Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56
  1. #1

    Domyślnie pełny zakres ogniskowych do D80

    Witam.
    Na początku się przedstawię, mam na imię Agata, zdjęcia robię amatorsko ale dużo i różnogatónkowe tzn, robię krajobraz, robię portrety (lubię podpatrywać ludzi spacerujących w parkach po plażach) nieraz zdaży mi się iść do znajomych na wesele i zrobić kilka fotek (zawsze jako drugi fotograf, nigdy nie robię tego zawodowo czytaj zarobkowo ), jeśli jestem w lesie czy w parku fotografuje też zwierzynę, więc widzicie że robię wszystko.

    A teraz konkrety, miałam Panasa FZ50 który poszedł już na allegro. Teraz mam w planach kupiuć body Nikona D80 i dokupić jakieś szkiełko/a, i sama nie wiem czy iść w dwa obiektywy czy jeden.
    Moje rozmyślania czytaj kasa i przeczytane setki wątków na forach pchają mnie do następujących szkiełek:

    Wersja I
    - Nikor 18-70 lub Sigma 17-70 - zakres mamy do 70mm
    - Nikor 70-200 VR lub (ewentualnie bo to zależy od kasy) Nikor 70-300 VR - zakres mamy do 200mm ewentualnie do 300mm.


    Wersja II
    Nikor 18-200 VR

    I tu pytanie, czy tym Nikorem 18-200VR osiągne taką samą jakość jak zestawem w wersji I ???
    Nie ukrywam że wolałabym wersję II ze względu na wygodę (bez częstego przepinania szkła a nieraz mósiałabym to robić kilka razy na spacerze), ale czy odczuję jakąś stratę w jakości zdjęć ???
    Czy takim zestawem jak I lub II da się zrobić zdjęcie w kościele lub na sali weselnej ze względu na słąbe oświetlenie ???
    Proszę poradźcie mi.
    Pozdrawiam.
    Agata.

  2. #2

    Domyślnie

    Po zakupie lustrzanki proponuję Ci zakup szkła które pomoże poznać możliwości lustra i różnice między panasłoikiem, a porządną lustrzanką jaką jest D80. Najwłaściwszym szkłem do tego będzie stałka 35mm f2, ewentualnie 50mm f1,8. na wszechmocne zoomy przyjdzie czas, albo sama zrozumiesz ...........
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #3

    Domyślnie

    moze zaczne od tyly
    czy da sie robic zdjecia ?- da sie robic ... jak kazdym apratem .. ale czy te zdjecia beda zatysfakcjonujace ? - nie wiem ... mozesz trafic na baaaardzo ciemny kosciol - z mala iloscia szyb i drzwi - wtedy bedziesz potrzebowala lampy ...
    jezeli chodzi o jakosc 70-200vr vs 18-200vr - tutaj chyba nie nie trzeba mowic ktory jest lepszy ....
    zobacz na roznice w swietle w obu - a takze w cene ... 70200vr jest 2x drozszy ?

    podpisze sie pod kolega ...
    na poczatku to zobacz z czym to sie je a pozniej kupuj szkla ...
    pozatym mozliwe ze nikon wypusci cos ciekawego w niedalekiej przyszlosci - mozliwe ze bedzie to FF ... jezeli tak to mam nadzieje ze niektore szkla pojda lekko w dol... a wowczas zaoszczedzisz...

    Jeżeli nie potrzebujesz szkieł na szybko, to poczekaj, wstrzymaj się z ich zakupem.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja 2 lata robilem na kicie 18-70 i dobrze, ze nic nie kupilem wczesniej, bo mialem ochote na jakis zoom 70-200/300 tak, zeby miec "komplet", ale po jakims czasie okazalo sie, ze kit jest bardzo ciemny i nie mowiac o ciemnym kosciele, to w mieszkaniu czasem trudno bez lampy cos zrobic. Dlatego chcac miec ladniejsze zdjecia i wiecej mozliwosci wybralem stałki. Robie tak jak ty przerozne zdjecia (takze sluby znajomych) i jezeli do tej pory dawalem rade kitem, to jak bede mial kit+35/2+85/1.8 to chyba tez dam rade Wole miec jasniejsze szklo niz dopalac zdjecia lampa....
    Jutro wielki dzien!!!! odbieram pierwsza stalke 35/2

  5. #5

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, ze Nikon ma bardzo przyzwoite kitowe obiektywy w porownaniu do konkurencji i nie wiem jaki daja do D80, ale jezeli mozesz w dobrej ceniu kupic komplet to moze warto od tego zaczac tak jak nimlot pisze, a potez sie okaze co tak na prawde Ci jest potrzebne.

    PS. Kiedys w starym Canonie mialem taki komplet podobny do Twojej I i tylko targalem te obiektywy ze soba, bo moze sie przyda w terenie, a sporadycznie uzywalem tego wiekszego.... jak sobie to przypominam to do podstawowego przydalby sie wtedy jakis jasniejszy staloogniskowy

  6. #6

    Domyślnie

    Pozwolę sobie na "słówko", bo też jestem przed zakupem podobnego zestawu.
    Zdecydowałem się (po wielu rozmowach i porównaniach) na D80 + Sigma 17-70 f/2,8-4,5 + Nikkor 50 f/1,8 + Nikkor AF-S VR 70-300 f/4,5-5,6 + lampka SB-800. Body z Sigmą to wydatek 3825 w Fotojokerze, kolejne szkła to 444 i 1777. Lampka to 1333.
    Myślałem o 18-200 zamiast 70-300, bo lepsze światło na krótkim końcu (3,5), ale jednak czasami przydaje się ogniskowa około 400, więc wybrałem tak, jak napisałem (chociaż marzy mi się 70-200 f/2,8 - ale ta cena ...).

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też teraz kupuje szkiełko i moją pierwszą myślą nie dopuszczającą innej ewentualności był N 18-135, dużo ludzi mi go odradziło, że jest kiepskiej jakości i zdjęcia też słabe choć ja tego nie zauważyłem, teraz myślę nad Sigmą 17-70 i do tego (niestety ze względu na brak kasy) Tamrona 70-300 iD, gdybym miał trochę więcej to napewno tez zestaw bym zastąpił N 18-200 VR, podobno super szkiełko (jak dla amatora) nie trzeba przepinać robiąc różne foty w terenie, nie kurzy się przy okazji matryca, no ale trochę kosztuje jak na moją kieszeń.
    Body Nikona D50 + T 17-50 2.8
    moje wypociny http://www.krzysztofspyra.yoyo.pl/

  8. #8

    Domyślnie

    Dla amatora to raczej Tamron 17-50/2.8 na poczatek a 18-200VR to dla japonskiego turysty;]
    I walk through the valley of death, I will fear no evil,
    for I am the baddest, meanest mother fucker in the valley
    www.marcinmichno.com

  9. #9

    Domyślnie

    Moje 5gr
    Miałem również pasikonika tyle, że FZ10 (uważam go za najlepszego z serii FZ - bo tak i już)
    Teraz mam D80 - maszyna - kupiłem z kitem 18-135 i dało się robić zdjęcia i to nawet fajne - są na forum http://forum.nikon.org.pl/showthread...648#post351648.
    Teraz mam pierwszy jasny obiektyw Tamrona 17-50 f2.8.
    myślę, że do niego brak jeszcze stałki 50/f1.8 lub 50/f1.4 ewentualnie 85mm i jakiegoś zooma i tu może będzie VR 70-300 - taki komplet moich marzeń - plus Sabinka SB800.

    To moja propozycja
    D80 + Nikkor 18-135 + Tamron 17-50 f2.8 + UV + CPL + Kingston 2GB + chetach x133 4GB

  10. #10

    Domyślnie

    Redart, takim kompletem to chyba malo kto by pogardzil.... ja tez sie moge pod nim podpisac, bo zaspokoilby moje wszystkie potrzeby

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •