Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jaka glowica kulowa Manfrotto

    Zdecydowalem sie na zakup nowego statywu. Jesli chodzi o nogi to nie mam spacjalnego dylematu - kupuje 190 PRO. Natomiast gorzej jest z wyborem glowicy. Raczej na pewno chce kulowa, ale jeszcze nie wiem ktory model. Chetnie bym poczytal Wasze opienie. Mialem okazje pracowac na 168 i musze powiedziec ze bardzo mi sie podobala. Zastanawiam sie jeszcze nad 488 i ewentualnie nad glowica joystickowa. Ma ktos moze jakies doswiadczenia z wymienionymi?
    Pozdrawiam Karol

  2. #2

    Domyślnie

    mam 390RC2; ani kulowa ani joistickowa; juz bardziej pod kamerę, ale taką wlasnie chcialem i jestem zadowolony; moze popatrz na ten model w katalogu ?

  3. #3

    Domyślnie

    Znam ta glowice, ale jakos nie jestem do niej przekonany. Raczej zdecyduje sie na kulowa. W kazdym razie dzieki za opinie.
    Pozdrawiam Karol

  4. #4

    Domyślnie

    #222 (joystick) jest bardzo fajną głowicą, ale niestety na dłuższą metę nie nadaje się zbytnio do fotografowania
    mam dwa takie egzemplarze i nowszy niestety odmówił współpracy (padło sprzęgło), a ze starszym też bywały problemy - ponadto wielu znanych mi użytkowników po dłuższym czasie narzekało na tą konstrukcję, że jest niewytrzymała
    dla mnie przede wszystkim problem stanowił brak precyzji tej głowicy - przy ciężkim sprzęcie ustawiałeś coś, odpuszczałeś sprzęgło i.... kadr był zmieniony; poza tym sprzęgło jest na tyle słabe, że trzyma sprawnie tylko niezbyt ciężkie zestawy
    ogólnie sprzęt ten nie zadowolił mnie i zmieniłem na inną głowicę, ale ona raczej nie nadaje się do modelu 190
    pzdr

  5. #5

    Domyślnie

    Ano wlasnie tego sie obawialem. A jaka glowice chcesz kupic? I dla czego nie nadaje sie do 190 PRO?
    Pozdrawiam Karol

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam głowice 168 Manfrotto. Nie wiem być może nie potrafie jej obsługiwać lub mam nie nasmarowaną, bo dostaje szewskiej pasji jak ustawiam przy zdjęciach makro kadr puszczam aparat i pod wpływem ciężaru aparatu minimalnie się przekadrowywuje. Musze zawsze brać poprawkę na te parę milimetrów, które w kadrze mi sie przestawi po tym jak zostawiam aparat w spokoju .

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    A jaka glowice chcesz kupic? I dla czego nie nadaje sie do 190 PRO?
    no ja już od dłuższego czasu używam głowicy CT50 firmy Cullmann. IMO nie nadaje się do 190 bo jest po prostu za ciężka.
    pzdr

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dido
    Ja mam głowice 168 Manfrotto. Nie wiem być może nie potrafie jej obsługiwać lub mam nie nasmarowaną, bo dostaje szewskiej pasji jak ustawiam przy zdjęciach makro kadr puszczam aparat i pod wpływem ciężaru aparatu minimalnie się przekadrowywuje. Musze zawsze brać poprawkę na te parę milimetrów, które w kadrze mi sie przestawi po tym jak zostawiam aparat w spokoju .
    Wlasnie dzis bylem w kilku sklepach i dowiedzialem sie ze ponoc ta glowica ma taka wade. Dlatego zostala zastapiona przez 488. Dzieki za opinie!
    Pozdrawiam Karol

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    Cytat Zamieszczone przez dido
    Ja mam głowice 168 Manfrotto. Nie wiem być może nie potrafie jej obsługiwać lub mam nie nasmarowaną, bo dostaje szewskiej pasji jak ustawiam przy zdjęciach makro kadr puszczam aparat i pod wpływem ciężaru aparatu minimalnie się przekadrowywuje. Musze zawsze brać poprawkę na te parę milimetrów, które w kadrze mi sie przestawi po tym jak zostawiam aparat w spokoju .
    Wlasnie dzis bylem w kilku sklepach i dowiedzialem sie ze ponoc ta glowica ma taka wade. Dlatego zostala zastapiona przez 488. Dzieki za opinie!
    buuu.. ja też chcę 488.

  10. #10

    Domyślnie

    No to treba sobie kupic cena okolo 340 zł
    Pozdrawiam Karol

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •