Close

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 155
  1. #11

    Domyślnie

    Jestem amatorem i posiadam 50/1.8D, manualnego Mira 35/2 i Jupitera 85/2. No wiec jako standard znacznie lepiej nadaje sie 35mm, zreszta masz zooma - zwracaj uwage robiac zdjecia na jakich ogniskowych robisz najczesciej, to Ci powinno dac jasna odpowiedz na pytanie (wlasnie dlatego nabylem pierwotnie tego Mira). Ogniskowa 85mm jest z kolei po cropie idealnym portrecista (przynajmniej dla mnie) - zastanow sie, czy focenie portretow nie sprawi Ci wielkiej frajdy i czy taki sprzet jako uzupelnienie sie nie przyda.

    50/1.8 mozna kupic za grosze uzywany, pobawic sie 2-3 miesiace i odsprzedac - w takich czasach wkoncu zyjemy Wlasnie tak chcialem zrobic i obiektyw zostal na stale, bo sie w nim zakochalem. Ogniskowa niby nie jest poreczna, ale jak juz sie ten obiektyw ma, to sie okazuje, ze nie tak do konca jest. Wielu userow sie znajdzie na forum, ktorzy sobie ta ogniskowa chwala - mi ona tez pasuje w wielu przypadkach.

    Reasumujac moja wypowiedz - jesli nie chcesz wydawac za duzej ilosci pieniedzy na obiektywy - zacznij od 50/1.8. Wczesniej obserwuj, jakich ogniskowych w zoomie uzywac. Ale ja na Twoim miejscu posiadajac troszke wiecej pieniedzy wybralbym 35/2 albo 85/1.8, w zaleznosci od tego czy bardziej potrzebujesz standard czy jestes zakochany w robieniu portretow. A przede wszystkim nie boj sie kupic obiektywu i chwile pozniej go sprzedac - jak sie nie kupuje nowego sprzetu, to na allegro najczesciej wyjdzie sie na zero, bo ten sprzet drastycznie nie tanieje. Ja sam jako nastepny obiektyw kupie N85/1.8 - ale to jak sie odbije od dna po zdobyciu Tokiny
    Pozdrawiam,
    kaktus
    (fotograf amator - w JPEGach robię)

  2. #12

    Domyślnie

    Do autora wątku-> posiadam 50-tkę 1.8 i uważam, że tego obiektywu trudno nie kupić za jego cenę (aktualnie w sklepach FotoJoker to 444 PLN). Robię nim portret przy świetle zastanym przy przysłonach 2.2-2.8 i wychodzi rewelacyjnie. Też mam kita tego co Ty ale... jak mam zrobić dobre zdjęcie to go zdejmuję i zakładam 50-tkę. Nie wspomnę już o jasności, która akurat dla mnie jest istotna. Mam ten obiektyw od kilku miesięcy i absolutnie nie zamierzam się go pozbywać. W moich marzeniach jest 85 1.8 (przede wszystkim do portretu) i jestem na etapie zbierania na niego Gdybym dysponował większą gotówką to jako pierwszy kupiłbym pewnie 85-tkę, ale myślę, że 50-tkę też warto mieć. Bardzo ją polecam !!!
    D80+MBD80 l N18-70 l N70-300VR l N85 1.8D l SB800 l Lowepro SS200AW

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2005
    Miasto
    Góra/Wrocław
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Dzieki za rady. Mysle, ze jednak 85/1.8 bedzie pierwszym zakupem, bo czasem jakies portrety robie, a takiej ogniskowej, nie mowiac o innych atutach tego obiektywu, nie mam w kicie. Co do 50/1.8 to gdzies czytalem jakis test i stwierdzenie, ze za te pieniadze kazdy powinien miec takie szklo u siebie i tak mnie wziela na nie... ale teraz sie zastanawiam czy nie poczekac i na ta 35/2 uzbierac... myslicie, ze na poczatek to dobry krok, zeby od 85/1.8 zaczac? czy dla spokoju ducha kupic tez 50/1.8?

    A tak przy okazji mam pytanie co pierwsze kupiliscie jakies swiatla czy stałki?
    Myślę że można zacząć od 85 (chociaż sam zacząłem od 50) szczególnie że ta ogniskowa do portretu tak jakoś bardziej się nadaje IMHO
    Nie wiem tylko czy robisz te portrety w domu czy w plenerze. 85 to zawsze trochę dalej trzeba odejść niż w 50 i może nie starczyć pokoju


    Ja kupowałem tak : 50,85,sb800,105 a nad lampami to dopiero rozmyślam

    Cytat Zamieszczone przez jacoslavgth Zobacz posta
    a tak z ciekawosci - 50/1,4 jest made in china czy japan ?
    Poczekaj zobaczę w torbie .... hmmm nic nie napisane... ale na pudełku made in China
    +RIP+ Nikkor stopiątka tu spoczywa... wypadł z torby... tak bywa +RIP+

  4. #14

    Domyślnie

    Kurde strasznie drogie to wszystko o 85/1.4 nawet nie marze na razie, ale zastanawialem sie czy 50/1.4 nie kupic zamiast 85/1.8, ale chyba szkoda na razie tyle kasy przeznaczyc na cos, czego nie wiem czy bede uzywal... chyba lepiej zostac przy 85 i 50/1.8 i za jakis czas te 35/2 dokupic..... no chyba, ze nie wytrzymam i lampy kupie

  5. #15

    Domyślnie

    Piszesz o zdjęciach podwodnych, pamiętaj większość zwierzątek na rafie jest malutka (85mm) a w wodzie jest dużo mniej światła (1,8 1,4)

    Coś co chyba przeoczyłeś: w przypadku lustrzanek osobno są obudowy podwodne do konkretnego modelu aparatu i obiektywu. Do aparatu to jakieś 6 000zł ile do obiektywu nie sprawdzałem, nie stać mnie na takie gadżety

    http://www.e-cyfrowe.pl/akcesoria-fo...na-p-2833.html
    http://www.ikelite.com/web_pages/2port_nikon.html

    Tak po chili namysłu, widać że do 50 ani do 85 nie ma obudowy (tej firmy)

    Fantasea inna firma produkująca takie obudowy.
    Ostatnio edytowane przez xMAREKx ; 15-08-2007 o 22:29

  6. #16

    Domyślnie

    to ze obudowe na body i na szklo kupuje sie odzielnie to wiem, nie wchodzilem jeszcze w szcegoly ale z tego co widzialem i czytalem na pstryku to powinny byc na 50, a napewno są na szerokie -> 10-20
    to narazie plany bo kase mam tylko musze sie powaznie zastanowic nad jasnym szklem

  7. #17

    Domyślnie

    Myśl o Nikkorze 35/2 lub Sigmie 30/1.4 - jak dla mnie są to o wiele bardziej uniwersalne ogniskowe (na codzień, jako standard), a kupisz prawdopodobnie taniej niż 50/1.4 czy 85/1.8.

  8. #18

    Domyślnie

    AF 85/1.8 bez D mozna miec za 800-850 zl, wiec znow nie tak drogo

  9. #19

    Domyślnie

    Myśle o tym Nikkorze 35/2, ale na razie chyba wole na start 85/1.8 zakupic. A czy jak robisz zdjecia w domu (chodzi mi o pstrykanie fotek np dzieciom) to czy taka 35 bedzie bardziej uniwersalna niz 50?

  10. #20

    Domyślnie

    A co myslicie o Nikkor AF 28mm f/2,8D ?
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •