Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Filtry - ale inaczej - czy warto kupować??

    Mam takie pytanie - ostatnio troszke czytalem na temat "szopowania" i zastanawiam sie czy warto inwestowac we filtry (polar i polowka, gdyz UV i tak trza kupic dla ochrony. I teraz tak pomyslcie - robie zdjecie w NEF-ie nastepnie przerabiam w szopie lub NC pod jasniejszy dol zapisuje , nastepnie drugi raz pod blekit nieba - zapisuje - pozniej juz tylko lacze i gotowe !! Czy mam racje a jesli nie to dlaczego???
    Pozdrawiam Wszystkich
    Pozdrawiam
    Jacek

  2. #2

    Domyślnie

    Polowki bym nie kupila. Polar tak. A poza tym sa inne filtry ktorych nie jestes w stanie podrobic w shopie np. IR

    Na shopie sie nie znam wiec nie odpowiem czy masz racje

  3. #3

    Domyślnie

    Rzekłbym tak:

    1. polar jest nie do podrobienia w PS,
    2. wiele efektowych - np. porządnego softara czy gwiazdki też nie zastąpisz, albo wyjdzie to zdecydowanie gorzej,
    3. co do połówek - to i analogiem można zrobić dwie klatki z BKT i składać w PS'ie... a jednak ludzie ciągle używają, zauważ... Wszystko ma swoje wady i zalety,
    4. czasem prościej jest sięgnąć po łososiowy albo ciemnoczerwony, niż wymęczać to na ekranie - trochę też kwestia tego, co komu z "analogicznych" czasów zostało i do czego się przyzwyczaił
    5. no i ND też nie da się zastąpić ( chyba, że polarem albo... dwoma - masz wtedy regulowane ND )

    Jedyne, o czym mogę z przekonaniem powiedzieć, to że nie warto kupować konwersyjnych

  4. #4

    Domyślnie

    co to jest konwersyjny?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewusia
    co to jest konwersyjny?
    Krótko- to takie cóś co robi w analogu za WB
    Stosowane przy slajdach, do negatywów już trochę bez sensu, a przy cyfrze całkowicie.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  6. #6

    Domyślnie

    Thanx. W analogu nie byłam zbyt zaawansowana. Zwłaszcza w aspekcie filtrow. Kasy wtedy nie było nawet na to żeby sie za tym rozejrzec.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzieki, co do polara - to macie racje - tekst pisalem w kontekscie polowki - i nad ta sie zastanowie (zobaczymy ile takich fotek bede pstrykal , natomiast co do reszty w tym i IR, to wszytsko zalezy od :
    a. kasy
    b. potrzeb (moich)
    c. zainteresowania szczegolnym tematem
    Pozdrawiam
    Jacek

  8. #8
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Podobniez jak Ewusia, polowkowy bym odpuscił. Ja osobiscie uzywam Polara i ND gdyz te są nie do podrobnienia w zadnym programie graficznym

  9. #9

    Domyślnie

    A ja wlasnie polowkowego szarego bym nie odpuszczal. Jest nie do zastapienia w PS czy innym programie graficznym. No chyba ze sie komus chce bawic w skladanie 2 zdjec.
    Pozdrawiam Karol

  10. #10

    Domyślnie

    Tak sobie myślę że jednak Polar i połówka są bardzo przydatne i raczej powinny się znaleść w torbie z pozostałym sprzętem.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •