Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie zastanawiam sie czy zamiast D200- moze LEICA DIGILUX 2

    Witam.

    Ostatnio sprzedalem mojego Nikona D70 wraz kitowym obiektywem 18-70 i powoli oczekuje na D200.
    Ale prawde mowiac coraz bardziej sklaniam sie do LEICA DIGILUX 2, a do pozostalego sprzetu z systemu Nikon dokupie ewentualnie znowu D70/D100, lub analoga F100 (trafilem z drugiej reki z grippem za 499f i gwarancja)

    wiec moje pytanie- czy na ogolne uzytkowanie tzn. portrety, natura, moze i sluby mozne wystarczyc Leica? a system uzupelnic F100?

    pociaga mnie chec uzytkowania slynnej marki Leica

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    21

    Domyślnie

    Digilux 2 to nie lustrzanka cyfrowa, ma matryce wielkosci 2/3" i co sie z tym wiaze szumy przy ISO 400 na poziomie zaawansowanych kompaktow.
    Na sluby nadaje sie tak samo jak Oly 8080WZ. Do D200 nie ma co porownywac (poza wysoka cena), nie ta kategoria.
    Jesli pociaga Cie chec uzytkowania tej marki, nie lepiej kupic analoga?
    D70 + N 18-70 + N 70-180 micro + SB-800.
    La vita e bella.

  3. #3

    Domyślnie

    szumy przy ISO 400
    i to mnie jedynie zastanawia

  4. #4

    Domyślnie

    Leica Digilux to w sumie tak dla nazwy, raczej chyba lepiej kupić D200 - będzie wygodniej, masz szkła, lampę. Chyba nie ma sensu, bo korzyści chyba żadnych - chyba, że bardzo chcesz i masz na to kasę to czemu nie
    Pozdrawiam Piotr

  5. #5

    Domyślnie

    A może Hasselblad H2D?
    Powinien spełnić wszystkie wymagania.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    118

    Domyślnie

    Analogi to owszem Leica, ale od cyfry sa inne marki!
    Za zadne skarby nie zmienil bym cyfrowej lustrzanki na kompakta ktory ma niewymienna optykyke, naganna ergonomie, szumy na ISO 400 nie do przyjecia i jest strasznie powolny jesli chodzi o autofokus i shuterlag. I to jeszcze za taka kase!

    Roznica miedzy nawet najlepszym kompaktem a najtansza lustrzanka cyforowa so ogromne. W zyci nie zamienil bym nawet 300D na kompakt a co dopiero D70.

    Lepiej trzy razy przemysl, bo teraz moze Ci sie wydawac, ze kompakt daje rade i jest wogule spoko, ale potem (po fakcie) sie przekonasz, ze KAZDY kompakt to tragedia w poronwniu do lustrzanki

  7. #7

    Domyślnie

    A może Hasselblad H2D
    raczej Mamiya ZD ale jednak na takie zabawki to mi szkoda kasy, zwlaszcza ze fotografia zajmuje sie wylacznie dla wlasnej przyjemnosci.


    H2D musze poszukac cene

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BUBYPL
    H2D musze poszukac cene
    Lepiej nie. H2D to skrót od "Have To Die"!!!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BUBYPL
    H2D musze poszukac cene
    http://www.bhphotovideo.com/bnh/cont...goryNavigation

    Dobra wiadomość to są rabaty
    Zła bo trzeba jeszcze dokupić jakiś obiektyw.

  10. #10

    Domyślnie

    jak juz sprzedasz mieszkanie i wyladujesz na kartonie, mozesz oderwac kawalek, zrobic dziurke i sie pobawic w otworkowa ;]
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •