Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Question [Ostrość] Jak to jest ?

    Zawsze jak oglądam swoje zdjęcia, to zastanawiam się czy takie rozmycia podczas oglądani zdjęć są normalne w fotografii cyfrowej.
    A może to bardzo mocno zależy od jakości obiektywu
    Wydawał mi się, że mój Tamron 17-50 jest "mydlany", ale jak wczoraj obejrzałem zdjęcia z Canona 10D + Canon 17-40 f4:0 (http://cyfrowe.pl/karta_produktu.php?idProdukt=1627), to stwierdziłem, że ten Tamron pięknie ostrzy.
    Choć dalej mam nie dosyt.
    Idąc dalej tą myślą....
    Może obiektywy stało ogniskowe, są bardziej "wyraźne"
    Co się potem przekłada na wyraźniejszy obraz podczas oglądania na komputerze.
    Czy może jednak fotografia cyfrowa zawsze ma taki obraz i z tą większość zdjęć się wyostrza

    Wiem, że po wywołaniu zdjęć nie ma ma praktycznie nic widać na papierze.

    Jak się Wam wydaje lub może już jesteście pewni.

    Pozdrawiam
    Krzysztof M.
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  2. #2

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem, ale nie bardzo rozumiem o co chcesz zapytać.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  3. #3

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez piotr w Zobacz posta
    Z całym szacunkiem, ale nie bardzo rozumiem o co chcesz zapytać.
    Nic nie szkodzi.

    Może za bardzo zagmatwałem.
    Krótko:
    Czy u Was przy stosowaniu różnych obiektywów podczas oglądania zdjęć na monitorze komputera (czy to NEF czy jpg), występuje u Was nie ostre (rozmyte) zdjęcie
    Dlatego zdjęcia należy wyostrzyć
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  4. #4

    Domyślnie

    Czym oglądasz te zdjęcia (jakim programem)?
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


  5. #5

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez flyski Zobacz posta
    Czym oglądasz te zdjęcia (jakim programem)?
    A to rożnie.
    Najczęściej ACDSee 7.0 lub w domu 9.0

    Za to wiem, że jak Nikonowskim programem Capture to wyglądaj bardzo ładnie i ostro.
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mjr Zobacz posta
    A to rożnie.
    Najczęściej ACDSee 7.0 lub w domu 9.0

    Za to wiem, że jak Nikonowskim programem Capture to wyglądaj bardzo ładnie i ostro.
    No właśnie o to chodzi, ja zawsze używałem windowej przeglądarki (XPka) i dopóki oglądałem zdjęcia z mojego canonika 3,2 Mpixla to jakoś to było
    ALE po kupnie D80 to zwątpiłem w aparat chwilowo myśle sobie ale mydło, tylko że jak włączyłem PSa to inna bajka i w pracy mam irfan to też dużo lepiej wygląda. Niektóre przeglądarki strasznie zmydlają pliki o dużej rozdzielczości poprostu. Zrób sobie taki test zmniejsz fotkę oryginalną do wielkości circa 800x600 i porównaj w ACD czy nie będzie różnicy na korzyść tej mniejszej.
    Ostatnio edytowane przez flyski ; 20-08-2007 o 11:51
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


  7. #7

    Cool

    flyski, oczywiście jest różnica na korzyść.
    No ale ja w dalszym ciągu nie rozumiem, dlaczego jest aż tak duża różnica pomiędzy innymi przeglądarkami

    Głownie chodzi mi o to, że nagrywam zdjęcia dla rodziny i innych znajomych, to co powinienem załączać z tymi zdjęciami program (jaki?) do przeglądania zdjęć
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  8. #8

    Domyślnie

    sam nie wiem co o tym myśleć ale wydaje mi się że do slideshow na kompie dla rodzinki najlepiej będzie zmniejszyć zdjęcia i wyostrzyć po zmniejszeniu.
    Je jeszcze zrobię próby dla różnych rozdzielczości do oglądania na stacjonarnym DVD wysoko renomowanej firmy traK . Kiedy na tym ustrojstwie puściłem fotki zrzucone na plytę DVD prosto z aparatu, to po prostu nie dało się oglądać, wczytuje się fotka godzinę a wygląda jak z komórki 0,3 Kpiksela
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


  9. #9

    Lightbulb

    Wg jeszcze nie umiem wielu rzeczy, jeśli chodzi o prezentacje.
    Muszę poczytać i próbować robić z rzut w slajdach, tak jak by można było wstawić w tle muzyczkę i zdjęcia same się przewijały.
    Oczywiście tu znów wychodzi problem tej "ostrości" i rozmyć

    Pozdrawiam.

    Krzysztof M.
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  10. #10

    Domyślnie

    Tu
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=34105
    jest może nie do końca to o co Ci chodzi ale temat jakby "współbieżny"
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •