Close

Strona 3 z 223 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2227
  1. #21
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomtytus Zobacz posta
    Do okulisty żaden z nas nie powinien iść (chociaż przy braku bandingu się upierał będę):
    - ziarno jest, ale weż pod uwagę, że to ISO 6400 (!!!!!!)
    - spadek kontrastu owszem też jest, ale (jak wyżej: ISO 6400)
    - pisząc że ziarno jest na prawdę małe, miałem na myśli, że zdjęcie zrobione zostało przy ISO 6400
    Może są wśród nas jeszcze tacy, którzy wymagaliby, żeby wogóle nie nyło szumu...Mnie w każdym razie taki wynik zadowala.
    jeżeli ten pan w tle nosi marynarke w poziome prążki to może masz rację, ale dla mnie to jest wręcz wzorcowy banding.

    Napisałeś, że nie widzisz szumów; wybacz, ale ja widzę i to całe tony szumu

    jasne, że iso 6400 to tylko taki dodatek, żeby fajnie w specyfikacji wyglądało, ale popatrz sobie na dpreview na fotki z 40d przy iso 3200; to dla mnie jest górna granica szumu ktorą akceptuję.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    chyba patrzymy na inną fotkę; ty tam nie widzisz ziarna, a ja widzę: duuuużo ziarna, banding i spadek kontrastu. Który z nas powinien iść do okulisty?
    Hmmm, on mowi o ISO6400... wiecej luzu...
    Nikon F-501, Canon 30D

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    popatrz sobie na dpreview na fotki z 40d przy iso 3200; to dla mnie jest górna granica szumu ktorą akceptuję.
    Ja tego nie akceptuje.

    30D, ktore uzywam, tez mnie mocno rozczarowalo na ISO 1600 i 3200. Beznadziejnie. A mialo byc tak pieknie.
    Nikon F-501, Canon 30D

  4. #24
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pn Zobacz posta
    Ja tego nie akceptuje.

    30D, ktore uzywam, tez mnie mocno rozczarowalo na ISO 1600 i 3200. Beznadziejnie. A mialo byc tak pieknie.

    ja też nie pn. dlatego używam 1dmk III

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    ja też nie pn. dlatego używam 1dmk III
    Ja amatorsko, wiec musze sie meczyc z 30D...
    Nikon F-501, Canon 30D

  6. #26

    Domyślnie

    W takim razie ja chciałbym się "męczyć" takim d300 i bardzo cieszę się, że nie mam porównania z mareczkiem III tylko np z nikonem d70s

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    jeżeli ten pan w tle nosi marynarke w poziome prążki to może masz rację, ale dla mnie to jest wręcz wzorcowy banding.
    dla mnie jestes wzorcowym trollem - banding jest widoczny przy cropie 1:1, a nie w miniaturce - tutaj powstał wzorek interferencyjny wynikający z użytego algorytmu zmniejszenia wielkości pliku
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #28

    Domyślnie

    ja też nie pn. dlatego używam 1dmk III
    Aaa, to dużo wyjaśnia, kolega kanonier, nie może znieść, że Nikon wypuścił znakomitą puszkę. Zadziwiające, że największe problemy ze sprzętem Nikona mają użytkownicy Canona.
    The name of the game is to fill the frame.

  9. #29

    Domyślnie

    hehhee ...
    bo tak to wlasnie wyglada w nikonie - my bierzemy aparat i cieszymy sie z tego jakie sa zdjecia, a koledzy oczywiście będą nam wmawiać ze nasz aparat bardziej szumi, i że moj szum jest szumniejszy od twojego szumu. Co za tym idzie jego aparat jest lepszy) ...

  10. #30

    Domyślnie

    Erie, a może po licznych narzekaniach na D200, dali zbyt słaby filtr AA na matrycy i wrócą stare problemy znane z D70. Banding jest zawsze pionowy lub poziomy, a to co widać, bardziej wygląda na coś w rodzaju mory. Zwróć uwage na to, ze ten niby banding układa się pod różnymi katami, a na dodatek te kąty się płynnie zmnieniają. Inaczej to wyglada na samej marynarce, a inaczej na rękawie. Właśnie dlatego nie wygląda mi to na banding, tylko na jakieś interferencje obrazu z matryce, spowodowane zbyt słabym filterm AA. Ale jeden taki miniaturowy sampelek, to zbyt mało, żeby coś odpowiedzialnie o tym powiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 27-08-2007 o 09:19
    Jacek

Strona 3 z 223 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •