Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Prosty i szybki odbłyśnik do SB-600

    Witajcie,

    Na poczatku musze się ładnie, przywitać, bo to w końcu pierwszy post , zatem niskie pokłony dla tych co tu rządzą - Moderatorom i osobom współtworzącym, piszącym i dla tych co narazie, jak ja do tej pory byli "czytaczami".

    Troche, historii....od dobrego roku dziarsko dzierżę w dłoni coś co niby to ma lusterko a przejrzeć się w nim niemożna, jest cyfrowe i cyferk to w nim w sumie malo mowa o Nikim D50. Blisko 10 tysiączków wypstrykane, pare dupere....o przepraszam ..... akcesoriów dokupione.

    Oprucz szkiełka KITowego (chyba wiem skąd taka nazwa) - 18-55 na dnie torby leży sobie Sigma 70-300.
    Po amatorskim foceniu w/w sprzetem na weselichu znajomych (bylem gosciem ), niestety - malo swiatla!! W wtorek padla decyzja - o zakupie lampki.....wertowanie forów, opini testów....i został wybrany faworyt. Sabinka 600.

    .....po tym jak poszedłem z moją małą (Sabinką :P ) do domu i odżywieniu - 4rema bateriami - zaczeła ładnie blyskać....a mnie szczena coraz bardziej opadac.....bo to wbudowane.....coś..... trudno nazwać lampą błyskową....


    No ale do rzeczy!
    Wiedzony pewną widzą tajemną (czytaj z forum) stwierdziłem, przyda się odbłyśnik. Zatem postanowiłem taki stworzyć.

    Potrzebne będą:
    1. Karta np. telefoniczna - ważne żeby byla miękka - kredytowa i tego typu odpada. Ja użyłem mojego biletu miesięcznego
    2. Nożyczki,
    3. Kartka z naklejkami - można użyć czegokolwiek zamiennie co będzie się trzymać Karty i co niejest zbyt gladkie.
    4. Czarny kawalek folii samoprzylepnej - można użyć co kto woli - ja akurat to miałem

    Zaczynamy:

    1. Potrzebne rzeczy:


    2. Przycinamy karte według wymiarów :


    3. Przycięty kartonik:


    4. Pierwsze pasowanie:


    5. Narożniki warto zaokrąglić - oczywiście można zrobić to na końcu:


    6. Naklejamy kolejne warstwy naklejek (lub malujemy lub cokolwiek)


    7. Ja użyłem 3 warstwy by uzyskać jednolitą biel:


    8. Tył kartonika - obok kawałek czarnej folii przygotowany do naklejenia:


    9. Całość zmontowana i zainstalowana na lampce - strona robocza :


    10. Tył lampy - strona czarna:


    11. Przykładowe zdjęcie tak na szybko (wybaczcie nieprzyłożyłem sie wcale):



    Wnioski:
    Odblask pozwala nam nieco doswietlic pierwszy plan miękim odbitym światłem. (Ameryki nieodkryłem :P ), Użycie na tyle miękkiej karty, że niewygina sie po wpływem wiatru pozwala nam unikniecie obaw, że w razie czego niewyłamiemy sobie kawałka lampy

    Pozdrawiam i jeśli się choć jednej osobie przyda to będzie to mój osobisty sukces
    Mike
    Ostatnio edytowane przez MikeM ; 09-08-2007 o 22:13

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MikeM Zobacz posta
    mowa o Nikim D50. Blisko 10000 tysiączków wypstrykane
    Niemożliwe! Dziesięć milionów?! Czego? Zdjęć? Czy złotych zapłacone tyle?
    Jeśli dziesięć milionów zdjęć wytrzymał ten aparat, to szybciutko:
    1. do Księgi Rekordów Guinnessa,
    2. do firmy Nikon - na pewno za egzemplarz z takim udokumentowanym przebiegiem dadzą w zamian D2Xs lub coś podobnego.
    Krzysztof Paszkiewicz

  3. #3

    Domyślnie

    Dobry tutek Jak będę miał SB-600 to zrobię

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet_pth Zobacz posta
    Niemożliwe! Dziesięć milionów?! Czego? Zdjęć? Czy złotych zapłacone tyle?
    Jeśli dziesięć milionów zdjęć wytrzymał ten aparat, to szybciutko:
    1. do Księgi Rekordów Guinnessa,
    2. do firmy Nikon - na pewno za egzemplarz z takim udokumentowanym przebiegiem dadzą w zamian D2Xs lub coś podobnego.
    Oszzzzz...... fakt juz poprawiam - niezły przebieg bym miał , co? Brnąc w swój błąd i szybko rachując.....365 dni w roku x 24h x 60 min x 60 sek - 31.536.000 czyli pykałbym 1 zdjęcie na 3.15sek przez caly rok nawet śpiąc .

    Ale by było

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Pomysł fajny ale w 800 dają już stofena chyba...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Pomysł fajny ale w 800 dają już stofena chyba...
    Tiaa, ale porównajmy ceny.....400 - 500 zl różnicy......a z D50 i tak niewykorzystam wszelkich właściwości SB800. Wiec poco przepłacać....?
    D90+grip, D50+grip, SB-600, SB-900, S17-50 HSM OS f/2,8, S70-200 f/2.8 HSM, Fish Samyang 8 f/3,5 + plecak gratów

  7. #7

    Domyślnie

    motyw na 'wizytowke' to klasyka ligii mistrzow.

  8. #8

    Domyślnie

    spoko (choc to znany patent tu wbogacony o elegancje wykonania), ale jakies to male jest ja sobie zrobilem z kartki papieru fotograficznego wycietego w ksztalt gruszki z grubą dupką (oczywiscie na lampie cienki koniec). najchetniej to bym sie pobawil big bouncerem lumiquesta, ale jednak taka wielka pielucha na lampie moglaby w kosciele wzbudzac niezdrowa sensacje:/ a szkoda, bo tylko to mnie odwiodlo od zakupu

  9. #9

    Domyślnie

    Łatwiej, prościej wycina sie odbask z pudełek po lodach. Zalety to możliwość doboru wielkości, można dobrać kolor (z szerokiej gamy kolorów pudełek) Łatwiej robić możliwe zagięcia i zaokrąglenia. Lody są smaczniejsze od przejazdów komunikacją miejską no i ładniej pachną
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bukowy dziad Zobacz posta
    spoko (choc to znany patent tu wbogacony o elegancje wykonania), ale jakies to male jest ja sobie zrobilem z kartki papieru fotograficznego wycietego w ksztalt gruszki z grubą dupką (oczywiscie na lampie cienki koniec). najchetniej to bym sie pobawil big bouncerem lumiquesta, ale jednak taka wielka pielucha na lampie moglaby w kosciele wzbudzac niezdrowa sensacje:/ a szkoda, bo tylko to mnie odwiodlo od zakupu
    Chyba z miesiąc temu na ślubie koleżanki widziałem, u pana fotografa tak owy i muszę przyznać że nie było sensacji,.A i zdjęcia nie kojarzyły się z traumatycznym powidokiem flasha, który przy wizytówce jednak występuje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •