Close

Strona 1 z 37 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 361

Wątek: Nikon D3 - D300

  1. #1

    Domyślnie Nikon D3 - D300

    Jak obiecalem, kilka slow na temat nowosci, ktore dzieki uprzejmosci Nikon Polska, mialem dzisiaj niewatpliwa przyjemnosc pomacac.

    Prezentacje poprowadzil niezmordowany Wiktor Sobolewski, wsparty pomoca Pawla Dumy. Miejscem tego milego spotkania (czyt. sniadania prasowego) byl warszawski klub "paparazzi". Wedlug mnie nie ma w tym przypadku, bowiem Nikon oba korpusy klasyfikuje w klasie profesjonalnej, z oczywistym juz podzialem na dwa typy zastosowanej matrycy. Prezentacja rozpoczela sie zapoznaniem. Po zapoznaniu sie z prezenterami i pracownicami dzialu marketingu (pozdrawiam serdecznie), przeszlismy do zapoznania z nowosciami. Nikon D300. Nastepca Nikona D200, choc wedlug Nikona Polska nie do konca ta sama linia produktow. Celowo pomine informacje dotyczace samych parametrow, bowiem czesc z Was zna je juz na pamiec. Nowoscia w obu aparatach jest nazwa procesora obrobki sygnalowej - EXPEED. 14 Bitowy NEF z 16 bitowa obrobka sygnalu, maja dac dzieki temu procesorowi niezwykle szybkie dzialanie zarowno przy rejestracji obrazu, rowniez w serii , jak i w trakcie wewnetrznej obrobki obrazu przed jego zapisem. Nikon D300 wyposazony jest w 12 mpix matryce CMOS firmy Nikon w formacie DX. Nowy system 51 polowego, skoncentrowanego pomiaru AF, z 15 krzyzowymi czujnikami, to nowosc w ofercie. System pracuje krzyzowo nawet na przyslonach 5,6. Z nowinek Nikona, w obu aparatach, zastosowano podglad "ma zywo" z wykorzystaniem pomiaru AF i opcja ze statywem i bez niego. Samoczyszczacy sensor w Nikonie D300 to kolejna nowosc, podobnie jak mozliwosc kalibracji punktu AF dla 20 obiektywow! Zreszta wiecie juz o tym. To czego nie wiecie, zaraz Wam napisze. Oba korpusy, oczywiscie kazdy inaczej, leza w dloni idealnie. Nikon D300 jest blizniaczo (dwujajowo) podobny do D200. Operatorowi starszego brata, wdrozenie sie w prace mlodszym rodzenstwem nie przyniesie zadnego klopotu. Ba, wiekszy wizjer, wiekszy wyswietlacz, pozwola na bardziej komfortowa prace. Musze przyznac ze wyswietlacze odwzorowuja obraz przepieknie. Jest to dla fotografa faktyczne wsparcie. Przy tej rozdzielczosci (920 tys punktow), podglad "na zywo" ma sens. Oczywiscie mozna obraz skalowac, zarowno w podgladzie zapisanego obrazu jak i "na zywo". Nikon D3. Bronilem sie przed tym aparatem. Dlugo nie chcialem sie do niego zblizyc. To troche jak ze zwykla, ludzka zazdroscia Niestety, gdy juz wzialem go w swoje lapy, trudno bylo go oddac. Przepiekny, ogromny wizjer, wielki LCD o doskonalej rozdzialce. Wybierak z potwierdzeniem, miekka praca, cichszy od starszego brata, no i w koncu FF. Aparat jest przepiekny. Duzy, choc wcale nie wydaje sie ciezki. Patrzy sie przez niego z prawdziwa przyjemnoscia. Celowo nie rozpisuje sie nad technikaliami, choc grzeszy wszelkimi nowinkami. Ten aparat jest wyjatkowo godnym nastepca D2X'a i bedzie moim nabytkiem, mam nadzieje ze juz wkrotce. Wybaczam mu nawet fakt iz ktos wpadl na mysl umieszczenia "drabinki" w pionie, po prawej stronie wizjera i ograniczyl wyswietlanie funkcji w wizjerze do pewnie niezbednego, JEGO zdaniem minimum. Pewnie ogromny wizjer mial w tym swoj udzial. Jak zwykle wiec, cos za cos. Przy okazji, planowane ceny obu aparatow to okolo 6 tys za D300 i 16 tys za D3 przy aktualnym kursie Euro.

    Jestem bardzo mile zaskoczony wsszystkimi premierami. Nie dane mi bylo zapoznac sie z obiektywami ale mam nadzieje ze juz wkrotce.

    Przy tej okazji chce zaprosic zainteresowanych na zamknieta prezentacje obu aparatow dla czlonkow forum Nikona, w najblizsza sobote w ART Center (Lodz, ul. Tymienieckiego 3), o godzinie 13-ej. Prezentacje poprowadza: Wiktor Sobolewski i Pawel Duma. Liczba miejsc jest ograniczona, prosze o zgloszenia w watku lub na PW. Sedecznie zapraszam.

    Chetnie odpowiem na kazde pytanie jakim mnie obraczycie, oczywiscie w ramach posiadanej, skromnej wiedzy


  2. #2

    Domyślnie

    Adminie, wizjerek w D300 znacząco lepszy od D200, czy niewiele?
    I jak wypada w porównaniu z wizjerem z D3 który jest pewnie ogromny i boski?

    Mówili coś o szumach z nowych matryc, których podobno nie ma ?
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  3. #3

    Domyślnie

    Mogles zrobic fotke przy max iso czy wersja firmware byla beta i sie nie dalo?
    podpis nieczytelny

  4. #4

    Domyślnie

    witam a fotki na wysokim iso były ??? bo to mnie ciekawi najbardziej :P (D3 łoczywiśćie)

    hyhyhyhy widze to będzie popularne pytanie

    p.s. ja i tak najpierw kupię 400mm

  5. #5
    Rozmowny Awatar Macro
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Łódź/Warszawa/Sztokholm
    Posty
    901

    Domyślnie

    Damn! Chętnie bym zobaczył te cuda! A tu w wawie trzeba siedzieć. Chyba, że wykombinuję jak tu się wyrwać.

    Jak wyglądają te niewyobrażalne czułości? Cokolwiek widać na nich?
    I jak z wielkością wizjera w D300?
    L166B | F80 | F65 | OM20 | D300 | N50/1.8 | N12-24/4 | T90/2.8 DI | S30/1.4 | F85/1.4 | takie tam...

    "How do you feel about women's rights? I like either side of them."

  6. #6

    Domyślnie

    Kurna szkoda ze robie w sobote a urlopu juz nima
    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

  7. #7

    Domyślnie

    btw. na ebayu już graty do trójek są hyhyhy

  8. #8

    Domyślnie

    Kuuurddde... cos mi sie w glowie zrobilo... bo nagle przeszla mnie mysl: D2X czy D300...
    ojjjjjj, w takim wypadku musze byc w sobote w Łodzi
    D750 : D800 : D500 : D7200 : AF-S 16-35 4 VR : AF 24-120 4 VR : AF 20 2.8 : AF-S 80-200 2.8 : AF-S 400 2.8 : AF-S 500 4 VR : SB900 : SB800 : WT-4 : UT1
    www.mjagielski.pl www.photoaction.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Adminie, wizjerek w D300 znacząco lepszy od D200, czy niewiele?
    I jak wypada w porównaniu z wizjerem z D3 który jest pewnie ogromny i boski?
    Jest miedzy nimi roznica, jednak nie tak ogromna jak w przypadku D2X D3. Tu po prostu jest masakra...

    Mogles zrobic fotke przy max iso czy wersja firmware byla beta i sie nie dalo?
    Wersja demo, zatem nic nie mozna wyniesc. Zrobilem ISO25600 (pierwsze doswiadczenie z taka czuloscia). Wygladalo jak 1600 w D2X, co prawda na wyswietlaczu, ale jednak Ogladalismy posrednie czulosci. Przepiekna sprawa. Bardzo nieznaczna utrata detali, gladko ale plastycznie. To co w odszumianiu w dotychczasowyc modelach mnie sie nie podobalo (wypranie koloru), tu wystepuje marginalnie...

  10. #10

    Domyślnie

    Jakieś nowe obiektywy Piotrze miałeś możliwość podpięcia do nowego body ?
    . . . Coś na C coś na D trochę słoików Twist-Off z wieczkiem . . .

Strona 1 z 37 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •