzedales wlasnie d 70 za kwote mniej wiecej 3500zl! bo skoro masz doplacic jakis 1000 zl, a za d 200 spiewaja 7000zl i chcesz odjac vat i dochodowy to jak by nie liczyc 3500 ( +-) za 70 chwyciles.
    tylko kto to za tyle kupi skoro nowy 70s kosztuje 3150zl na fakture z polska gwarancja w nikon pl?
    Gdybys mial jeszcze jednego naiwniaka to plis podeslij. Chetnie mu sprzedam moja!!!

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikie_001
    Jutro gielda, moglbym pojechac do stodoly, kupic sobie D2X albo 1DS... tylko po co? czy tym sposobem zaczne robic lepsze zdjecia?
    Miki, zasadniczo masz rację (IMHO oczywiście), ale tylko po części. Powinieneś pamiętać, że naszymi decyzjami (wszystkimi) nie zawsze rządzą kwestie czysto matematycznej kalkulacji i racjonalizmu. Wpływa na to o wiele więcej czynników, również tych, których nie rozumiemy. Zastanów się - dlaczego na całym świecie Mercedes jest bardzo pożądanym samochodem? Przecież podchodząc do kwestii czysto racjonalnie, jest kilka innych marek znacznie nowocześniejszych, o lepszym designie i zdecydowanie tańszych.
    Czy krawat z Hugo Bossa jest o niebo lepszy od tego z Vistuli? Nie, ale ja wolę Bossa.
    Ktoś już dawał przykład z "użyteczności" różnych marek samochodów.
    Zastanowiłeś się dlaczego wędkarze - hobbyści używają wędzisk hi-tech często za parę tysięcy złotych? Przecież ryba ma to w dupie, na co się złapie. Dla niej skutek będzie jednakowy ...
    Dlatego proponuję, żebyś powstrzymał się od oceniania decyzji ludzi marzących o D200 jedynie w kategoriach racjonalnego działania. I nie myśl, że ktoś kto reaguje emocjonalnie (na pewne sygnały z rynku) jest godny potępienia. Jest to przypisane naszemu gatunkowi i tyle. Tak nas Bozia stworzyła. I dlatego jesteśmy ludźmi a nie szarańczą. A może między innymi właśnie dzięki temu jesteśmy ludźmi a nie szarańczą?
    O qrna, tom się nafilozofował
    Ale uważam że ocenianie decyzji HOBBYSTÓW jedynie w sferze czystego racjonalizmu, jest nieporozumieniem.
    Ja też sobie kupię D200 bo mi się podoba, bo jest nowy i mam dość kasy żeby sobie tą przyjemność zrobić. A jeśli dzięki temu uda mi się poprawić jakość kilku zdjęć, to nie będę protestował. W tej kolejności. Nie na odwrót. I tyle.
    Pozdrawiam - Grzegorz
    Pozdrawiam - Grzegorz
    A co w torbie? D300 i trochę szpargałów

  4. #44

    Domyślnie

    D200 to jakas nowa puszka Nikona, tak?
    To ja mam pytanko: czy ten D200 bedzie skuteczniejszy w przekonywaniu laseczek do pozowania niż D70?
    Pozdrawiam - Jacek
    www.fotojaw.com

  5. #45

    Domyślnie

    Zdecydowanie. Zwłaszcza tych bardziej luksusowych.

    (Chciałem napisać "wypasionych", ale to by chyba źle zabrzmiało)
    Pozdrawiam
    Jarek Piekarski

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaW
    D200 to jakas nowa puszka Nikona, tak?
    To ja mam pytanko: czy ten D200 bedzie skuteczniejszy w przekonywaniu laseczek do pozowania niż D70?
    i mysle ze tym optymistycznym akcentem mozemy zakonczyc dyskusje
    nikon i troche rupieci........R2-D2

  7. #47

    Domyślnie

    I tak na kanwie narzekania, że na forum za dużo sie gada o d200 powstał kolejny wątek o d200 cieszący sie olbrzymią popularnością i wszyscy znowu gadają o d200
    Mnie np. troszeńke sie wydaje, że posty tego typu to jakby wyraz maleńkiej zazdrości tych, którzy nie planują zakupu d200. Jakieś takie lekkie wyszydzńsko, pocototo pocotamto, a ileż to kosztuje, przyznawać sie: kto jest profi a kto nie.
    Prawda jest taka, że sporo ludzi na tym forum intensywnie zajmuje sie fotografią w wiekszym lub mniejszym wymiarze zarobkowo albo po prostu z potrzeby duszy. Osobom takim napewno przyda sie wiekszy komfort pracy, jaki oferuje nowy korpus. No i nowy, poważny zakup zawsze powoduje ekscytowanie sie tematem - wywalić 7 kafli to w końcu nie w kij dmuchał. Co do 5d to jego cena i - mimo wszystko -jak sądze - FF, poważnie ogranicza krąg potencjalnych nabywców, stąd mniejsza podnieta na forum C. A takie uwagi od osoby która zmieniła d70 na 20d wydają mi sie conajmniej zabawne - jeśli ktoś miał tak silną potrzebe focenia bardziej profi korpusem, że aż zmienił system, to skąd nagle u niego taki brak zrozumienia dla tych nieszcześników, którzy dalej sie meczą z d70, panie Cichy?

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    A takie uwagi od osoby która zmieniła d70 na 20d wydają mi sie conajmniej zabawne - jeśli ktoś miał tak silną potrzebe focenia bardziej profi korpusem, że aż zmienił system, to skąd nagle u niego taki brak zrozumienia dla tych nieszcześników, którzy dalej sie meczą z d70, panie Cichy?
    Czornyj, już daj spokój Cichemu... On fotografuje przeca śluby, a D70 się do tego nie nadaje! Co miał chłopina zrobić ??
    Co do tematu samego wątku który dotczy mojego przyszłego (mam nadzieję że już niedługo) aparatu, to nie chciałem zabeirać głosubo jestem bardzo zniesmaczony propozycją tłumaczenia się i uzasadniania decyzji o wydaniu MOICH PIENIĘDZY... Ale jednak
    Kogoś pogięło... Może mam sie jeszcze na "maluch" przesiąść ?? A może ciuchy kupować w lumpeksie ?? Bo może moje obecne zakupy nie mają uzasadnienia ?? Ludzie (nie chcę wskazywać palcem)!! opamiętajci się ?! to niezdrowe !! Szlag Was trafii !! i po co ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #49

    Domyślnie

    rocznik70,
    nikon i troche rupieci........R2-D2

  10. #50

    Domyślnie

    Podobnie jak Admin, aparat kupilem dosc szybko - juz w kwietniu 2004 puszka lezala u mego boku.... W tym czasie zrobilem bardzo duzo zdjec tym aparatem... Jestem z niego zadowolony... wreszcie poczulem fotografie cyfrowa (10D ktorego mialem wczesniej wogole mi nie lezal)....
    a dlaczego zmienie puszke?

    wlasnie dlatego, ze bede mogl zrobic lepsze zdjecia.... dostep do wyzszych czulosci w tym co robie jest sprawa najwazniejsza... uzyteczne 3200 (bo takie wg mnie ono wlasnie jest) jest dla mnie priorytetowe...
    druga sprawa - funkcjonalnosc aparatu - te kilka funkcji ulatwiajacych zycie (autoISO - ulepszone, iso w wizjerze, nowy LCD, lepszy bufor, ciezszy, wiekszy jasniejszy wizjer)
    to nie sa *******y - to sa najwazniejsze sprawy w aparacie... takie wlasnie *******y ktore zwie sie funkcjonalnoscia spowodowaly ze przeszedlem znowu na Nikona...

    co do przytaczanych przez admina moich slow:
    rzeczywiscie tak powiedzialem... i o ile mnie fakt posiadania D70 nie bolal tak mocno, to jednak widok zawiedzionych oczu amatorow byl przykry - bo przeciez 350D ma 8mp... bo przeciez canon mniej szumi... ale czy kogos obchodzi to, ze to ten element z tylu robi zdjecie... wtedy mowilem te slowa posiadajac D70+kit, teraz mam 17-55 ktory skutecznie zmienia wyglad aparatu
    skonczylo sie podchodzenie do mnie i pytanie o aparat - chyba kazdego odstrasza ta duza oslonka, ktora nie powiem - wyglada strasznie szpanersko


    nie wiem kiedy dokladnie bede mial D200 - zapewne nie jako jeden z pierwszych - ani jako jeden z drugich... zapewne dolacze do uzytkownikow w polowie 2006... ale ja juz dzis wiem, ze musze miec ten aparat - bedzie on milym powrotem do semi profi analogowych puszek Nikona (ktore chlip, chlip stracilem)....

    [ Dodano: Nie Lis 27, 2005 12:44 pm ]
    Cichy, postow o 5d na CB jest duzo... moze i mniej - chocby dlatego, ze tam to juz na prawde wybranych stac na owy sprzet.... niestety - ale dobre szkla sa tam wymogiem dosc istotnym - wiec zakup "zestawu" to niestety dosc pokazny wydatek...

    cena D200 to 1/2 5D - to tez dosc istotny argument.... aparat kosztuje tyle ile D70+kit ... a wiec jest dostepny cenowo znacznie bardziej niz 5D...
    pzdr
    Zbigniew Kruk - KrukBook

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •