Close

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 155
  1. #21

    Domyślnie

    generlanie ogniskowa (roznica pomiedzy 35/2 i 28/2. nie jest duza a biorac pod uwage swiatlo, to ja osobiscie dolozylbym 150 zł do 35-tki, bo to 1 przysłona różnicy! A jezeli chodzi o jakosc itp to nie pomoge

  2. #22
    Oszczędny w słowach Awatar malizna
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    181

    Domyślnie

    Dolacze sie do tematu, jako ze od tygodnia jestem posiadaczem 50 1.8, i moje pierwsze spostrzezenia to takie ze jako standard to troszke za duzo przydalo by sie cos w zakresie 30, w pomieszczeniach moze zabraknac miejsca, ale ogolnie za ta kase (dalem 360 zl od kolegi z klubu) bardzo polecam w ostatecznosci nawet przy 1.8 zdjecia da sie pstrykac.
    Wszystko musisz sobie przekalkulowac kasowo, oraz jakie zdjecia robisz, do pomieszczen moze troszke brakowac.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malizna Zobacz posta
    ...50 1.8, i moje pierwsze spostrzezenia to takie ze jako standard to troszke za duzo przydalo by sie cos w zakresie 30, w pomieszczeniach moze zabraknac miejsca...
    dlatego wlasnie bede chcial poza 85-tka zakupic za jakis czas 35-tke, bo robie duzo zdjec moich blizniaczek w domu i boje sie, ze ta 50-tka bedzie za waska.... a 35-tka, ktora ostrzy od 25cm tez sie da fajne zblizenie zrobic

  4. #24

    Domyślnie

    Piter, ja też robię teraz głównie zdjęcia moich blźniaków i 30-tka sprawuje się bardzo dobrze. Zobacz tutaj - http://83.18.187.75/blizniaki/ - większość zdjęć to osgniskowa 30 (z małymi wyjątkami na 60, ale to będziesz wiedział kiedy po zbliżeniu). Co prawda dzieciaki są bardzo małe, więc łatwo objąć je w kadrze.

  5. #25

    Domyślnie

    To musze ta 35-tke zakupic, bo super fotki wychodza!!! Fajne sa dzieciaki, bo to BAAARDZOOO wdzieczny temat do fotografowania!!!!
    Super dzieciaki Zbyszek!!!! Gratuluje!!! i jak nie spia w nocy i ledwo wstajesz to pomysl, ze jest ktos kto ma tak samo)))))) W grupe razniej!!

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    To musze ta 35-tke zakupic, bo super fotki wychodza!!! Fajne sa dzieciaki, bo to BAAARDZOOO wdzieczny temat do fotografowania!!!!
    Super dzieciaki Zbyszek!!!! Gratuluje!!! i jak nie spia w nocy i ledwo wstajesz to pomysl, ze jest ktos kto ma tak samo)))))) W grupe razniej!!
    Zdjęcia robiłem akurat Sigmą 30, ale to bardzo podobna ogniskowa. Jeżeli chcesz robić większe przybliżenia, to Nikkor jest tutaj nawet lepszy.

    A odnośnie snu w nocy - dzięki za wsparcie, na pewno się przyda W nocy śpią różnie, zazwyczaj wtedy, gdy ja już albo jeszcze nie śpię. A gdy zasypiam, to one się budzą - są doskonale zsynchronizowane Pozdrowienia !!

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Posty
    52

    Domyślnie

    Wtrące moje "co nie co". To chyba trochę nietypowe ale foce tylko stałkami i zapinam je do F65 i do D200. W 20 uwielbiam zniekształcenia na bokach kadru, 35 to dobre szkło do zdjęć osób w dużych pomieszczeniach i plenerów, 50 to osławiona ostrość a 85 to ciepłe nieco może zbyt miękkie szkiełko ale w sam raz do portretu. Wybrałem stałki bo stale uczą mnie kompozycji, co prawda wymuszają zoomowanie nogami ale ułatwiają obliczenia wedle tabel przy foceniu lampami na manualu. (Chodzi o tabele dotyczące liczb przewodnich itd.) Oczywiście że śnie o N 28-70 i 70-200, ale jak zaczynam zbierać kase to zaraz myślę czy nie przydałaby się np. 180 albo 300 oczywiście stałka. A tak w ogóle, to przy zakupie obiektywu pierwszym pytaniem jakie trzeba sobie zadać, to pytanie o to jakie zdjęcia robie. Jak ktoś robi dynamicznę reporterkę to stałki raczej odpadają, jak foci modelki w plenerach to moim zdaniem tylko stałki.
    Pozdrawiam
    Nikon - cyfra i analog, kilka stałek, lampa, filtry, statywy i reszta

  8. #28

    Domyślnie

    Dynamicznej reporterki poza imprezami nie robie, a jak bede musial to na razie kitem to zalatwie. Robie duzo zdjec w domu dlatego pierwszy zakup to bedzie 35/2. Jak sie wyrobie z kasa to od razu dokupie 50/1.8 i za jakis czas dopiero 85/1.8 i mysle, ze z takim kompletem na razie bede zadowolony.

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Posty
    52

    Smile

    Kiedyś mialem taką sytuacje, kiedy to poproszono mnie o zrobienie zdjęć w podziemiach pewnego zrujnowanego kościoła. Ludzie którzy penetrowali te podziemia to zawodowi spaleolodzy. Miało być cholernie ciasno, mokro, mnóstwo prętów i sypiących się cegieł. Wiedziałem, że stałki to kiepski pomysł w takich warunkach, bo jak tam zoomować nogami? Ale nic innego nie mam więc zapiołem 50 do F100 i wlazłem. Efekt był taki, że najpierw rozwaliłem obiektyw o jakąś cegłe wystającą ze ściany a potem dodatkowo zamoczyłem sprzęt w kałuży szamba, które wybiło w podziemiach z pobliskich budynków. Wniosek był końcowy taki: stałki mają taką zaletę, że jak rowalisz jedną, to coś ci zawsze w torbie zostanie.
    Nikon - cyfra i analog, kilka stałek, lampa, filtry, statywy i reszta

  10. #30

    Domyślnie

    w sumie jak tak o tym piszecie... To ost tez wogole 50 mm nie uzywam. a za nia zaplacilem jeszcze te 500 zł :P
    W sumie z 50 tki korzystam kiedy zapada mrok a nie chce korzystac z iso 1600, kiedy potrzebuje duzo swiatla a pozostale szkla nie sa w stanie mi go wtedy dać.
    Na koncertach ewentualnie jak jestem bardzo blisko na scenie. Ale rzadko ja ostatnio podpinam.

    50 tka jest swietnym uzupelnieniem, i zawsze moze pomoc w sytuacji gdzie potrzebuje sie wiecej swiatla.
    Lepiej jest ja miec,jak jej nei miec o

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •